Jump to content
IGNORED

Mentalno zdravlje


Gospodin Slucaj

Recommended Posts

Po manjim mestima je strasno. Ljudi koji imaju probleme ili su izolovani (cetiri zida) ili ne prihvataju da imaju problem.

 

 

 

 

...

 

F40.1

 

F41.9

 

F45.2

 

F50.4

 

F51.5

 

F51.8

 

F65.0

 

F68.0  ... ju nejm it :fantom:

 

Jbt gledam ove shifre, kakvu bi kolekciju Vucko sakupio?...

 

 

Edited by Caligula
Link to comment

njoj je ipak najteze i pitanje je da li ce preziveti osecaj kajanja koji sledi

ja nisam mogao to da prezivim na primer

 

ne razumem ovo ? prosao si kroz istu dijagnozu i uspeo si da se izlecis?!

 

na zalost kalifornija nije srbija pa da je kokaju injekcijama. ja kada sam se doselila ovde lepo sam ljudima rekla da su ljudi ovde kao otvoreno odeljenje laze lazarevica a sada mi je jasno i zasto. sistem uopste ne podrzava mentalne bolesti i nije cudo sto su ludaci napolju i sto ne mogu prisilno da se lece. ova moja prijateljica NECE da se leci jer ona je zdrava a mi smo ludi i svi protiv nje. 

stistem je takav da brani sve one koji nece da se lece dok ne ubiju coveka ili nanesu teske telesne povrede. bukvalno. u cikagu mi se cini da bi odavno popila metak ili zatvor ili pravu ludnicu za ovo sto radi 3 meseca unazad. 

 

nije njoj prvi put sa sizofrenijom, pre pet godina je imala napad ali ja je nisam znala tada i kazu mi da je ovo sada 200 x gore nego pre. i nije imala stid a ni kajanje kada sam je ja upoznala. 

Edited by mustang
Link to comment

@caligula

gospodin po meni ima osobine psihopate i volela bih da mi neko kaze koja je to dijagnoza kada ljudima recenica pocinje sa JA i onda je on zrtva ili jedini sto je uspeo nesto da uradi i spase nas....imam par takvih u okolini, ne znam zasto bas ja? ja sam potpuno kulisic, skoro bez kompleksa, sujeta mi je na minimumu, boli me djoka sta ljudi misle o meni, svoj sam najveci kriticar...hocu reci previse normalna za ove lujke oko mene na koje se tako lako sazalim

 

 

Edited by mustang
Link to comment

nije ista dg i nisam imao bas takvo iskustvo da svi znaju da sam lud ko dzak kupusa

ali znam kako to ide s psihozama

i nema izlecenja od shizofrenije

mozes samo da drzis to lekovima pod kontrolom

kao dijabeticari i insulin

 

prvo nemoj da se osecas obaveznom da joj pomognes

ima li porodicu mozda sa njima da razgovaras da je prihvate

drugo ako vec odlucis da joj pomognes ona ce to znati da ceni jednog dana

meni niko nije pomogao i patio sam se dugo dugo samo cudo me spasilo

sad sam koliko toliko ok

 

ovo procitaj jako je dobro uputstvo http://mindhacks.com/2007/09/12/learn-first-aid-for-psychosis/

trik je dakle da ti nju uveris da joj lekovi mogu pomoci da ponovo zivi zivot srecna i punim plucima

da ce joj institucije pomoci da stavi sve pod kontrolu

nazalost ne znas je dobro ali pitaj je da li se seca kako joj je zivot izgledao pre tih sumanutih ideja (nemoj ih nazvati sumanutim!)

ako je bila normalna i srecna reci joj da opet moze to biti

 

sto se tice stida

eh valjda smo svi drugaciji

 

 

 

 

 

 

a sto se tice njegovog prevashodstva

taj ima neki neleceni ef bubreg dajem

poremecaj licnosti neki

nesto

mislim objasnjenje medicinsko za njega mora da postoji

Link to comment

i jos nesto

moras da shvatis da su njoj sve te ideje sasvim realisticne

psihoza je fizicka bolest mozga

u kojoj se (ne mogu tacno da se setim) centar za razlikovanje sopstvenih misli od nadrazaja spolja pokvario

njoj su njene misli realnost

Link to comment

prilicno smo bliske bile, prva sam joj predocila promene u ponasanju, vec smo prosli pokusaje intervencije...bila joj je rodbina ovde ali su otisli posle pet dana, ostavljena je da se mi zajebavamo sa njom. ja je ignorisem od par dana posle kupljenja iz zatvora. dva dana kasnije krenula sam da joj nosim nesto hrane i kada sam trebala da pokucam na vrata samo sam pocela da se tresem. ostavila sam kese ispred vrata (naravno zabarikadirana vrata i prozori). tu sam ja dozivela dno dna sa njom i od tada sam presekla kontakt ali ona i dalje salje poruke i signale (neke razumem, neke ne) jer valjda u podsvesti retka sam  u njenom okruzenju kojoj veruje. inace me je stalno kritikovala zasto vicem na nju i da li mogu da ublazim moju direktnost. a uhvatila sam da stvarno vicem kada je ona u pitanju jer je jako glasna dok prica i verovatno po inerciji pokusavam da se nadvikujem sa njom. 

 

njeno stanje prouzrokovalo je da se stalno brinem, imam problem sa cirom na zeludcu, nisam nizasta, utice na moj odnos sa muzem jer nije u prvom planu kao sto bi trebao da bude, stalno sam napeta i ne mogu da se fokusiram na poslove, osecam grceve u ledjima i vratu iako se maksimalno fizickim trosim (jer tako jedino znam da izbacim visak energije) a onda to utice na gubljenje kilaze, pa stalno moram da jedem i stalno sam gladna a kost i koza sam (po meni). drugi misle da sam mudo, mentalno bas jaka ali ja bas mislim suprotno. da mogu da ubijem boga u  njoj lakse bi mi bilo. 

Link to comment

onda je ona apsolutno bespomocna sad

naudice ili sebi ili drugima

 

zao mi je sto te je to snaslo

teret je to ogroman

ne znam kako tebi da pomognem da joj pomognes bas ne znam

mozda da procitas ono sa linka i da cekas momenat kada je lucidna koliko toliko

Link to comment

trenutno cekam BH policiju da me zove da mi jave sta ce sa njom. i njima je nje vise pun qrc.

 

ja bih samo da se probudim iz ovog kosmara i da pozelim sebi da ne budem toliko odgovorna osoba.

 

a tebi hvala za linkove i sve...

Edited by mustang
Link to comment

Ja kad sam se gusio zbog nocnog kladjenja i nespavanja mesecima, dijagnoza mi bila valjda F43 ili tako nekako. Neki disordines somatoforbes, ako se dobro secam, i rokao zoloft i lorazepam par meseci pa mi je bilo bajno i sjajno. Naravno, nastavio sam posle po starom, manje vise, i mislim da i dalje nisam bas cist u glavi :D

Edited by Zli Gli
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...