Jump to content
IGNORED

šta vam je najteže u stranim jezicima?


Amelija

Recommended Posts

Jbg za hebrejski je lakse naci materijal za ucenje "From Scratch" i za starije od "prvog razreda" zbog velikog broja doseljenika u Izrael koje ne znaju jezik

Link to comment
  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Amelija

    19

  • MancMellow

    9

  • Aineko

    4

  • Zavrzan

    4

kad sam se prabacila sa engleskog u nemackoj na engleski u americi, bilo mi je tesko da naviknem stil na smeksane americke 'komande'. od "close the window, it's freezing" do "you might want to close the window, it's freezing" i sve izmedju..

 

E sad zamisli da si otisla u Englesku.

 

"You don't suppose you could close the window? It's not quite summer, isn't it?"

 

Ili

 

"Do you fancy closing the window love? It's a tad bit chilly"

 

:D

Link to comment

Psovke, u afektu ili svadji. Iako sam poceo da mislim i belezim na stranom jeziku (nemackom) i da relativno retko gresim, kada se iznerviram (voznja, sport) kletve krecu na srpskom same od sebe.

Link to comment

ha!

 

ja bogami psujem lako i na stranim jezicima mada mi je izbor dosta sužen (mislm, npr, šta pa drugo da fino i spontano uskliknem na nemačkom osim "Scheisse" <dobro nekad kažem i "Verflixt" ali to je blezvezle>)

Link to comment

Veruj mi, kad stojis na basketu licem u lice sa zajapurenom mrcinom od dva metra i stotrieskila i negativne kosarkaske inteligencije, treba da ga posaljes u nesto jace od verflixt ;)

Link to comment

Veruj mi, kad stojis na basketu licem u lice sa zajapurenom mrcinom od dva metra i stotrieskila i negativne kosarkaske inteligencije, treba da ga posaljes u nesto jace od verflixt ;)

a pa to je drugo :P

 

mislim, meni i kad se prevrne kišobran ni "scheisse" ni "fuck" nisu dovoljni, treba tu nešto finije i suptilnije, ali za poneke situacije i verflixt sasvim odradi posao ;)

Edited by Hjortron
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...