Jump to content
IGNORED

Sećanja na ETF


Aion

Recommended Posts

realno, sve te firme su super na početku ili nakon drugog batcha investicija, a kad treba same da se finansiraju onda frka panika, jer su pre toga uzeli najskuplji prostor, podigli plate do besmisla, itd.

Ma naravno, ali nisam mislio samo na ovu situaciju u Nordeusu, već na sve ovo što se dešava i na ETF, i generalno se ježim od ove formulacije "javno-privatno partnerstvo", već sam dovoljno rantovao na tu temu. Ispade da naši zaista misle da su originalni sa ovom reciklažom "ideja naša, benzin vaš". Daj da neko pokrije naše troškove, a i zašto bi država uzimala i iskorišćavala nešto što već ima reputaciju, rezultate, infrastrukturu (kao što je ETF), greota da se o to neko "naš" ne očeše. Pa ako smo već zagazili u kapitalizam, onda tjeraj do kraja, sve privatno, a ne ovo - ajd da probamo da izmuzemo, profit ćemo rado preuzeti, ali troškove baš i ne bismo. 

Link to comment

kao vishedecenijski korisnik drzavne grudi, moram da priznam da sam veoma razocharana <_<

 

tolike godine uterivanja krivice i grize savesti :cry:

 

 

 

 

edip. prolazila pre neki dan pored komtrejdove shkolice i faksa. a kakve programere oni proizvode? :unsure:

 

sjajne™

Link to comment

kako uopshte dolaze u toliku kintu a da posle ne umeju da upravljaju? sluchajno? :unsure:

 

Jbg, meni je jedan drugar koji je vrhunski programer rekao - "znaš, ja za razliku od dosta mojih kolega ne mislim da sve znam, ja priznajem da numem u to sa tim pregovorima, projektima, finansiranjima, budžetima, zato i jesmo unajmili likove poput računovođe, advokata itd".

Link to comment

kako uopshte dolaze u toliku kintu a da posle ne umeju da upravljaju? sluchajno? :unsure:

 

Stvarno ne znam šta se desilo sa Seven Bridges. Sve je izgledalo kao bajka:

 

http://www.businesswire.com/news/home/20160216005439/en/Bridges-Announces-45-Million-Series-Funding

 

Igor Bogićević, CTO, mi je ličio na čoveka koji se razume u finansije.

 

Izgleda da je samo ličio

Edited by slow
Link to comment

Jbg, meni je jedan drugar koji je vrhunski programer rekao - "znaš, ja za razliku od dosta mojih kolega ne mislim da sve znam, ja priznajem da numem u to sa tim pregovorima, projektima, finansiranjima, budžetima, zato i jesmo unajmili likove poput računovođe, advokata itd".

ma znam, ali ovo vec izlazi na pravilo, 2-3 kruga kapitalizma i pishaj po sirotinji, fuj drzavno zdravstveno, fuh drzavne shkole, zashto ja to moram da placam (naslushala sam se toga i od bliskih ljudi u kratkom ternutku u kom su uleteli u preterane novce, samo liberalno i trzishno, najjachi sam, a shto ti ne pravish neshto za trzishte :lolol:), i onda kolko za par meseci, bash bi bilo dobro da ovaj magacin kompjutera povlashceno uvalim celom (nekom) sandzaku <_<

 

i celi ti ratovi gde jedan privatnik istiskuje drugog iz drzave i onda helikopter i jahta momentalno.

