Jump to content
IGNORED

šah je šah


Quizmaster

Recommended Posts

Da, Ljuba je tada pokidao. Poceo je valjda sa 6 remija, a onda uknjizio 5 pobeda. Secam se da je na nekom turniru neposredno pre Investbanke, mozda Tilburgu, bio poslednji. A na prolece te godine je pobedio u Briselu, zajedno sa Kasparovom, a ispred Karpova i ostatka elite. Ludak.

Link to comment
  • 1 month later...

22. decembar 1961, Minnesota Hotel Tape, Mineapolis, MinesotaPo prvi put sam radio u East Orange u New Jersey-u.Ljudi, nikada ne idite u East Orange, New Jersey, to je strasan grad. Otisao sam tamo da pjevam u kafani East Orange, New Jersey. To je bila sahovska kafana. Bilo je tako lose...uh...tako lose, ljudi igraju sah i unutra i vani. Uh, to je sve sto mislim o tome, samo je bio sah, sah i sah. Ljudi su dosli do mene da pjevam jednu pravu mirnu pjesmu. U sredini pjesme cujes "Sah" (zenski smijeh u pozadini) i "Hej, to je bio dobar potez", i slicne stvari. Hej ljudi, to je bilo tako lose da sam i kasnije sanjao tu prvu noc kada sam dosao da radim u East Orange, New Jersey, i ..uh..i poslije dva dana kada sam prestao da radim tamo, otisao sam da upitam vlasnika kafane za moju zaradu. Rekao sam "Mogu li dobiti nesto para, ovdje sam pjevao dva dana?" On je rekao..uh.."Dobro. U redu, mi ovdje ne placamo parama". Ja kazem "Uh. Nego čime?". on odgovori: "Da, mi placamo sahovskim figurama." Ja sam rekao "Uh, dobro dajte mi tada te figure, radio sam dva dana." U pocetku nisam shvatio ispravno, mislio sam na pocetku da laze, ali sam ipak to prihvatio. Dao mi je kralja i kraljicu za ta dva dana rada. Rekao sam: "Lijepo, to je u redu." Zato sam uzeo mog kralja i kraljicu i otisao u bar, najblizi bar koji sam mogao da pronadjem. Odsetao sam do bara i narucio pivo. "Barmene", rekao sam, "mogu li da dobijem pivo?" Proklet bio ako ne dobijem pivo. Kada sam popio on me pitao za novac. Dao sam mu kralja i kraljicu. Prokletstvo, on je uzeo kralja i kraljicu, bacio ih ispod pulta i donio mi cetiri piona, dva lovca i topa kao kusur.Ovo je mala prica o East Orange, New Jersey. Bob Dylanbobdylanchess.jpg

Edited by Quizmaster
Link to comment
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Ivanisevic 32. na Pojedinacnom prvenstvu Evrope u Plovdivu, sa 7,5 iz 11 i performansom od 2698. Bio je tek 52. po startnom rejtingu. Odlican rezultat.Veoma dobar i Vuckovic, 56. mesto, 7 poena.

Link to comment

Izgleda da nema. Verovatno su skinuli onaj aplet što omogućava da se online prati. Stajao je par dana posle znam da sam ja gledao sutradan nakon odigrane partije.

Link to comment
Zna li neko, jel se jos igraju cugeri u SOB-u i Zemunu? Ili negde drugde?
Tek sad videh ovo. Nisam posećivao odavno ali čuh da ide u ŠOB-u subotom od pola šest. Inače! Sve što te zanima vezano za domaću scenu možeš naći ovde, pa i spiskove vikend turnira i cugera....
Link to comment
  • 4 weeks later...
Anand%2Bvs%2BGelfand-1.jpgSutra u Moskvi je ceremonija otvaranja duela Anand-Geljfand za titulu svetskog prvaka, a u petak prvi meč. Pobednik uzima milionče i po dolara, igra se 12 mečeva i eventualna majstorica. Ne znam ko je direktor turnira™, igra se u Tretjakovskoj galeriji. Učesnici su ispitali uslove, sala je spremna, još samo ostaje da ga Anand odere. Kakve su vaše prognoze i koliko mislite da je ovaj duel legitiman posle povlačenja Karlsena?Znam da na PPP-u ima ljubitelja, pa bih voleo da se neko od njih podgreje i komentariše partije bilo kako, voleo bih da čitam malo kako to vide domaći ljubitelji šaha. Raspored (nema na srpskom):
May 10, 2012 Opening CeremonyMay 11, 2012 Game 1May 12, 2012 Game 2May 13, 2012 Rest dayMay 14, 2012 Game 3May 15, 2012 Game 4May 16, 2012 Rest dayMay 17, 2012 Game 5May 18, 2012 Game 6May 19, 2012 Rest dayMay 20, 2012 Game 7 May 21, 2012 Game 8May 22, 2012 Rest dayMay 23, 2012 Game 9May 24, 2012 Game 10May 25, 2012 Rest dayMay 26, 2012 Game 11May 27, 2012 Rest dayMay 28, 2012 Game 12May 29, 2012 Rest dayMay 30, 2012 Tiebreak gamesMay 31, 2012 Closing Ceremony
Mečevi će moći uživo da se prate na uobičajenim mestima.'Ajd malo fotki zagrevanja, pa se nadam komentarima.venue01.jpgvenue02.jpgFotka parade iz zvaničnog hotela :)venue10.jpg
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...