Jump to content
IGNORED

ptice u kuci


JozoMujica

Recommended Posts

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    11

  • Agni

    11

  • ivy

    10

  • atajlo

    8

Top Posters In This Topic

M-da... Valjda može i tako, zavisi u kom pravcu čovek razmišlja.Nije baš neka analogija, ali znači li to da svaki put kada usvojim nekog psa napuštenog od strane vlasnika i to negde javno kažem, motivišem bar tri osobe da izbace svoje miljenike na ulicu?
lepo si mu odgovorila, baš lepo :D
Link to comment
M-da... Valjda može i tako, zavisi u kom pravcu čovek razmišlja.Nije baš neka analogija, ali znači li to da svaki put kada usvojim nekog psa napuštenog od strane vlasnika i to negde javno kažem, motivišem bar tri osobe da izbace svoje miljenike na ulicu?
Neodgovarajuca je analogija. Izmedju komercijalne ponude i potraznje pernatih bica postoji direktna i jasna uzrocno-posledicna veza, sto nije slucaj sa usvajanjem i izbacivanjem pasa na ulicu. Btw, nije mi namera da osudjujem vas koji imate ptice, samo da podsetim da postoji i ta, mracnija strana price. No, ako ti je bas stalo i da uzivas u drustvu zatocenih ptica i da istovremeno mislis da si ucinila dobro delo time sto si ih spasila od zlog uzgajivaca, necu te sprecavati.edit: i stan je vrsta kaveza, nebitno sto je malo veci od obicnog. Ako bi ptica odletela kroz prozor da moze, a ne dozvoljava joj se, ona zivi u zatocenistvu (sto ne iskljucuje mogucnost da voli tamnicare). Edited by Radagast
Link to comment

Prva sam rekla da je nespretna analogija. :) OK, priznajem, potpuno sam kriva, a tek sam počela sa priznanjima. Jer ja, naime, kupujem i piliće. Kupim ih, termički obradim, pa pojedem. Slično radim i sa junetinom. Ptice bar ne pojedem.

Link to comment
Tek sad videh ovo. Ivy, nisam ni ja ljubitelj zatvorenih životinja, ali kada bih ih pustio, uginule bi istog dana. Australijske zebe ne mogu da prežive na slobodi kod nas.Već postoje (nisam ih ja izlegao), šta bi trebalo da radim, da ih eutanaziram ili im platim avionsku kartu za toplije krajeve?Ako bude bilo moguće, pokušaću da ih kada se još malo priviknu na novo stanište naučim da izlete iz kaveza, malo lete po kući i vrate se u njega. Sve drugo bi ih ubilo.
da,to sto su one uzgojene u kavezu je bas opravdanje da nastavis da je drzis u zatvoru..
Postojanje uzgajivaca nije kosmicka konstanta za koju se moze samo konstatovati "da je tako kako je". Oni postoje zato sto postoje kupci i svaki put kad kupis pticu od jednog od njih, ti ga motivises da gaji jos vise ptica u uslovima kojih se ocigledno gnusas.Neodgovarajuca je analogija. Izmedju komercijalne ponude i potraznje pernatih bica postoji direktna i jasna uzrocno-posledicna veza, sto nije slucaj sa usvajanjem i izbacivanjem pasa na ulicu. Btw, nije mi namera da osudjujem vas koji imate ptice, samo da podsetim da postoji i ta, mracnija strana price. No, ako ti je bas stalo i da uzivas u drustvu zatocenih ptica i da istovremeno mislis da si ucinila dobro delo time sto si ih spasila od zlog uzgajivaca, necu te sprecavati.edit: i stan je vrsta kaveza, nebitno sto je malo veci od obicnog. Ako bi ptica odletela kroz prozor da moze, a ne dozvoljava joj se, ona zivi u zatocenistvu (sto ne iskljucuje mogucnost da voli tamnicare).
Radagast objasnio!potpisujem od reci do reci.samo sto je on to rekao lepo,pametno i stalozeno i bolje objasnio od mene,ja popizdim,emotivno reagujem pa ne artikulisem misli bas najbolje,a ni inace ..a i ja vrlo osudjuejm ljude koji drze zatocene pticea posebno boldovano.ne razumem ljude koji misle da je za pticu kul i dovoljno sto je pustaju da secka po stanu i malo prhne krilima tu i tamo,posebno ovi sto je ugoje toliko da ne moze ni da poleti nego mora da hoda :isuse:jos samo da mi neko objasni zadovoljstvo drzanje ptice kojoj je stan,kavez,krov,plafon,pod najdalje od prirodnog stanja od svih kucnih ljubimaca?ustvari bolje ne..nikada to necu shvatitiedit-evo vam stih iz potpisa How do you capture a beautiful bird without breaking its spirit? By becoming the sky. Edited by ivy
Link to comment
da,to sto su one uzgojene u kavezu je bas opravdanje da nastavis da je drzis u zatvoru..
Nije, slažem se. Misliš da bi trebalo da ih pustim da izlete i uginu u roku od par sati?
Link to comment
Nije, slažem se. Misliš da bi trebalo da ih pustim da izlete i uginu u roku od par sati?
nista,sad kad si ih vec kupio uzivaj u njihovoj muci da ne vide sunce i ne osete nebo do kraja svog zivota
Link to comment
nista,sad kad si ih vec kupio uzivaj u njihovoj muci da ne vide sunce i ne osete nebo do kraja svog zivota
Nisam ih kupio, nego udomio, uzeo od ljudi koji su hteli da ih puste (što one ne bi preživele) jer su se predomislili kada su ukapirali koliko đubre oko kaveza prave.Nego, sad razmišljam da im stavim i po lanac oko noge, pa za prečku, šta ima da skakuću po kavezu ceo dan. Eto, takav sam ja mučitelj životinja.
Link to comment