 

znachi nije problem, to se radi za pare. lepo je shto vec 15 minuta posle toga imamo mrachni drzavni fakultet koji se iskekechio na srbijinom liderskom putu i ne mrda. gadovi :lolol:

Edited by gospa buba
Link to comment

Ostavka dekana zbog ideje o podeli ETF-a

 

četvrtak, 09. nov , zvor: RTS

 

Dekan Elektrotehničkog fakulteta u Beogradu Zoran Jovanović podneo je ostavku jer je, kaže, na taj način želeo da probudi fakultet, da shvati da trenutno ima najveću šansu da konačno reši problem prostora i dobije lidersku ulogu u IT sektoru. Za razliku od dekana u ostavci, protivnici podele ETF-a na departmane kažu da ne treba odvajati ono u šta je decenijama ulagano. Smatraju da je dekan podneo ostavku da ne bi bio opozvan. O ostavci dekana izjasniće se Savet Fakulteta.

 

Kada su pre desetak godina na ETF-u uveli smer softversko inženjerstvo, mnogi su to smatrali gotovo propalom investicijom. Danas su IT stučnjaci najtraženiji u zemlji. Ideja da se računarstvo i softversko inženjerstvo odvoje u poseban departman, a možda kasnije i u poseban fakultet, podelila je ETF i rezultirala ostavkom dekana.

Pripremila Natalija Sinanović

 

 

Dekan ETF-a u ostavci Zoran Jovanović kaže da postoji nacrt toga što je zamišljeno kao podela na departmane. Navodi da su oni koji su glasali za to rešenje rekli da je neprihvatljiv status kvo kao i osnivanje novog fakulteta.

 

"Ja sam se povukao da me ne bi optuživali da kao dekan pokušavam da namećem rešenje", dodaje Jovanović.

 

Dekan u ostavci potvrđuje da se o tome razgovaralo sa Vladom, ali pisanog traga o tome nema ni na Fakultetu, ni na Univerzitetu, koji se protivi uvođenju departmana, uveren da ETF već ima lidersku poziciju u školovanju IT inženjera.

 

Predsednik Saveta Univerziteta u Beogradu Branko Kovačević smatra sa je dekan ETF-a napravio težak prekršaj. "Sam sebe je ovlastio da pregovara u ime ETF-a, ne poštujući principe kako funkcioniše akademska zajednica, normativna akta i statuti fakulteta i Univerziteta", ističe Kovačević.

 

Tvrdi da je Jovanović čak postavio pitanje da li njegova katedra želi da ode sa ETF-a. "Ne može njegova katedra da ode sa ETF-a, može da se da otkaz pa da se ode sa fakulteta", poručuje Kovačević.

 

Navodeći da je na univerzitetskoj zajednici da odluči na koji će način školovati IT kadar, u Vladi kažu da su odobrili veći broj brucoša i zapošljavanje profesora na tom fakultetu, kao i da je izdvojen novac za izgradnju zgrade u kojoj će se obrazovati samo IT inženjeri.

 

"Sigurni smo da je potreban taj kapacitet, zato što nam treba mnogo veći broj inženjera koji mogu da doprinesu našoj privredi. Zato moramo omogućiti da se nastavni kadar tamo zapošljava, da imaju nove laboratorije i prilike da rade projekte", kaže Vukašin Grozdić, savetnik u kabinetu premijerke.

 

U razvojnom centru "Majkrosofta" u Beogradu više od polovine zaposlenih su diplomci ETF-a.

 

Zamenik direktora "Majkrosoftovog" razvojnog centra u Beogradu Milan Novaković poručuje da je svuda u svetu na snazi trka za četvrtom industrijskom revolucijom. "I mi smo dosta dobro krenuli i sada nekako treba sami sebi da pomognemo da što bolje iskoristimo tu šansu, jer druge šanse neće biti uskoro", dodaje Novaković.

 

IT inženjer u Srbiji ne čeka posao, a svaki od njih godišnje doprinese sa 40.000 do 100.000 evra.

 

 

 

"..i prilike da rade projekte" kaze savetnik Brnabicke. Tu se krije to javno-privatno partnerstvo :)

 

I drugo, koji su ti  "koji su glasali za to rešenje i rekli da je neprihvatljiv status kvo kao i osnivanje novog fakulteta".

