Jump to content
IGNORED

Stadioni


Recommended Posts

Artemio Franchi, istorijski stadion u pravom smislu reci. Oko stadiona zgrade iz 30ih i 50ih. Firentinske boje svuda okolo: zuti malter, zelene zaluzine, crvenkasti krovovi i najplavlje nebo. Stadio_Artemio_Franchi_Fi_4a841713d62d6.JPGSve ima neki starinski smek. I kvart i sam stadion. Na 15min odatle, eto nas u hardkor renesansi. Okolo firentinska brdaArtemio_Franch.jpgNekako se covek zamisli kad shvati koliko je velikih igraca i velih utakmica odigrano tu. (Celu tekmu sam razmisljao o Piksiju, Hadzibegicu, Ivkovicu, Maradoni...) A onda shvatis da je Vembli sravnjen, da se Anfieldu crno pise, da je Olimpijski u Minhenu otisao u istoriju... :(
:wub: inace, franchi ce uskoro da ide u penziju, jer fiorentina uskoro pocinje gradnju novog stadiona.odlicna tema.monumental:AV_Liberti_A.jpgestadio azteca:estadio%20azteca.jpgsan mames [ili kako ga baskijci zovu - la catedral]bilbao_san_mames1.jpgsan paolo [proslog vikenda bilo 50 godina otkad je otvoren]Caod_2.gifsvima nam drag, san nicola :wub:san-nicola1.jpg
Link to comment

Najbrže izgrađeni pokriveni stadion na svetuBrita Arena - Wiesbaden (SV Wehen), 12,500 mesta, 4 meseca izgradnje, 14 milke evra. Ceo stadion je montažnog karaktera, tribine su pod skelama a svlačionice su oni kontejneri (doduše deluxe) simpatično :)brita-arena.jpgWehen_BritaArena_01.jpg

Link to comment
svima nam drag, san nicola :wub:san-nicola1.jpg
uvek me je zanimalo koja je najveća zabeležena poseta na njemu kad igra domaći klub:dinače moj italijanski favorit:luigi-ferraris.jpgluigi ferraisi francuski:Stade_de_la_Beaujoire.jpgbeaujoire3.jpgLa Beaujoire
Link to comment
uvek me je zanimalo koja je najveća zabeležena poseta na njemu kad igra domaći klub:d
ne znam koja je najveca, ali imali su sad protiv juventusa u subotu 40kinace, ferraris/marassi je fenomenalan Edited by gervasius twinkleminkleson
Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...