Jump to content
IGNORED

Igre


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

iskreno, ja sam s igrackom industrijom upoznat gotovo iskljucivo iz horor prica. radije bih ostao entuzijazisticni konzumer™ ^_^

 

poslao sam im najmanje 6 sivijeva sa sve golisavim slikama, ne znam sta cekaju...

Link to comment
bayonetta je ispunila ocekivanja, ali nekako nisam mogao da se nateram da je igram vise od 1 sata u komadu. ja u principu vise volim kad su mi brawleri sporiji i metodicniji, u stilu god handa i revengeancea. dobro, to je bio mikami, a ovamo kamiya, ali ipak... <_< u bayonetti je gameplay prilicno haotican, ali veci problem je sto se igra na normal tezini (hard i climax se moraju otkljucati) bez mnogo problema prelazi spamovanjem dodgea i velikodusnim koriscenjem lizalica i ostalih itema. ucenje protivnickih komboa i napadackih patterna je skoro pa nebitan faktor, sve se da proci na sirovu snagu. takav pristup mahom rezultira najnizim ocenama na kraju nivoa te blagim osecajem nezadovoljstva, ali ko danas ima vremena da prelazi igre vise od jednom? :(

 

normalno, ti neki sitniji problemi me nisu sprecili da se u potpunosti prepustim kamiyinoj mocnoj viziji. kakav sou :Hail: kakva predstava :Hail: svaki sinematik je remek-delo in-your-face campa i glorifikacije zenske seksualnosti, svaka borba je festival stilizovanih kadrova i preteranog nasilja. pokusavam da se setim jos neke igre koja nudi 1 ovako kompletan spektakl, ali mi nesto ne uspeva. eto mozda bulletstorm, ali momci iz people can fly bi mi ipak bili na dalekom drugom mestu. od prologa na tornju sa satom koji pada u bezdan pa do konacne bitke s vrhovnim bozanstvom u svemiru, bayonetta je strasan tour de force koji se konstantno vrti na maksimalnom broju obrtaja. koga briga sto prica nema previse smisla? ova igra savrseno funkcionise van okvira zemaljske logike.

 


Link to comment
  • 2 weeks later...

od dva naslova koje potpisuje giant sparrow, the unfinished swan mi se cini kao nesto uspesniji eksperiment. za razliku od edith finch koja svoju kolekciju bajki smesta u okvir stvarnog sveta (i onda igracu ne pruza dovoljno odgovora na kraju), the unfinished swan je 1 velika alegorija koja svoju poentu prenosi na jednostavniji i uspesniji nacin. sto se mene tice, swan ima i nesto prijemciviji gameplay: dok je edith finch u sustini walking simulator zaseceren mini-igrama varirajuceg kvaliteta (u jednoj igrac moze samo da prevrce stranice knjige), labud uglavnom nudi vise interaktivnosti, a ima cak i collectiblesa koje je moguce unovciti za concept art i slicno.

 

dakako, obe igre vredi igrati zbog opcenitog ugodjaja, ovo su ipak vise neke subjektivne primedbe -_-

 

Link to comment

Ja pre neki dan izašao iz igračke pemzije baš sa edith finch.

Kohezivno tkivo koje vezuje pričice je fakat moglo biti nešto jače, ali ima tu sasvim solidnog materijala. Ona minijatura u ribarnici je fantazija, vredelo bi i samo zbog toga. Stories untold je po meni osetno uspešniji eksperiment u tom antologijskom fazonu, ali nije mi bilo krivo utrošenog vremena.

 

Posle najzad završio davno započeti inside. Tj naterao se nekako da završim, čisto da ispratim "priču". Nije moja šolja čaja definitivno, ali eto makar me težak wtf faktor poslednje trećine malo odobrovoljio moram priznati.

Sad bih već mogao da udarim u neku komercijalu, lomim se između preya i just cause 3...

 

Btw u najvažnijim igračkim vestima ove godine - life is strange prequel izlazi 31. avgusta!

Link to comment

ja probao stories untold onomad, nije mi nesto leglo. mozda zato sto nisam neki fan horora, sta li. dacu mu jos jos neku sansu kad se setim, deluje ko da zasluzuje.

 

smanji lozenje na life is strange, taj prikvel ne radi dontnod nego izvesni deck nine games, ko zna na sta ce liciti <_<

Link to comment

Stories untold je sve manje horor kako igra odmiče, prva priča je daleko ''najstrašnija''.

 

Znam da nije originalni studio, kao i da se ne vraća glumica koja je posudila glas chloe ali...to mi omiljena igra u proteklih par godina, ložiti se mora :(

Link to comment

to nisam znao za stories untold, lepe vesti. probace se jos koji put, mada mozda ne bas u skorije vreme ^_^

 

meni je originalni lis ostavio utisak pazljivo izbalansirane igre koja bi propala u prosecnost da bilo koji od glavnih elemenata (prica, atmosfera, dijalozi, izbori) nije bio na potrebnom nivou. zato i jesam malo skeptican da ce prikvel koji radi potpuno druga ekipa uspeti da nadje taj balans, pogotovo kad znamo da dontnod vec radi na pravom nastavku. sta znam, videcemo.

 

nego, ovih dana izaslo par obecavajucih naslova:

 

 

Link to comment

Stoji sve to, ali post je više poslužio da po n-ti put podsetimo svakog ko je propustio LiS koliko se zajebao. Daleko je septembar  -_-

 

Inače da napomenem glede insidea - igra je fantastično uspešna u svemu što pokušava da bude i ima tu dosta stvari koje su za divljenje. Čak mislim da ako me je nešto odvratilo to je što su previše uspešno izgradili tu željenu opresivnu atmosferu. :D Kad se podvuče crta prosto mi nije bilo prijatna za igranje i malo me toga guralo da završim. Ali daleko od toga da ne valja, svako ko misli da je potencijalno po njegovom ukusu duguje sebi da proba.

Link to comment

kupio jebeni skajrim za ps3 za neke smesne novce, pre par meseci, sad krenuo da ga igram, kad prc, na francuskom.

na francuskom jebote. i nema opcije za normalan jezik.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...