Edited by Friend
Link to comment

ma znam, ali ovo vec izlazi na pravilo, 2-3 kruga kapitalizma i pishaj po sirotinji, fuj drzavno zdravstveno, fuh drzavne shkole, zashto ja to moram da placam (naslushala sam se toga i od bliskih ljudi u kratkom ternutku u kom su uleteli u preterane novce, samo liberalno i trzishno, najjachi sam, a shto ti ne pravish neshto za trzishte :lolol:), i onda kolko za par meseci, bash bi bilo dobro da ovaj magacin kompjutera povlashceno uvalim celom (nekom) sandzaku <_<

 

i celi ti ratovi gde jedan privatnik istiskuje drugog iz drzave i onda helikopter i jahta momentalno.

 

znachi nije problem, to se radi za pare. lepo je shto vec 15 minuta posle toga imamo mrachni drzavni fakultet koji se iskekechio na srbijinom liderskom putu i ne mrda. gadovi :lolol:

 

 

San svakog dobavljača je da postane državni dobavljač. Tu sve priče o nevidljivoj ruci tržišta i mrskoj državi prestaju  :nobles:

Link to comment

ma znam, ali ovo vec izlazi na pravilo, 2-3 kruga kapitalizma i pishaj po sirotinji, fuj drzavno zdravstveno, fuh drzavne shkole, zashto ja to moram da placam (naslushala sam se toga i od bliskih ljudi u kratkom ternutku u kom su uleteli u preterane novce, samo liberalno i trzishno, najjachi sam, a shto ti ne pravish neshto za trzishte :lolol:),

 

samo da podsetim da je pre par godina bila zustra diskusija na ppp povodom ovoga u kvotu, tj. doprinosi za drzavno zdravstvo i skolstvo i sl te je boldovano bilo bas popularno medju odredjenim forumasima :nobles:

 

a ja ionako pratim ovu temu jer imam sina inzenjera pa cisto da zavirim u taj ezotericni inzenjerski svet :lol:

Edited by Pontijak
Link to comment

"..i prilike da rade projekte" kaze savetnik Brnabicke. Tu se krije to javno-privatno partnerstvo :)

 

I drugo, koji su ti  "koji su glasali za to rešenje i rekli da je neprihvatljiv status kvo kao i osnivanje novog fakulteta".

Možda su oni za to da se osnuje stari fakultet :D

Link to comment

Da, jos stariji i lepsi :)

 

Licno, verujem da od ovoga na ETFu nema nista osim stresa jer je akademska zajednica veoma iritirana skorim donosenjem onakvog novog zakona o visokom obrazovanju. Vidim da su glas protiv digla sva akademska tela, Vera Vujcic, Miodrag Popovic su to lepo srocili u onom clanku u Danasu.

 

 

Verujem da akademska zajednica moze da bude pomognuta i spolja ako je potrebno. Ako ostane jedinstvena :)

Edited by Friend
Link to comment

pa dok iskrckaju ovo malo para od investitora, ćao zdravo. isto kao i seven bridges, koji je u jednom momentu imao desetine miliona eura, a sad ne mogu da isplate platu.

Neka omladina koju znam da radi u Seven Bridges ništa ne govori da im kasne plate, dapače. Tu skoro išli na neke obuke u Ameriku , i dalje svi hojha zadovoljni

Link to comment

Neka omladina koju znam da radi u Seven Bridges ništa ne govori da im kasne plate, dapače. Tu skoro išli na neke obuke u Ameriku , i dalje svi hojha zadovoljni

 

zavisi šta je skoro. ja znam iz prve ruke da im je otišlo nekoliko senior javascript i ostalih inžinjera. tipa siguran sam za bar 10 ljudi u poslednjih mesec dana i od njih ide priča da su pukli s lovom i da su im prvo ukinute beneficije (svakodnevni besplatni obrok i sl.) a zatim i da je plata bila neizvesna tipa tri meseca.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...