Jump to content
IGNORED

Civilization


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Šta znam, meni to deluje kao jedna od "lepših" novina.Da se ja pitam verovatno bih omogućio formiranje "armija" pa da se odjednom sukobe sve tvoje jedinice sa svim protivničkim. To bi povuklo znatno kompleksnije izračunavanje, ali mi deluje kao bliže realnosti nego da ovako kako je do sad "trista godine" gledam kako se biju jedna po jedna jedinica.
Slaba makina? :P Meni ovo deluje kao da je neko hteo da se igra taktickih bitaka na strategijskoj mapi. Sad bice zanimljivo, npr. "dal da stavim 2 ili 4 strelca iza, ako stavim 4 njegova konjica sa krila moze u jednom koraku da me zaobidje, pobije ih i opkoli me, ako stavim 2 mozda mu pesadiju ne sjebem dovoljno pa me probije kroz centar." Takodje koliko vidim ima i neki fast-swap, idealan za ubacivanje rezervi. Al opet, svaka veca bitka ce se prostirati preko pola kontinenta :huh:
Link to comment

Uh kad bi bila takva kombinacija; sećam se Lords of the Rising Sun na Amigi - strategija, vodiš trupe i tako to, ali kad se sukobe armije, ulećeš u akciju ili na konju ili sa lukom i strelom ili... Dobro, za današnje standarde rudimentarno, ali eto "igra u igri". Ali takav taktički deo bi baš obogatio civilizaciju - uz mogućnost da može da se isključi, baš kao i city governor ili druge auto opcije. Ali tada bi morali da obrate pažnju na karakteristike jedinica malo bolje; a ne da imaš jedinicu sa vatrenim oružijem, koja ima napad 5, a odbranu 1, pa ih savlada grupa kromanjonaca sa toljagama.

Link to comment

Ako se dobro secam civ4 (davno bese, u medjuvremenu se prebacio na Victoriu VIP), ti si imao skoro za svaku vs. svaku jedinicu dodatak koliko procenata se bolje ili gore bije. To je prilicno dobro izhendlovano u odnosu na tricu. Al nije bilo nikakve taktike, sve po automatizmu. Sto se mene licno tice mogu slobodno da tutnu kao igru u igri legion arena.P.S: Kad rece ovo tvoje odmah se setih Might&Magic 3 i otvaranja interfejsa za sibanje :P

Edited by Shan Jan
Link to comment
Moram da kupim novi komp... Moram da kupim novi komp... Moram da kupim novi komp...
Тј. нови лаптоп...обећавам да нећу за то отварати посебан топик. :) Мислим је обашка 256 картица (коју ја имам у лаптопу) сада минимум...што не звучи добро.
Slaba makina? :P Meni ovo deluje kao da je neko hteo da se igra taktickih bitaka na strategijskoj mapi. Sad bice zanimljivo, npr. "dal da stavim 2 ili 4 strelca iza, ako stavim 4 njegova konjica sa krila moze u jednom koraku da me zaobidje, pobije ih i opkoli me, ako stavim 2 mozda mu pesadiju ne sjebem dovoljno pa me probije kroz centar." Takodje koliko vidim ima i neki fast-swap, idealan za ubacivanje rezervi. Al opet, svaka veca bitka ce se prostirati preko pola kontinenta :huh:
Највећи проблем Цивилизације је увек био хаос од јединица у модерним временима. Смртоносне куле од по 100 јединица су се у четвртом делу расуле на неколико мањих, али је и даље озбиљнија битка трајала сат времена. Да не подсећам колико је сморно управљати стотинама јединица и правити их нон-стоп. Једна јединица по пољу...може да испадне добро.
Uh kad bi bila takva kombinacija; sećam se Lords of the Rising Sun na Amigi - strategija, vodiš trupe i tako to, ali kad se sukobe armije, ulećeš u akciju ili na konju ili sa lukom i strelom ili... Dobro, za današnje standarde rudimentarno, ali eto "igra u igri". Ali takav taktički deo bi baš obogatio civilizaciju - uz mogućnost da može da se isključi, baš kao i city governor ili druge auto opcije. Ali tada bi morali da obrate pažnju na karakteristike jedinica malo bolje; a ne da imaš jedinicu sa vatrenim oružijem, koja ima napad 5, a odbranu 1, pa ih savlada grupa kromanjonaca sa toljagama.
Има ту проблем - чим уђеш у шутер повећаваш шансе да добијеш, пошто си увек јачи од глупог ФПС вештачког мозга. На апстрактном нивоу то решава невидљива коцка, тако да би прескакање тактичке битке било хендикеп. Нешто као у 1 Роме Тотал Њар.
Ako se dobro secam civ4 (davno bese, u medjuvremenu se prebacio na Victoriu VIP), ti si imao skoro za svaku vs. svaku jedinicu dodatak koliko procenata se bolje ili gore bije. To je prilicno dobro izhendlovano u odnosu na tricu. Al nije bilo nikakve taktike, sve po automatizmu. Sto se mene licno tice mogu slobodno da tutnu kao igru u igri legion arena.P.S: Kad rece ovo tvoje odmah se setih Might&Magic 3 i otvaranja interfejsa za sibanje :P
Има то и сада, ако се не варам.Имате видео на Гејмспоту, Е3 интервју са Џоном Шафером (водећи програмер) и доста инсерата из самог играња:http://e3.gamespot.com/video/6266579/?hd=1
Link to comment
Има ту проблем - чим уђеш у шутер повећаваш шансе да добијеш, пошто си увек јачи од глупог ФПС вештачког мозга. На апстрактном нивоу то решава невидљива коцка, тако да би прескакање тактичке битке било хендикеп. Нешто као у 1 Роме Тотал Њар.
Pa možda ako igraš na Chieftain nivou težine, ali ako igraš na težem, valjda se to favorizovanje tebe kao igrača topi. Nije to Sid Meieru novina; još u Pirates! si mogao to da vidiš - ma kako da si dobar u mačevanju, ako se iskrcaš sa svojih 30 četnika na galeon sa 200 vojnika, jebo si čvorka.
Link to comment

