Jump to content
IGNORED

Football Manager 09


John Coltrane

Recommended Posts

ja sam poceo 94/95 sa Ultimate Soccer Manager II gde je bila opcija ENG,FRA i GER lige...tamo si mogao da nameshtash tekme, gradish stadion i "infrastrukturu" oko njega, odredjujesh cenu piva, shalova, kacketa, programa itd...onda se pojavila CM "edicija" i ostalo je istorija...@ Margotinace La Tallec je klinac iz Rena nije taj na koga si mislila...

Link to comment

U jeeee, dokle je ovo otišlo. Ja sam i dalje u svetu CM0102, i postavom: -------------Kallqvist---------------Bruno Lukas------N'Daye--------Taribo------------MilevskySelaković----Van Doelen---Lee Chun Soo---Emeka Mamale ---Hadžimehmedović--------To Madeira-----

Link to comment

Apsolutni car, kralj, sultan i sve to zajedno na novom manageru je Christian Maggio, vedeta Napolija... A od jeftinijih igraca preporucio bih Dereka Boatenga (Beitar Jerusalim)... I da se pohvalim da sam sa Napolijem u poslednjem kolu prve sezone dogurao do 4. mesta i famozne CL...

Edited by Sundance Kid
Link to comment
Recite mi kakve treninge radite i koliko vremena posvecujete tom delu?To me najvise smara.
Potraži na netu: Zeko_treninziFM_08Radi na novom i solidno funkcionišu. Ja_lično™ volim da podesim treninge po pravilu: 1 trener - 1 disciplina za treniranje. To naravno može samo kod većih klubova. Sve odradim u prvim minutima igranja i posle se ne smaram.
Link to comment
Apsolutni car, kralj, sultan i sve to zajedno na novom manageru je Christian Maggio, vedeta Napolija... A od jeftinijih igraca preporucio bih Dereka Boatenga (Beitar Jerusalim)... I da se pohvalim da sam sa Napolijem u poslednjem kolu prve sezone dogurao do 4. mesta i famozne CL...
doticni ima PA samo 167, pitanje je kako se "ponasha" u vecim klubovima...
Link to comment

^^ Te treninge sam i ja koristio u našem najvećem™, posle dosta neuspešnih cimanja. Posle toga sam doveo Gorana Stevanovića za pomoćnog trenera, i sve je krenulo na bolje.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Ja, naravno, uzeo Liverpul i nisam uspešan kao Benites ove sezone. Imao sam sjajne momente, dvostruka pobeda nad Čelsijem, ali sam posle 23 kola tek peti i zaostajem za vodećim Crnomelama celih 16 bodova.Pojačanja nisam dovodio za sada, štekam kintu. Na pozajmicu sam doveo Džozija Altidora uz mogućnost otkupa za 5 miliona evra, što ću verovatno da iskoristim.Inače, na početku sam imao Bolnicu Enfild, pošto sam nekoliko meseci bio bez Toresa, Kina i Altidora. Planiram da dovedem Majku Ričardsa ali za to će mi biti potrebno pooooprilično puno para. Doduše, Arbeloa igra odlično.Sve u svemu, dopada mi se novi FM iako ne mogu da koristim mogućnosti novog 3D prikaza. Još uvek.

Link to comment

Jos nisam probao najnoviji FM, nece na mojoj kanti. Ni razni directx-ovi nisu pomogli. Ali zato, na FM2008 cuda cinim. Neka se javi neko ko ikada na nekom menadzeru dovede Ronalda (Sisu, Najboljeg) u nas najtrofejniji klub. Pored njega tu su i 1 Chiellini, 1 Micah Richards, 1 Remy Riou, 1 Anderson, 1 Sissoko, 1 Daniel Carvalho(sad je vec i omatorio, godina je 2016-ta), uglavnom, sve sami bogovi na ovoj verziji, i jos gomilu izmisljenih mladih igraca koji su barem jednaki sa ovim starijim(imam i po jednog Srbina i Crnogorca u prvom timu). U medjuvremenu je kroz klub prodefilovalo, mali milion super igraca. Moram li napominjati da sam osvojio LS 6-7 puta i da imam daleko najjaci tim na svijetu.

