Jump to content
IGNORED

Kozmetika


Nicol

Recommended Posts

@Sara

Pogledacu onda u Lilly-ju kada budem bila u prilici, hvala

@Simon

Izgleda da konkretno ta Sebamed krema se ne pravi ovde u Nemackoj, evo gledam sad i na zvanicnom sajtu, niti se secam da sam videla po apotekama i prodavnicama gde ima njihovih proizvoda. Mozda je to bas nesto specijalno za skandinavsko trziste, trazeci po netu vidim da su sve svedske, norveske i finske stranice. Taman cu potraziti za koji dan, jel' toga kod vas ima po apotekama ili i u tzv. drogerijama?

Edited by I*m with the pilots
Link to comment

Баш чудно ако је само праве за наше тржиште. И да, може се купити само у апотекама.

Edited by Simon
Link to comment

Dr.Hauschka Rose day cream.Konzistencija staarih krema ,ali mnogo bolje upija.Predlog je da je naneses posle ulja,ili samu.Moja zena ima jako osetljivu kozu,a u isto vreme joj preteske kreme tipa A+,Decubal,Sebamed zatvore pore.Ova je ok

Link to comment

probala sam tog Dr. Hauschku... žasu na kvadrat za moju kozu wacko2.gif a isto imam osetljivu do problematicnu 

proverena preporuka; poslednjih par godina koristim Sibu za telo i lice i najvise mi odgovara od svega sto sam do sad probala

Link to comment

Hvala svima na predlozima, videcu sta cu vec naci. Naginjem nesto ka toj Sebamed jer sam vec imala iskustvo sa njihovim proizvodima a koji su imali dobar ucinak i nikakve lose posledice na mene.

@askeladden Ta Dr.Hauschka krema je maltene u onom

Quote

//Samo ne nesto sto kosta 30 evra 25ml, ako moze :D

:D 30ml kosta preko 20 evra

 

 

Link to comment

ja samo zelim da se zahvalim pt sto je ovde prerporucila Medical Plants kozmetiku jer od onda samo njih koristim i oodlicni su

uzela sam hidratantnu gel kremu koja je suuper samo je malo slabija za zimu http://medic-plants.com/products/detail/3/12 

pa je kombinujem sa antiridom koji je jak kao crna zemlja,dosta je gust i hranljiv http://medic-plants.com/products/detail/4/59

a to sve zimi kombinujem jos i sa uljanim serumom(nije neophodno svaki dan ali za svaki slucaj) http://medic-plants.com/products/detail/4/42

i nikad bolju kozu nisam imala,doduse nije da sam imala nekih problema ali je bila suva i imala sam utisak da nikako nisam mogla da je nahranim,a nije da sam znala cime ili da sam nesto mnogo pokusavala..ali ovo je suuper,super!

 

a super su i u firmi..imala sam nekih problema sa porudzbinom i posaljem im mejl kazu nije prosla,ponovi..ja ponovila a oni poslali celu besplatno..ludjaci,da su tutnuli neki tester ili pokloncic bila bih srecna a ne celu porudzbinu gratis 

Edited by ivy
Link to comment
On 12/3/2017 at 10:04 PM, I*m with the pilots said:

Imate li preporuku za neku dobru kremu za lice za ovaj zimski period?

Moze i neka domaca radinost iz Srbije, mada ce to morati da ceka januar, a takodje idem za Svedsku za koji dan pa ako ima neka specijalna preporuka za nesto odande, moze i to :) (Tj. deluje mi logicno da gore na severu imaju vise potrebe za "zimskim kremama" pa otud ideja :D )

Koristim u principu ulje za lice (Alverde Wildrose) i sasvim je fino, medjutim ulje je uvek malo neprakticno jer je efektnije ako se stavi na mokru kozu, a mene mrzi da se cimam sa tim na bazenu, pa nosim kremu, koja ocito nije dovoljna za hladno vreme i jos dodatno mnogo bazena na to.

//Samo ne nesto sto kosta 30 evra 25ml, ako moze :D

može za 2 ? :)

kada si već u dm-u, probaj njihov pantenol

image.png.2aeede161008e907cd5280d1bcee2b6b.png

iako ima konzistenciju krema, kada ga mažeš imaš tačno takav osećaj - kao da mažeš ulje na mokru kožu (lako se upija, ne brini). i nema taj adstringentni efekat koji pravi većina krema (meni). nema ga ni predložena sebamed - ako nema te, uzmi običnu baby (malo je masnija).

Link to comment
15 hours ago, beyoncé said:

može za 2 ? :)

kada si već u dm-u, probaj njihov pantenol

iako ima konzistenciju krema, kada ga mažeš imaš tačno takav osećaj - kao da mažeš ulje na mokru kožu (lako se upija, ne brini). i nema taj adstringentni efekat koji pravi većina krema (meni). nema ga ni predložena sebamed - ako nema te, uzmi običnu baby (malo je masnija).

Morala sam da potrazim sta ovo znaci :blush: te ako ima jos nekog ko ne zna:

Quote

Termin adstringens potiče od latinske reči adstringens i u medicini se koristi kao sinonim za sredstvo koje ima svojstvo da brzo steže površinu sluzokože ili povređene kože.

Takođe, može se reći za nekoga ili nešto što steže, koji skuplja ili zatvara da je adstringentan.

U nekim drugim definicijama se određuje kao lek koji dovodi do stezanja, zgušnjavanja, štavljenja tkiva.

Adstringens je i tanin koji se nalazi u mnogim voćkama kao što su aronija, trešnja, dunja, kora od banane i td., koji ima efekat skupljanja usana jer izaziva suvoću a u osnovi je gorkog ukusa.

Slično kao posle konzumiranja nedozrelog voća ili “mladog” crvenog vina, posebno od onih koja su pravljena od vrste grožđa kao što su cabernet-sauvignon i merlot.

U medicini se često upotrebljava u razne svrhe. Tako se preporučuje i osobama koje imaju problematičnu kožu i čestu pojavu akni, kao i masnu kožu. Blaži adstringensi se koriste i za iritiranu kožu, a dobar je i za plikove od ujeda insekata, za neke gljivične infekcije, što je česta pojava na stopalima kod sportista.

Treba znati da adstringens preparati mogu da sadrže srebro nitrat, kalijev permanganat, cink oksid, cink sulfat. Takođe, tzv. metalne soli i kiseline nekada su se koriste kao adstringensi.

 

Link to comment

jednom rečju: stipsa :D

ovi koji se briju bi trebalo da znaju.

meni većina krema za odrasle, hidratantnih pogotovo, stvara taj osećaj skupljanja i zatezanja kože, nevezano za brend, kvalitet i cenu.

zato uglavnom trošim bebeće/dečije.

Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...

Na Lookfantastic imate 33.5% na Kerastase proizvode. Besplatna je isporuka. 

 

Retko šta je bolje na tržištu od Kerastase, možda Philip Kingsley, ali su preskupi. Inače, meni ona jedna Kerastase maska od 150ml traje skoro 3 meseca (ajde neto 2 meseca kad oduzmem pranje kose kod frizera ili u džimu) sa pranjem kose svaki drugi dan. Za razliku od ovih komercijalnih, toga zaista treba staviti u zapremini jednog lešnika.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...