Не знам, мени то некако није фалило. Друго, чини ми се да би јако било тешко направити квалитетни тактички део који покрива све од тољага до тенкова, о поморским биткама да и не говоримо. Превише могућности да нешто зезнеш у програмирању. Обзиром да је Фајрексис скоро најурио прилично људи, ја бих био задовољан ако ванила верзија буде коректна.

Link to comment
Не знам, мени то некако није фалило. Друго, чини ми се да би јако било тешко направити квалитетни тактички део који покрива све од тољага до тенкова, о поморским биткама да и не говоримо. Превише могућности да нешто зезнеш у програмирању. Обзиром да је Фајрексис скоро најурио прилично људи, ја бих био задовољан ако ванила верзија буде коректна.
dechaci, jel vec pochinje to?kupila sam i peshes kila lakog tekstila, da shijem u samotnim zimskim nocima, uz centralno grejanje, jer sam civilizirana ^_^a autentichno tkanje - next level :s_w:
Link to comment
Не знам, мени то некако није фалило. Друго, чини ми се да би јако било тешко направити квалитетни тактички део који покрива све од тољага до тенкова, о поморским биткама да и не говоримо. Превише могућности да нешто зезнеш у програмирању. Обзиром да је Фајрексис скоро најурио прилично људи, ја бих био задовољан ако ванила верзија буде коректна.
Pomenuo sam bio taj njegov Pirates! koji je izbacio 2004 (ili 2005?) - tu si pored generalne strategije imao već odrađeni taktički deo kada bi napao grad sa kopna. S tim da je taj taktički deo bio takođe rudimentaran - potezno izvedeno bojno polje sa već tradicionalnom civ-podelom terena na polja . Lično mislim da je taj deo mogao da se nastavi sa razradom, ali da je to i dalje isti princip potezanja junita (i polugotovim animiranim akcijama), bukvalno kao mapa zumirana do nivoa džbuna i kamena.
Link to comment
  • 3 weeks later...

Držite me podalje od novog Starcraft-a i od bilo koje Civilizacije. A iskušenje je poveliko. Šugavi Acer bi možda i mogao sve to da izgura... Jednom kad se startuje.

Link to comment
možemo li da otvorimo neku klađu kad stiže bilo kakva verzija kod nas? :)
U noći izmđu 21 i 22 septembra, najkasnije, na torrent sajtovima ćeš imati bilo kakvu verziju... To je nepotrebno prognozirati...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...