Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Uf... ruzna povreda. Jebem li ga, verujem da je uzasno kad ti neko kaze da ne mozes vise stvari koje volis. Ako uspes nekako da ga zaobidjes, podeli pricu, svako nekad moze da bude u slicnoj situaciji. S druge strane ako ne uspes baci se na bodibilding gornjeg dela tela pa budi ko oni smesni likovi s tankim nogama i ogromnim torzom :D

Link to comment
  • 2 weeks later...

 

Otvara se za neki dan najveća teretana na BB u mom kvartu i ja mislim da se upišem da malo protandrljam i nordijsko skijanje jer mi to baš super i malo neki leg press i tako. Uglavnom, ja bih volela da počnem da učim i radim mrtvo dizanje da se malo kurčim. :D

 

 

mejdej, ima li sta od tog kurcenja?

Link to comment

Meni su cucnjevi i mrtvo dizanje zakon vezbe, sledi overhead press (potisak iznad glave) i naravno bench. Došao sam do 90 kg na mrtvo i 80kg cucanj, a tezak sam 84kg. Idem polako, ne zurim.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

 

SUPERMENKA (63) IZ LOZNICE: Počela je da vežba da bi smršala, a sada obara rekorde! SRBIJA 10:43, 24.05.2017.6
 

 

LOZNICA - Za nekog ko je ušao u sedmu deceniju života obično se misli da je na životnoj nizbrdici: da mu kolena klecaju, krsta škripe, a svako savijanje da se podigne malo veći teret je - prečica do lekara. Šta onda reći kad žena u 63. godini može da podigne više od sto kilograma?!

 

A upravo to s lakoćom radi Lozničanka Mila Jakovljević, prvak Balkana u pauerliftingu u konkurenciji veteranki. Ovu titulu osvojila je u dresu reprezentacije Srbije na Prvenstvu Balkana, održanom nedavno u Vranju, podigavšu u tzv. mrtvom dizanju 120 kilograma.

 

Osim toga, postala je apsolutni prvak i u dizanju iz čučnja. U teretanu je ušla pre devet godina kako bi se rešila viška kilograma, i za dve godine sa 90 kilograma spustila se na 70, postigavši top-formu. Iako se nikad do tada nije bavila sportom, počela je da se takmiči.

- Ozbiljno sam pristupila vežbanju, pa mi je trener Aleksandra Lekić predložio da idem na takmičenje. Pomislila sam prvo: „Ma gde ću u ovim godinama to da radim?“, ali me je on nagovorio. Otišla sam u Bačku Palanku na Prvenstvo Srbije i oborila državni rekord u benč presu. Onda sam nastavila da se takmičim, pa sam osvajala diplome, medalje i pehare.

Kad, dok se prijavljujem na takmičenje, kažem da sam‚ 54. godište, začuđeno me pogledaju, pa se osmehnu... Takmičenje u Vranju bilo je kvalifikaciono za Prvenstvo Evrope u Poljskoj krajem juna, i Svetsko u Češkoj u septembru, tako da sam obezbedila učešće na oba - priča Mila, članica kluba za dizanje tegova As Loznica.

Trenira redovno, po sat i po tri puta sedmično, i to „ne preskače“, ali uopšte ne izgleda kao „žena s gomilom mišića“. Živi bez odricanja, voli da jede „samo prirodnu hranu“, malo teže joj pada samo korigovanje kilaže zbog takmičenja. Pehare i medalje ređa po kući i svoje uspehe ne smatra neobičnim.

 

- Za ženu od 63 godine obično se misli da je to baka koja šeta unuke i radi samo lakše poslove. Osećam se odlično, puna sam elana i dokle imam snage baviću se ovim sportom. Zar zbog godina da prekidam nešto što mi prija, kad se osećam kao pčelica Maja - kaže ona smejući se.

Rekordi

Svetska klasa

 

Mila Jakovljević za sobom ima niz zavidnih rezultata: pre četiri godine postala je evropski šampion u benč presu i apsolutni prvak kontinenta, a držala je i svetski rekord u mrtvom dizanju u kategoriji od 55 do 60 godina. Prema rečima trenera Aleksandra Lekića, ona je takmičar svetske klase.

 

Edited by darling
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...