Jump to content
IGNORED

Izrael, Palestina i arapske zemlje


3opge
Krošek
Message added by Krošek,

Na ovoj temi postoje stroža pravila oko kačenja raznoraznih sadržaja: Zabranjeno je repostovanje, kačenje tvitova ili bilo kakvih materijala (slika, klipova...), kao i goli linkovi. Postovi moraju biti napisani sopstvenim rečima, i dozvoljen je hipertekst (dugme Link). Izuzetno, kao propratni sadržaj uz sopstveni post, prihvatljivi su kratki isečci nekog dužeg teksta (ne i kraćeg kao što je obična vest).

Recommended Posts

ovi se tamo roksuju dobro, vidim usli su Izraelci tenkovima da ravnaju i uopste dobra zureza se sprema, ako polude Iranci i ostali bice finog vatrometavaljda neko prati?de nam je Nina?

Link to comment

Pa sad, ako IDF unisti tunele i hamasovu infrastrukturu pa se povuce za par dana stvar ce relativno brzo biti gotova. Ako se ovo pretvori u duzu okupaciju vjerovatno ce se prvo ukljuciti Hezbolah iz Libana uz intifadu(koja se pominje) na Zapadnoj obali. Iran ce se ukljuciti tek ako dodje do neke akcije i unistenja nuklearnih postrojenja. Do tada samo dobrovoljci, oruzje i pare.

Link to comment
ovi se tamo roksuju dobro, vidim usli su Izraelci tenkovima da ravnaju i uopste dobra zureza se sprema, ako polude Iranci i ostali bice finog vatrometavaljda neko prati?de nam je Nina?
Mogao si ovu temu i pristojnije da formulišeš, ako ni zbog čega drugog a onda barem iz poštovanja prema civilnim žrtvama kojih takođe ima. Ako to ne umeš, bavi se filmom i stripovima, jebiga.
Link to comment
Mogao si ovu temu i pristojnije da formulišeš, ako ni zbog čega drugog a onda barem iz poštovanja prema civilnim žrtvama kojih takođe ima. Ako to ne umeš, bavi se filmom i stripovima, jebiga.
Umesto ove teme, koje ima drugde, mogli bismo mozda o tome zasto civilne zrtve imaju status svete krave, i zasto klindzovi obuceni u esembe dzakove poznate kao uniforme mogu onako slobodno da idu na odstrel, ne racunaju se.Sta su uopste civilne zrtve? Oni su u tome svi zajedno, u istom se loncu kuvaju (i zajedno kuvaju).
Link to comment
Mogao si ovu temu i pristojnije da formulišeš, ako ni zbog čega drugog a onda barem iz poštovanja prema civilnim žrtvama kojih takođe ima. Ako to ne umeš, bavi se filmom i stripovima, jebiga.
jebiga mogao sam i da ne postavim nista i koga bi zabolelo, kolko ja vidim nikoga. gde je tu nepostovanje civilnih zrtava, zbog njih sam btw ovo i postavio, ne volim kad smradovi koriste praznike da izgaze i spale sve pred sobom a onda se izvuku ko picke.ili je bolje precutati i to je onda postovanje?
Link to comment
Umesto ove teme, koje ima drugde, mogli bismo mozda o tome zasto civilne zrtve imaju status svete krave, i zasto klindzovi obuceni u esembe dzakove poznate kao uniforme mogu onako slobodno da idu na odstrel, ne racunaju se.Sta su uopste civilne zrtve? Oni su u tome svi zajedno, u istom se loncu kuvaju (i zajedno kuvaju).
obrazlozi malo ovomislim da nam je potrebna jedna tema gde cemo pratiti desavanja u svetu, da ne bi otvarali posebne teme.
Link to comment

Let me try, pa kao civilne zrtve su one koje fight nisu htele, no su uvucene, u celu pricu bez njihove volje, a ratnici su oni drugi koji, jel, pucakaju tu i tamo...Posebno je jadno kada su ti "ratnici" zarad "slobode" tih civila spremni da zrtvuju i same civile, skrivajuci se iza njih!

Link to comment
Umesto ove teme, koje ima drugde, mogli bismo mozda o tome zasto civilne zrtve imaju status svete krave, i zasto klindzovi obuceni u esembe dzakove poznate kao uniforme mogu onako slobodno da idu na odstrel, ne racunaju se.Sta su uopste civilne zrtve? Oni su u tome svi zajedno, u istom se loncu kuvaju (i zajedno kuvaju).
Znaci specijalac IDF-a poginuo u borbi na ulicama Gaze i 80-godisnja starica Jevrejka koja je poginula kad joj je u dnevnu sobu stana na 30km od Gaze uletela Hamasova raketa se "u istom loncu kuvaju"?
Link to comment
Umesto ove teme, koje ima drugde, mogli bismo mozda o tome zasto civilne zrtve imaju status svete krave, i zasto klindzovi obuceni u esembe dzakove poznate kao uniforme mogu onako slobodno da idu na odstrel, ne racunaju se.Sta su uopste civilne zrtve? Oni su u tome svi zajedno, u istom se loncu kuvaju (i zajedno kuvaju).
Mozda zato sto se o njihovom "statusu svete krave" prdi iz svih rupa a realnost je da od II svetskog rata naovamo cine izmedju 85 i 90% ukupnog broja zrtava u svim ratovima koji su do sada vodjeni u tom periodu. Stavise, savremene vojne doktrine kao deo strategije predvidjaju masovna unistenja civila i infrastrukture koje su neophodne za njihovo prezivljavanje kao sredstvo slamanja morala neprijatelja. Da i ne pominjemo blagodeti "statusa svete krave" kao sto su mini-genocidi (mini u odnosu na nacisticki poduhvat tokom II svetskog rata), etnicka ciscenja, gradjanske ratove u kojima civili osobito najebavaju i druga ratna pomagala. Kako je krenula da prolazi ova sveta krava zavrsicemo svi kao vegetarijanci.
Link to comment
Mozda zato sto se o njihovom "statusu svete krave" prdi iz svih rupa a realnost je da od II svetskog rata naovamo cine izmedju 85 i 90% ukupnog broja zrtava u svim ratovima koji su do sada vodjeni u tom periodu.
Ne znam zasto tromesecna obuka (ako toga uopste i ima) i oblacenje u neke sivomaslinaste krpe cine nekakvu sustinsku razliku izmedju dvoje ljudi. Naravno, na mene je odmah potegnuto tesko oruzje (:D) spajdermen IDF-a i baka od 180 godina... Niko nas ne moze optuziti za previse suptilnosti.
Link to comment
Možda biste to mogli, ne znam, vaša stvar.
Kako velikodusno od tebe (a nisi cak ni pokretac teme).
obrazlozi malo ovo
Mozda bolje ne, ipak sam promasio temu (to su neke traume/slike koje su mi ostale iz nasih podrucja iz ranih 90-tih).
Link to comment
  • Krošek locked this topic
  • Krošek unlocked this topic
  • Krošek pinned this topic
×
×
  • Create New...