Jump to content
IGNORED

Yokoso! Japan


Yoyogi

Recommended Posts

ps. evo jedan snimak oko uskih ulica u Tokiju.
Haha, jeste, tako je. Jos gore. Kad mi kola naidju u ulicu i da se mimoidjem, ima da stanem uza zid i da uvucem vazduh. Edited by Yoyogi
Link to comment

Imati auto u Tokiju je problem.Moras da doneses papire da imas parking.Kao ovaj resident, ima parking, nije da nema:ulica-2.JPGKad to sve imas, fino. Ako nemas, 500$ mesecno za parking.Zgrade to rade na ovaj nacin - stack parking (ovo je firma ali je tako uopste):stack_park_1.JPGNije to tako samo za kola, i bicikli su u slicnom rezimu:strack_park_2.JPG

Link to comment

kvartom harajuku se setaju verovatno najludje i najbizarnije modne instalacije na planeti.pre nekog vremena sam u jednoj knjizari prelistavala knjigu s fotografijama te potpuno ludacki obucene omladine, sad ne mogu da se setim kako se zvase...ako uhvatis tako nesto, ili neku fotku izloga ili sta god ti se ucini zanimljivo,ajde zakaci nam ponesto i na globalni shopping vodic tamo na udesavanju :)

Link to comment
kvartom harajuku se setaju verovatno najludje i najbizarnije modne instalacije na planeti.pre nekog vremena sam u jednoj knjizari prelistavala knjigu s fotografijama te potpuno ludacki obucene omladine, sad ne mogu da se setim kako se zvase...ako uhvatis tako nesto, ili neku fotku izloga ili sta god ti se ucini zanimljivo,ajde zakaci nam ponesto i na globalni shopping vodic tamo na udesavanju :)
Harajuku nisu samo, ili nisu u vecini outcasts. Verovatno si mislila na "Shibuya girls". Evo jedne, dobrovoljno poziraju:shibuya_girls.JPG
Link to comment
ee da! :D moguce je i da sam pobrkala, i taj harajuku se stalno pojavljuje po trend report-ima...
Nisi pobrkala nista. To je isto mesto.Ja to malo uhvatio iz drugog ugla. Your magazines are ok.
Link to comment

Danas idem na sluzbeni put, da predstavim prevozno sredstvo koje je Japan uveo za svoju Olimpijadu 1964.Shinkansen bullet train.Tokyo-Nagoya, to je kao Beograd-Sofija, 97 minuta.Tokyo-Osaka, to je kao Beograd-Ljubljana, 2 sata 34 minuta.Idu na svakih 5-6 minuta, svaki voz ima 15 kola sa po 100 sedista. Racuna se da u ovim vozovima u pokretu izmedju Tokija i Hakate moze da bude i pola miliona ljudi u svakom trenutku. Lepo....osim ako udari neki veliki zemljotres...Enter Nozomi super express bound for Shin Osaka....shinkansen-1.JPGshinkansen-2.JPG

Link to comment
apsolutno superiorna nacija.
Aham :D Al, samo na prvi pogled. Kada se u Evropi ( ja u D na primer) druzis sa njima, onda je slika njihove superiornosti dijametralno suprotna.Onda ti dodju majushni,izgubljeni u svemiru,seksualno frustrirani (ovo poslednje nema veze sa mnom ,ipak sam izbirljiva, ali mojdragi soprug je stalno sa njima pa tu i tamo i ja nacujem pricice) besmisleno konzervatavni, svako nosi u dzepu kesicu onog zelenog caja,instant supice i tako... Nikako im ne zavidim, ni na brzim prugama,malenim stanovima ,besmislenim odelima i igranju golfa u sokolanama.Lep pozdrav
Link to comment
Onda ti dodju majushni,izgubljeni u svemiru,seksualno frustrirani (ovo poslednje nema veze sa mnom ,ipak sam izbirljiva, ali mojdragi soprug je stalno sa njima pa tu i tamo i ja nacujem pricice) besmisleno konzervatavni, svako nosi u dzepu kesicu onog zelenog caja,instant supice i tako... Nikako im ne zavidim, ni na brzim prugama,malenim stanovima ,besmislenim odelima i igranju golfa u sokolanama.
Kad pomenu njihov caj i supice - njihova kuhinja jeste zdravija (dokazano, duze zive, a usput imaju i veci IQ). U vezi "malih stanova", itd. - pa to pokazuje umece organizacije, manevrisanja na malom prostoru. Zato su meni (kao kvalifikovanom hortikulturisti ;)) njihovi dizajni vrtova uvek bili top of the pops, cak i iznad engleskih. Sto se tice besmislenih odela, moras da se podsetis da to nisu njihova odela (vec nasa koja im mozda smesno stoje). Njihova odela uopste nisu besmislena, steta je samo sto ih danas retko nose, posebno muskarci. Zene jos uvek nose tu i tamo, evo jedne slicice (autorstvo supruge mi) da ilustruje:1411528807_fb8c65dcdc_o.jpg
Link to comment
Aham :D Al, samo na prvi pogled. Kada se u Evropi ( ja u D na primer) druzis sa njima, onda je slika njihove superiornosti dijametralno suprotna.Onda ti dodju majushni,izgubljeni u svemiru,seksualno frustrirani (ovo poslednje nema veze sa mnom ,ipak sam izbirljiva, ali mojdragi soprug je stalno sa njima pa tu i tamo i ja nacujem pricice) besmisleno konzervatavni, svako nosi u dzepu kesicu onog zelenog caja,instant supice i tako... Nikako im ne zavidim, ni na brzim prugama,malenim stanovima ,besmislenim odelima i igranju golfa u sokolanama.Lep pozdrav
hm, pa sve zavisi po cemu meris neciju superiornost, po sposobnosti, obrazovanju, marljivosti,ili po kolicini cevapa koje moze da pojede a da ne povrati.sinoc sam ponovo gledala anime film "paprika" satoshi kon-a (ko prati, takodje reditelj"tokyo godfathers", "memories"), kao i bonus dvd sa intervjuima sa animatorima, glumcima,autorom scenaria. taj nivo perfekcionizma, poklanjanja paznje svakom makar i skoroneprimetnom detalju, ta posvecenost i neverovatna energija tih ljudi koji su utrosili 3-4godine svog zivota i danonocnog rada da bi stvorili jedan crtac od 90 min -meni je to f.a.s.c.i.n.a.n.t.n.o.ne moram ni da napominjem da niko nije u fazonu - uh al smo se izdrkali - nego o tomposlu prica sa takvim odusevljenjem kao kad se srbin hvali da je popio pola litre ljute na ex.tako da, neka njima i cajevi u dzepu, i mali stanovi (u nekom casopisu videla da u centru tokija kvadratni metar prostora dostize cenu od milion dolara!)i srbi su uglavnom seksualno isfrustrirani jer zive s roditeljima do 40 godine,a uz to tu frustraciju cak ni ne umeju da kreativno kanalisu :D
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...