Jump to content
IGNORED

Zagreb


*edited by mod

Recommended Posts

tebi jeste. dopusti da meni ipak nije. 

 

ma ko sam ja da dopustam ili ne dopustam? :lolol: jugonostalgija je sasvim pristojan stav u zivotu, ne kazem da i mene ne uhvati kada uporedim ovaj sadasnji brlog od drzave sa nekadasnjom sfrj :)

Link to comment

to su razliciti djirovi. zagreb je ispred nosa, dalmejsa je projekat, do tamo se putuje, promenis klimatsku zonu. zg je super siti brejk. odes u petak posle podne, vratis se u nedelju uvece relaksiran, ima odlicnog smestaja po povoljnim cenama, bio si negde, video si nesto, hrana je dobra, riba je sveza (zg je sat i kvarat od najblizeg mora), prepun je turista, stvarno mozes da ga dozivis ko inostranstvo. posto si turista, slabo imas dodira s ljudima. a zagreb je ionako pun dalmatinaca :D jedino me nervira sto nemaju cos :D

 

priznajem da o zg nisam razmišljala u tom kontekstu.

možda i odem ako otvore cos :lolol:

skipi i kad dođe i onako jedino ferma split i otok.

pa pravac bg.

ništa zg.

Link to comment

to su razliciti djirovi. zagreb je ispred nosa, dalmejsa je projekat, do tamo se putuje, promenis klimatsku zonu. zg je super siti brejk. odes u petak posle podne, vratis se u nedelju uvece relaksiran, ima odlicnog smestaja po povoljnim cenama, bio si negde, video si nesto, hrana je dobra, riba je sveza (zg je sat i kvarat od najblizeg mora), prepun je turista, stvarno mozes da ga dozivis ko inostranstvo. posto si turista, slabo imas dodira s ljudima. a zagreb je ionako pun dalmatinaca :D jedino me nervira sto nemaju cos :D

A to za smeštaj, misliš na air bnb ili hoteli?
Link to comment

airbnb ili stanove. ne mogu tu da ti pomognem, jer ja imam svojtu u zg. ali timmy je nudio link :)

 

gledaj i hotele na bukingu, ima raznih dilova, mozes ubosti i hotelski smestaj za relativno mali novac.

Link to comment

meni sfrj nije inostranstvo.  

nije ni meni jebemusve, kako cesto putujem ka raznim sastavnim delovima ex-Yu, cesto u cekiranju stvari pred put, prenebregnem pasos, podsvest valjda  :(...

 

Da se ne lazemo, morao sam par puta i da se vracam po njega  :cry:

Link to comment

nikada nisam bila u zg.

imam neke predrasude.

:( отиђи и види, можда те предрасуде нестану или се само потврде. Немаш шта изгубити.
Link to comment

moje su predrasude prvenstveno usmerene ka zg i zagorju.

nešto mi nisu simpatični.

dalmatinci su drugi svet.

gosn beta je skipi from dalmejša.

Слажем се за далматинце ;)
Link to comment

Jedna zanimljivost iz Maksimira. Bili smo tamo za 1. maj i tu se odrzavao taj centralni dogadjaj. Bukvalno je ceo ZG bio tamo. Ali je Maksimir toliko ogroman da smo mi blejali u delu sume gde su slabo prolazilil ljudi. A posle odemo na taj skup, odslusali slatku malu Marijanu, kad vidimo svi nose i jedu tanjire pasulja. Pitamo sta je to, kazu besplatan grah za sve. Mi siti, al odemo da vidimo ocekujuci guzvu tu gde se deli klopa. Kad nikoga u redu. Ja zatrazim manju porciju, cisto da probam. Oni nece ni da cuju i cak mi dodaju par kobaja u porciju. I odlican grah. Kobaja losija, ali sam pasulj skuvan fenimelno. POjeo sam skoro sve :) Meni ipak utisak to da nimalo guzve na besplatnoj podeli klope i zamisljam koliko bi nase sirotinje doslo sa serpicama da nose i verovatno bi se potukli u redu. Sitan detalj al dovoljan pokazatelj gde su oni, a gde smo mi.

 
A ja sam nudio kontak za odlican stan. Nasli smo ga preko airbnb. Lokacija savrsena, izmedju kamentih vrata iznad Tkalciceve i onog trga gde su im sve politicke gradjevine. Bulkvalno na 3-5min peske od vecine glavnih znamenitosti. A gajba velika, oko 60 kvadrata. Moze cetvoro da stane bez problema. Opremljena savrseno i nikad nisam bio u smestaju, hotelu itd koji ima maltene sve ono sto je potrebno gostu da normalno funkcionise. Toliko je ta klinka gazdarica mislila o svemu do najsitinijh detalja da smo bili odusevljeni. A placali 30e dnevno. Inace je cena nesto malo skuplja, ali je tada spustila cenu za last minute.
Link to comment
  • 5 years later...

Ove sedmice sam prvi put bio u Zg u životu. Ostao sam šokiran koliko je ružan grad. Vjerovatno najružnija EU prestonica. Kao nekakva Tuzla na steroidima. Sve oronulo i propalo, da i te oronulosti imaju svoju oronulost. Cigle na zgradama propale kao da su ih zapljuskivali talasi na moru. Mrtvi golubovi po trgovima. Usrane linije golubijih govana kao guano se skupljaju na 30 centi on zidova zgrada. Grafiti svuda i teška šizofrenija, bukvalno najtužnije švrljotine ikada. Bez ikakvog smisla, emocije i bilo čega. Fasade na pola zgrada crne da crnje ne mogu biti. Novije fasade samo neke senf boje, kao kad staviš jedan layer boje sa 70% opacity na crno bijelu fotografiju. Ljudi okolo bauljaju, većinom seniori i dobar dio vidljivo nisu u vinklo. Sve izgleda skupa kao Beograd 1997-98. Neka sitna ekonomija po ulicama bofl robe, svi nose izlizane farmerke. Kao da je kraj socijalističkih 80ih. Teška depresija. 2/10 would not recommend.

 

Link to comment

Kojim krajem si prolazio?

 

Meni se Zagreb uvek cinio lepim, beskrajno dosadan, ali lep, bar deo oko Trga, Ilica i kvartovi okolo, bili su fino sredjeni, dosta zelenila i nekih sitnih parkova, obavezno sa nekom bistom. 

Nisam bio jedno 4-5 godina, nije iskljuceno da je oronulo od tada, ali me cudi to sto pricas, Beograd '98, pre je bilo obratno.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...