Imao sam slične predrasude, ako klinac pre tries godina, pa sam puštao ćaletover kanarince da slobodno lete po stanu, kad on nije kod kuće. I inače su bili su skoro nikakvi letači jer im je takva sorta, a ja sam mislio da je zbog toga što nemaju priliku da lete pa sam ih pustao da "treniraju". Otkako mi je jedan završio u loncu sa vrelim mlekom više namemam takve trenerske porive.

Link to comment

štiglić je štiglić :)

Imao sam slične predrasude, ako klinac pre tries godina, pa sam puštao ćaletover kanarince da slobodno lete po stanu, kad on nije kod kuće. I inače su bili su skoro nikakvi letači jer im je takva sorta, a ja sam mislio da je zbog toga što nemaju priliku da lete pa sam ih pustao da "treniraju". Otkako mi je jedan završio u loncu sa vrelim mlekom više namemam takve trenerske porive.
pa jel vidis da im nije mesto u stanu uopste
Link to comment
Je li ptičari, kaže se štiglić ili štiglic? Bio sam ubijeđen da je ovo drugo, ali sad čitam svuda štiglić. Štiglić.
Kaži češljugar i sigurno nećeš pogrešiti :)u vezi njih, nešto za hellu:
Mužjak i ženka su gotovo uvijek zajedno i jako ih je teško razdvojiti. Često se događa da ukoliko ulovimo ženku, mužjak zna danima stajati na mjestu gdje je ulovljena čekajući svoju družicu. Ženke su čista suprotnost, ukoliko se ulovi mužjak ona ne čeka ni sekunde već odmah odleti.
@ivyja izvodim zaključak da im je mesto u loncu Edited by aram
Link to comment
I ja osuđujem najoštrije sve koji drže bilo koju životinju u stanu, dvorištu, bilo gde. Zlotvori nijedni
Jeste, isto je drzati macku u dvoristu, koja lunja po okolini kad pozeli i vrati se zato sto hoce, i pticu u kavezu. Nadam se da samo neces da uvidis razliku izmedju dobrovoljnog suzivota i zatocenistva, jer bi alternativna mogucnost bila zabrinjavajuca.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...