Jump to content
IGNORED

couch surfing i slični sajtovi


Baba Ji

Recommended Posts

Imas u profilu da kazes, da li zelis samo razmenu stana ili samo druzenje ili oboje. Ali u svakom slucaju nije ideja da se nekome, ili neko tebi, uvalis na gajbu i komuniciras s njima kao da su vlasnici pansiona u kojem si odseo. Ipak mislim da je ok reci imam/nemam vremena da ti pokazem grad, ili imam/nemam trenutno mogucnosti da te smestim, ali mogu da ti pokazem grad itsl.

Link to comment
  • Replies 103
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • prima

    14

  • ToniAdams

    10

  • *edited by mod

    10

  • belch

    10

Stvarno je sve to individualno i nema nekog obaveznog ponasanja sto se tice same interakcije medju gostima i domacinima.Npr u San Diegu sam lika bukvalno video tri puta. Jednom kada je dosao da mi da kljuc, jednom slucajno u gradu i jednom na izlasku. Slicno je bilo i u LA gde smo dobili turu po kuci i osim toga komunicirali jos svega par puta, dok je npr tip iz San Franciska dao mapu grada sa sve svojim predlozima za ici,videti, jesti i slicno i jos je napravio dve zurke na gajbi dok smo mi bili tu i pozvao nas na iste a lik sa Havaja je svako jutro pravio dorucak i kada je kretao na posao vozio mene do grada i posle me kupio i dovozio nazad i u principu mi pokazao ostrvo na nacin na koji ga verovatno nikad ne bi video.Tako da je najbolje da sam provalis u kom su fazonu domacini umesto da se nekome ko ima kauc viska ali i gomilu obaveza na poslu nakacis dodatno na grbacu ispitivanjem i razgovaranjem ili da nekome ko prvi put hostuje i ko te prima jer mu Srbija zvuci kul i egzoticno odes na spavanje kako udjes na gajbu.

Link to comment

Naravno, sustinu si rekao u prvoj recenici. Sve je individualno. Uz neke generalne smerniceNama je najsmesnijie bilo kad nam je domacin iz Budimpeste jednog 31.12. oko 19h rekao da on ipak ne moze da ide na proslavu Nove godine, jer je umoran. I ladno lik ode u 21h u krevet. A mi sami u Budimpesti. NIje nam nista falilo, ali smo se iznenadili tim potezom. Kasnije smo ga iskulirali kad je dolazio u BG..A mi nasim gostima uvek damo mapu i savete sta videti, kao i telefon sa srpskom karticom, kako bi i njima i nama olaksali komunikaciju. Jendom su se neki gosti gubili pa smo potrosili cudo novca na medjunarodne pozive. E sad toga nema, damo im nas broj, pa mozemo da pricamo i smsujemo se do milje volje.. I do sada smo sa svakim bar jednom izasli, ali sa druge strane nikad nismo preterali u kolicini druzenja. I takav odnos je ok i nama i velikoj vecini gostiju (samo se jednom neko malo ljutio sto ne mozemo vise vremena da provedemo druzeci se sa njim).

Link to comment
  • 2 weeks later...

evo ako nekom nije jasno kako izgleda poruka od nekoga ko namerava da dođe kod vas i tu ostane

Dear Marija!Found you through Last minute group...Also writing about a Maria, so this magnetism I like(she is Maria Navrotskaia, of Twiggy Pop, googleable... but no longer reachable...in this world at least...=alienklein.livejournal.comsoundcloud.com/graveyardshift-1is me,Sergei, Ukraine born, USA raised, now on never-ending tour,writing,living, eyes wide open, stuck in visa purgatory in Belgrade courtesy of Swedish buro-rats. Writer, musician, also journalist like yourself, and traveler/adventurer - which is the crux of my writing anyway, my own story.Perhaps you could host me, as I no longer can put the burden of me on my hosts/friends, they have a 4 month old baby and to host me in the first place was very courageous and self-sacrificial, but I'd like to remove myself to give them room to breathe.Also maybe you know a cheap corner to rent somewhere quiet, so I can write etc, like those floating verandas on the ada's, you know what I mean? those little shacks on water...Looking forward to your replyand **************** is my number... Peace!
-_-
Link to comment
  • 10 months later...

Da li znate za jos neki sajt pored airbnb na kom se mogu naci stanovi i sobe za iznajmljivanje? Treba drugarici za Kopenhagen ili Malme, hoteli su uzasno skupi a na airbnbu ili nema mesta za njene datume ili ne odgovaraju danima..i izgleda da je septembar prilicno popunjen mesec.

Link to comment

Ja sam jednom zaista izgledao kao najgori manijak.Trebao mi je hitno smestaj za vreme filmskog festivala u jednom jako malom mestu u Svajcarskoj... i napravio sam tek tad nalog zbog toga i onako bez slika i icega pitao razne ljude iz tog mesta (doduse, slao sam im i link mog filma na tom festivalu gde mi pise ime i prezime, ali opet...)To prvo iskustvo mi je bilo super. Bio sam kod neke starije zene koja ima ultra sredjenu gajbu sa pogledom na Mon Blan. Burzujka, u sustini. Doneo sam joj svakakve poklone iz BGa. Nismo se mnogo vidjali jer sam bio na festivalu po ceo dan. I dan danas smo u kontaktu.Kul je taj sajt, zaista. Humana ideja.

Edited by Tsai
Link to comment
  • 1 year later...

muka mi je od ovog cs... ranije stvarno nije bilo ovako ili sam ih mnogo manje vidjala

 

CURRENT MISSION

Pleasures: fisical and over all intellectual

 

254wso1.jpg

 

na airbnb jedini kul smestaj ukljucuje nadrkane lezbejke

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...