Link to comment
Koliko ti sezona treba da nešto uradiš? Ja pokušavao tu varijantu, ali dve tri sezone ne uradim ništa konkretno pa odustanem. Tradicionalno igram sa Ajaxom, pošto holandska liga takođe nema ograničenje u broju stranaca tako da pokupim svako iole talentovanije dete iz Južne Amerike i uz mala ulaganja i velike profite (trgovina belim robljem, nakon što se deca razviju) osvajam čempijonz ligu.
Najcesce uspem da ih ekspresno uteram u prvu ligu tako sto pozajmim sav otpad iz Gej klubova i dovedem buljuk Afrikanaca za dzabe. Kad se vec dodje do prve lige nije neki problem izboriti se bar za Intertoto kup. Obicno se svede da dodjem do grupe kupa Govno.Najveci uspesi su mi bili kad sam vodio Buducnost iz Bznatskog Dvora koja je vec u prvoj sezoni igrala Kup Govno, iako drugoligas. Doveo Janika Dijala, omladinca iz Gvineje Bisao (u RL postao reprezentativac Portugalije) i Rafaela Nanda iz Angole (u RL postao mladi reprezentativac Nemacke), naravno kostur tima iz Yveyde i Partiyana, i imao sam nekoliko svojih iskusnih igraca sa kojima bih se i bez pojacanja prosetao drugom ligom. Uspeo sam da doguram do polufinala Kupa Govno. Naleteo na Sevilju koja me je odrala. Do tada mi naletali samo timovi iz istocne Evrope. U prvoj sezoni sam osvojio i kup i time se plasirao u Evropu i u drugoj sezoni. Najludja utakmica je bila u polufinalu protiv Partizana. Gubio 2:0 i uz dva iskljucena igraca. Postavio taktiku 4-4-0 gde krila istrcavaju do spica i igrao na kontranapad. Sanibal Orahovac izbriljirao i u zadnjih 10 minuta dao tri gola za pobedu. Posle u finalu rutinski odrao Jedinstvo iz Uba. u trecoj sezoni sam osvojio prvenstvo i Kup Govno, a u petoj Ligu sampiona gde mi je vec ceo tim igrao za reprezentacije raznih zemalja.Druga omiljena partija mi je bila kad sam uzeo Sram iz Jakova. U startu ambicije kluba otprilike sto casnije ispadanje iz lige. Prva zvezda tima je bio Odemwingie koga sam posle godinu ipo prodao u Mancester Junajted za 25M evara i za te pare kupio sampionski tim. Pored njega istakao se levi bek Alan Hansen sa Farskih Ostrva koji je sa 15 godina debitovao za A reprezentaciju. U prvoj sezoni osvojio kup i plasirao se u Evropu, dok mi je za malo izmakao plasman u prvu ligu u koju sam usao naredne sezone. Uspeo dva puta da prezimim u Evropi, a kasnije preuzeo reprezentaciju Farskih ostrva koju sam odveo na svetsko prvenstvo.Jednom sam uspeo i sa Grbljem da dodjem do cetvrtfinala Lige sampiona, ali to je doslo posle dosta sezona tavorenja u drugoj ligi Jug i borbe za opstanak u prvoj.
Link to comment

Igram od CM3. (Robbie Keane :pera:) Sa Barcom sam 10 godina osvajao titule, Cambiasso je bio najbolji igrač, Anelka cijelo vrijeme u napadu. Od mladih igrača se sjećam Aimara, spomenutog Keanea, Cambiassa...Preskočio sam 99/00 i igrao 00/01. Smarali su me rezultati tipa 9:3 i sl, što se često dešavalo kad igraš protiv Leverkusena i Barce, ali je bio prilično dobar. Na 01/02 je bilo još više nerealnosti - dovoljno je reći: Ambrosini zabija 4 gola Realu. CM4 - tu sam u Dinamu otkrio Dragu Papu :pera: sa prosjekom 9.45 iako je imao samo nekoliko dvocifrenih brojki :huh:, objašnjavao po Evropi no nisam uspio osvojiti CL. Sjećam se jednog buga - Di Vaio je izašao pred Butinu i pucao, lopta je rnićila teren i otišla u korner. :huh: Znam da sam na prvom FM-u sa Barcom imao ludog Eto'oa koji je zabio 39 golova i imao 45 asistencija nakon prve sezone, Tevez je isto imao 40+40.Sve u svemu, CM3 je za mene najnaj. :)BTW, sjeća li se iko od anglofila Marka Smitha koji je objašnjavao na CM3? Čova je bio negdje u trećoj-četvrtoj ligi, dovedeš ga za parsto hiljada maraka i onda slaže devetke i desetke na desnom beku i stoperu.

