Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Jer prati neko Svecki kup?

 

Anand ispao u drugoj rundi, Karjakin tadodje. Od favorita jos i Adams i Eljanov, ovaj drugi jos u prvoj rundi. Karslen za sada surovo dominira, 2-0 obe runde, druga protiv Drejeva, koji ga je tres-tokovao da ne igra nista nego samo ceka da protivnik napravi gresku i bio brzo postavljen na svoje mesto. Ima bas dobrih partija.

Link to comment

Jer prati neko Svecki kup?

 

Anand ispao u drugoj rundi, Karjakin tadodje. Od favorita jos i Adams i Eljanov, ovaj drugi jos u prvoj rundi. Karslen za sada surovo dominira, 2-0 obe runde, druga protiv Drejeva, koji ga je tres-tokovao da ne igra nista nego samo ceka da protivnik napravi gresku i bio brzo postavljen na svoje mesto. Ima bas dobrih partija.

 

to je izjava od pre pet godina

 

Da li je MVL objektivno drugi igrač sveta trenutno?

 

rekao bih aronian, ali ko zna. pre dva meseca je bio so.

Link to comment

Jebem ti sah da ti jebem sah. Igrao sam turnir za majstorskog kandidata i podelio prvo mesto, ali imao slabiji buholc. A osvaja samo jedan. Idem da se napijem od muke

pa pokušaj ponovo...?

 

(šta je buholc)

Link to comment

Dodatni kriterijum u slucaju istog broja poena. Zbir poena tvojih protivnika (posto ne igraju svi sa istim protivnicima). Logika je da se da prednost onome ko je imao jace protivnike, mada bolji buholc samo u teoriji znaci to.

 

Ma, sjebalo me par mojih standardnih gluposti, vise nego buholc. Protiv pobednika sam mogao mirno da remiziram, ali sam hteo pobedu posto-poto i na kraju izgubio u ludackoj partiji za koju on sam kaze da mu je najbolja u zivotu. Tako da je, sve u svemu, decko zasluzio da uzme MK - bolji buholc i pobeda u medjusobnom susretu. Mene izgleda treba stalno podsecati zlatnog pravila da se i sa remijem na tabeli moze napredovati, ali sa porazom nikako. No, ima vremena, naucicu, tek sam napunio 42.

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Mozda se uplasio jer se covek zove Bu.

 

;D

 

inace, bio je skandal danas pred partije. kanadskom sahisti kovalyovu je zabranjeno da ucestvuje zbog dress-codea i ako je i u prethodne dve runde imao isti sorc kao i danas. posvadjao se sa organizatorom turnira (zurab azmaiparashvili) koji ga je usput nazvao i ciganinom pa je kanadjanin popizdeo i napustio turnir. steta za decka jer je u prethodnoj rundi izbacio ananda i bio je favorit protiv izraelca rodhsteina, koji sa walkoverom prolazi dalje u sledecu rundu. 

Link to comment

Odlicno je kovaliov odigrao protiv ananda, hladnokrvno je prihvatio nekorektnu zrtvu figure i dobio u sigurnom stilu. Bas steta. Mada ne znam bas da li je bio favorit protiv rodstajna, koji je, ako se ne varam, izbacio adamsa? I to ga je, ako se dobro secam, dobio kao crni u lepom napadu na kraljevom krilu, sa sjajnim pesackim prodorima. Odigrao je u stilu kapablanke ili rubinstajna, ako je to na sta mislim. Toliko sam partija pregledao zadnjih dana da je moguce da nesto mesam.

 

Btw, jel kovaliov bese onaj car koji je skoro upisao neki faks, i planirao da uci za ispite za vreme sveckog kupa? I takav lik opusteno izbaci bivseg sampiona sveta :lolol:

Edited by Milogled Bluff
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...