Jump to content
IGNORED

Dezinfekcija, dezinsekcija, deratizacija


Recommended Posts

Kako se borite protiv buba svih nacionalnosti? Da li ima ikakve koristi od ultrazvucnih rastjerivaca insekata i gdje ih kupujete (rastjerivace, ne insekte) ili je hemijska dezinsekcija jedina efikasna?Babu i dedu mi napali buba rusi. Jako ih se tesko osloboditi - ulaze kroz ventilacione otvore, pa ako ih ima igdje u zgradi dzabe palijativne mjereMsmodesty nek izvrsi humano preseljenje ovog topika, ako je neophodno, ili nek ga pripoji nekom vec postojecem.

Edited by morgana
Link to comment

a protiv moljaca? do sad sam stavljala lavandu, ali mi se mrvila po ormaru ma sam je makla. onda sam prišla na raid sa mirisom borovine, koji djelujje, ali grize za oči (miriše kao pino silvestre+solna kiselina)

Link to comment
a protiv moljaca? do sad sam stavljala lavandu, ali mi se mrvila po ormaru ma sam je makla. onda sam prišla na raid sa mirisom borovine, koji djelujje, ali grize za oči (miriše kao pino silvestre+solna kiselina)
Ima ta lavanda u specijalnim platnenim vrećicama, za ormare pakovana da se ne mrvi. Donela sam gomilu tih vrećica baš sa HR primorja. Svakako je prijatnijeg mirisa od raida.Moja baka nekada zavlačila po stajaćoj, nesezonskoj odeći kestenje (ono što se može naći po parkovima). Izbuši po njemu rupice i strateški rasporedi po ormaru. Par puta mi mal' nije došlo glave kad sam izvlačila nešto sa najviših ladica. Kestenje ne ostavlja nikakav miris za sobom, ali koliko je delotvorno ne znam. Da li nije bilo moljaca zbog njega ili ih ne bi bilo u svakom slučaju, mogu samo da nagadjam. Edited by stormy
Link to comment
  • 1 year later...

Jedan od načina borbe prsa u prsa sa bubama raznih nacionalnosti, žoharima, mravima i sl...Prvi način - (kućna varijanta)Napravi se miks od sledećih sastojaka:2 kesice acidi borici (kupiti u apoteci, nije skupo)2 čajne kašičice kakaa u prahu2 filter kesice mente ( izvaditi smrvljeni, osušeni čaj iz filter kesica)To se sve pomješa i na papirčiće rasporedi po strateškim mjestima u stanu. Za žohare, to su prvenstveno tamna, topla i vlažna mjesta. Rasporediti po kupatilu, kuhinji i sl... Kakao ih privlači mirisom, menta ne znam šta radi a acidi borici ih ubija. Efekti borbe vidljivi nakon 5-7 dana... (isprobano)Drugi način - u poljoprivrednoj apoteci kupiti prah Neopitroid alfa ( nije skup) i naprašiti ista ona strateška mjesta. Privlači žohare, ruse, mrave i ostale mirisom a na svojim nožicama ga prenose do svog legla gdje ugibaju i ostale jedinke. Efikasno sredstvo, ali ga isto kao i gornje, treba čekati bar 7 dana. Navodno nije štetan za ljude i toplokrvne životinje. Imao problem žohara, dugo ih proučavao, ušao im u mozak i stupio u borbi prsa u prsa... kombinovao ove dvije "metode" i za sada se riješio napasnika.

Link to comment

Raid protiv mrava ( zamke) i Raid kesice protiv moljaca su isprobano efikasne i ne ostavljaju tragove. Imala sam žute mrave u kuhinji, napravili su putić uz zid, raid je rešio problem za 5 dana i više se nisu pojavljivali. Imaju i zamke za velike bube za kojim, srećom, nisam imala potrebe.

Link to comment

Što se tiče Raid-a i tih zamki, mislim da rade na principu ovom koji sam ja opisao, samo su puno skuplje. Ona "moja" verzija je Uradi sam, pa ko ima volje i strpljenja, a pri tome i hoće da uštedi nešto sitno... Ja lično više volim te Uradi sam varijante čisto iz nekog zadovoljstva da sam nešto pravim i radim. :) A definitivno mogu potvrditi efikasnost.

Link to comment
  • 10 months later...

sinoć sam ušao u kupatilo i pobio 3 zbunjene bubašvabe. ali one masne kukarače, or'ginal. u stanu smo 3 meseca, nije ih bilo do sada, malo mi rano doba godine. odlepio sam i prekopao ceo stan, nigde ih nije bilo. zatim su se ujutru opet u kupatilu našle još 4. dakle ulaze od negde, kroz ventilaciju, cevi ili nesto. prvo, rano je i hladno, zar ne? otkud ih toliko odjednom i samo tamo? drugo, bile su ošamućene, pa kontam da su možda izbeglice od komšija koji ih je prskao. treće: panika!! koga da zovem da preventivno kontaminira gajbu, da više ne ulaze? broj, link?

Link to comment
sinoć sam ušao u kupatilo i pobio 3 zbunjene bubašvabe. ali one masne kukarače, or'ginal. u stanu smo 3 meseca, nije ih bilo do sada, malo mi rano doba godine. odlepio sam i prekopao ceo stan, nigde ih nije bilo. zatim su se ujutru opet u kupatilu našle još 4. dakle ulaze od negde, kroz ventilaciju, cevi ili nesto. prvo, rano je i hladno, zar ne? otkud ih toliko odjednom i samo tamo? drugo, bile su ošamućene, pa kontam da su možda izbeglice od komšija koji ih je prskao. treće: panika!! koga da zovem da preventivno kontaminira gajbu, da više ne ulaze? broj, link?
kuglice sa bornom kiselinom +vacuum-cleaner.jpgi ima da ih nema.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...