Link to comment
BTW, sjeća li se iko od anglofila Marka Smitha koji je objašnjavao na CM3? Čova je bio negdje u trećoj-četvrtoj ligi, dovedeš ga za parsto hiljada maraka i onda slaže devetke i desetke na desnom beku i stoperu.
Ja sam ga toliko obozavao da sam otisao na sajt (valjda) Bristol Roversa, nasao ga u spisku igraca, i poslao mu mail ljubavi, podrske i zahvalnosti. Ne verujem da je to ocekivao, buduci da je on u stvarnom zivotu tad bio definicija "fringe playera" :) Odgovoru se jos nadam...
Link to comment

a Justin Groclin kao shpica sa po 40+ golova bez obzira gde igra?! :) ...inace stigoh do januara 09, vodim mrtvu trku sa Arsenalom za prvo mesto...formacija bila 4-4-2, ali kad se vratio Kerik i Najbolji prebacujem se na 4-2-3-1 i krece ubijanje...Siti kupio 70% trzishta i posle jakog starta malo je izduvao (izmedju ostalog i u gradskom derbiju :D )...

Edited by John Coltrane
Link to comment
...vodio Buducnost iz Bznatskog Dvora koja je vec u prvoj sezoni igrala Kup Govno, iako drugoligas... Uspeo sam da doguram do polufinala Kupa Govno... U prvoj sezoni sam osvojio i kup i time se plasirao u Evropu i u drugoj sezoni....u trecoj sezoni sam osvojio prvenstvo i Kup Govno, a u petoj Ligu sampiona gde mi je vec ceo tim igrao za reprezentacije raznih zemalja....uzeo Sram iz Jakova...U prvoj sezoni osvojio kup i plasirao se u Evropu, dok mi je za malo izmakao plasman u prvu ligu u koju sam usao naredne sezone. Uspeo dva puta da prezimim u Evropi, a kasnije preuzeo reprezentaciju Farskih ostrva koju sam odveo na svetsko prvenstvo....sa Grbljem da dodjem do cetvrtfinala Lige sampiona...
Au, sad tek vidim koji sam ja amater :DInač ja sam karijeru menadžera počeo sa The F.A. Premier League Football Manager 99, totalna smejurija, ali kad nisam znao za bolje beše dobra zabava. Sećam se da sam uzeo neki tim iz konferencije čini mi se Telford i posle nekih 10-ak sezona osvajao lige šampiona sa njim. Sećam se nekog Rusa koji se mogao dovesti za ~40k funti i koji je kroz par sezona opštio sa majkama. Inače jedna od karakteristika ove igre je bila u tome da su igrači napredovali ili nazadovali, nezavisno od toga koliko igraju ili koliko treniraju, jednostavno njihova sudbina je bila unapred zapisana :D. Jedan od žešćih bagova je bio što se dešavalo da se posle par sezona neki igrači ne mogu selektovati u tim - tu je on, kod tebe pod ugovorom, vidiš ga, treniraš ga, on srećan, zadovoljan, klikneš da mu dodeliš mesto u postavi, ali oćeš kurac sine, ne mere - jedino ostaje da ga prodaš. (Meni) interesantna stvar je bila nadograđivanje stadiona, sa sve grafičkim prikazom, tako da kreneš sa nekim seoskim tribinama i posle svake godine, zavisno od ostvarnih profita, povećaš tribinu, postaviš stolice, ugradiš grejanje ispod trave, prskalice, krov... tako je moj Telford u startu imao stadion u rangu Jedinstva iz Uba, a na kraju u rangu Jedinstva iz Mančestera.
Link to comment
a Justin Groclin kao shpica sa po 40+ golova bez obzira gde igra?! :) ...
Verzija 05/06... Sebastian Henriksen... DM,M LC, FC... U bilo kojoj engleskoj ligi, osim premiera, u formaciji sa jednim špicem, 60+ bez problema... Jedino što u startu ima 29 godina, pa dok ne dođeš iz 3. lige u 1. malo omatori...Inače nema neki finishing, ali zato heading, jumpng, workrate, teamwork sve 19-20... Možda i najbolji špic koji može da se dovede u ne PremierBrod™ klubove...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...