Jump to content
IGNORED

Vicovi


Vesna

Recommended Posts

Sede dva ortaka u kafani i piju. Kaze jedan, "e, ajde da platis pivo ako ujedem svoje oko". Pristane ovaj, prvi izvadi stakleno oko i zagrize ga. Nista, ovaj mu plati pivo.

 

Pita prvi ponovo, "e, ajde platis jos jedno pivo ako ujedem drugo oko". Gleda ga ovaj, zna da nije slep, znaci drugo oko je pravo i pristane. Prvi izvadi vestacku vilicu iz usta i ugize kapke drugog oka. Popizdi ovaj drugi, sta ce, zajebao ga, plati i drugo pivo.

 

Kaze prvi, "e, ajde evo sansa da se povadis, kladimo se u pivo da mogu sad usred kafane da izvadim kitu, popisam te celog a da ti ostanes suv". Gleda ovaj, pristane, izvadi prvi kitu, popisa ga celog na sred kafane, ovaj mokar, cedi se sve sa njega, kaze "pa sta je sad bilo?"

 

"Pa nista, fer je da i ti zaradis jedno ... "

Edited by JozoMujica
Link to comment

Sede dva ortaka u kafani i piju. Kaze jedan, "e, ajde da platis pivo ako ujedem svoje oko". Pristane ovaj, prvi izvadi stakleno oko i zagrize ga. Nista, ovaj mu plati pivo.

 

Pita prvi ponovo, "e, ajde platis jos jedno pivo ako ujedem drugo oko". Gleda ga ovaj, zna da nije slep, znaci drugo oko je pravo i pristane. Prvi izvadi vestacku vilicu iz usta i ugize kapke drugog oka. Popizdi ovaj drugi, sta ce, zajebao ga, plati i drugo pivo.

 

Kaze prvi, "e, ajde evo sansa da se povadis, kladimo se u pivo da mogu sad usred kafane da izvadim kitu, popisam te celog a da ti ostanes suv". Gleda ovaj, pristane, izvadi prvi kitu, popisa ga celog na sred kafane, ovaj mokar, cedi se sve sa njega, kaze "pa sta je sad bilo?"

 

"Pa nista, fer je da i ti zaradis jedno ... "

 

interesantno, za ovo znam kao za anegdotu vezanu za Kumančane i Melenčane (Kumane i Melenci, dva susedna sela koja imaju jednu zajedničku železničku stanicu) koji su zimi čekali voz u staničnj zgradi. voz kasni, njima hladno i dosadno, pričaju, zadevaju se... među Melenčanima je bio jedan što je galamio, pravio se važan i jeo govna generalno, pa ga onda jedan Kumančan isprovocira da se opklade, kao u tvom vicu prvi i drugi put - da će se ujesti za jedno, pa za drugo oko, a treći put da će mu se ispišati u džep a da mu ne pokvasi pantalone. i ovaj pristane. kad se Kumančan ispišao, a Melenčan ostao mokar i natopljen na debelom minusu, samo mu je rekao: U, izvini, zajeb'o sam se...

 

i to znam za tu priču jedno cirka 30 godina i uvek kao anegdotu koju sam naveo. očigledno je počela da živi kao vic

Edited by banatjanin
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...