Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

meni dosta nervira sto vecina prica o treniranju pocinju i zavrsavaju se s koliko imas kila, ko da jedini smisao rekreativnog bavljenja sportom kaliranje odnosno estetika. 

 

Pa ako izadjes na ulicu i bacis ovlas pogled na prolaznike, ustanovices da jedan ogroman broj ljudi, ako ne i apsolutna vecina ne moze uraditi nista vaznije za svoje zdravlje i zivot od toga da smrsa. Tu se uopste ne mora raditi o estetici, mit o zdravim i debelim ljudima je besmislica koja moze opstati samo u kulturi opsteg ignorisanja realnosti kakva je danas aktuelna.

S druge strane, i prica o estetici kao precenjenoj koja je popularna u nekim krugovima je otisla predaleko. Za mene je covek koji dize 350 iz mrtvog dizanja a stepenice mu predstavljaju problem i dalje invalid. Snazan invalid, sa stanjem koje nije toliko tesko popraviti, ali invalid.

Link to comment

meni dosta nervira sto vecina prica o treniranju pocinju i zavrsavaju se s koliko imas kila, ko da jedini smisao rekreativnog bavljenja sportom kaliranje odnosno estetika.

Stos je u obimima tj. prekompoziciji, kile su nebitne.

 

Sent from my K01A using Tapatalk

Link to comment

Stos je u obimima tj. prekompoziciji, kile su nebitne.

 

Sent from my K01A using Tapatalk

 

Sve je to ok, ali nemojmo se praviti kako postoji epidemija prevelike misicne mase kod ljudi. Idu okolo Arnoldi, i bore se da smrsaju... Znamo svi da se prica o masti kad se kaze "manje kila". Vecina ljudi koje znas bi mogla da izgubi desetak kila masti i nista da im ne fali, a nabaciti deset kila misica je krvav posao i za mrsavog tinjdzera, prosecni ljudi preko tridesete tom rezultatu najcesce ni ne pridju. 

Te price o nekom znacajnom dizanju misicne mase ispod sala najcesce sluze da opravdaju losu dijetu. Onaj ko se bavi prekompozicijom najcesce dobije nesto na pocetku, a posle se bori da odrzi misice koliko moze dok je u deficitu. Jos ako se malo naduva sisa, pa bojler ispod njih ne iskace toliko - eto prekompozicije dok si rekao keks, a ovamo se dobilo 200 grama misica. Preuvelicava se sve to, ja bih rekao.

Link to comment

Stos je u obimima tj. prekompoziciji, kile su nebitne.

 

Sent from my K01A using Tapatalk

 

stos je da covek bude zadovoljan, da se bavi sobom, telom i da mu je sport izvor zadovoljstva, a ne mucenje. slazem se, kile su vazne, i procenti su vazni, al ja njurgam jer se retko ide dalje od toga. situacija se drasticno pogorsava ako si zena koja vezba sa zenama. non stop kolko imas kila, a kolko cu imati kila, a kolko sam imala kila, nervne slomove dobijam kad cujem necu tezi teg, necu da se nabildam, necu da budem jaka, ocu da budem zategnuta, daj dupe, daj noge, daj dupe, daj noge. (i povrh svega jbna joga :D) ako si zena koja vezba s muskarcima, tek je to pakao.

iz pametnog i sistematskog bavljenja telom naravno da ce doci i do estetskih promena. 

smrsati se moze i bez bavljenja sportom, dovoljno je ne jesti. a gojazni smo, tromi i bolesni najvise zato sto smo siromasni.  

Link to comment

stos je da covek bude zadovoljan, da se bavi sobom, telom i da mu je sport izvor zadovoljstva, a ne mucenje. slazem se, kile su vazne, i procenti su vazni, al ja njurgam jer se retko ide dalje od toga. situacija se drasticno pogorsava ako si zena koja vezba sa zenama. non stop kolko imas kila, a kolko cu imati kila, a kolko sam imala kila, nervne slomove dobijam kad cujem necu tezi teg, necu da se nabildam, necu da budem jaka, ocu da budem zategnuta, daj dupe, daj noge, daj dupe, daj noge. (i povrh svega jbna joga :D) ako si zena koja vezba s muskarcima, tek je to pakao.

iz pametnog i sistematskog bavljenja telom naravno da ce doci i do estetskih promena. 

smrsati se moze i bez bavljenja sportom, dovoljno je ne jesti. a gojazni smo, tromi i bolesni najvise zato sto smo siromasni.  

 

Ziva istina sve sto pricas. Posebno je tesko sa zenama, citave industrije su posvecene da sto vise slude i sjebu zene vezano za izgled, tako da mi nije ni cudno sto su pogresne percepcije toliko ceste. Najjaci su mi ovakvi razgovori:

- Dizanje velikih tezina ima otprilike beskonacno pozitivnih efekata, a zene imaju nekoliko specijalnih dodatnih benefita

- Ali ne zelim da izgledam kao (pa ovde ide slika profesionalne bodibilderke na vrhuncu karijere)

- Mislis, ne zelis da ti se slucajno desi nesto cemu su genetski najnadarenije zene, koje se ne libe zivotinjskih doza droge posvetile veci deo zivota?

- OK, to je ekstrem, ali ne zelim da mi se vide misici

- Jedina opcija da ti se ispod koze ne vide misici je da tamo bude mast. Kad dodje do toga i ako se nekim ludim slucajem desi - jednostavno pocni opet da jedes malo jace

- Ne razumes, hocu da se ZATEGNEM

- No such thing as "zatezanje"

...

 

Da budem posten, znao sam i muskarce koji su brinuli da se slucajno ne posvarcenegere ako dignu bucice malo jace, ali to se ipak redje desava.

 

BTW, ko ima losa iskustva u treningu sa muskarcima (potcenjivanje, nerazumevanje specificnosti pola...) najbolje je pronaci neke ljude koji imaju iskustva sa profi sportistkinjama. Oni se barem ne plase da ce se zena polomiti ako joj posle seta ne ostane snage za jos 5 ponavljanja. Ja koliko sam video, vecina problema nastaje iz nepotrebne brige.

Link to comment

imam poznanicu iz teretane koja radi zgibove, a vikendom ide s muzem na pijacu, da bi on nosio. ja se cudim, nosi sama, jaka si ko konj, ona je u fazonu mora muz necemu da sluzi. to je to, cemu ko sluzi, koju ko ulogu igra u patrijarhalnom drustvu. idealna zena: natrcena guzica, mrsave zategnute noge, mlitave suve ruke, slaba ledja i velike sise. sve sto iskace iz sablona izaziva reakcije. mislim da ovoj muz i ne zna koliko snaznu zenu ima. 

retki su treneri koji sa zenama rade ko s ljudima: "tegic", "zenski sklek", za vikend sam cula i "zenski zgib"! cak i u krosfitu koji ima ideal misicave snazne zene sipka od 15 kila se zove zenska sipka.

Link to comment

 

retki su treneri koji sa zenama rade ko s ljudima: "tegic", "zenski sklek", za vikend sam cula i "zenski zgib"! cak i u krosfitu koji ima ideal misicave snazne zene sipka od 15 kila se zove zenska sipka.

 

majku mu..da je neko od muskih ovo napisao..iz tenka bi pucali na njega :)))

Link to comment

mi crnci imamo pravo da jedni druge oslovljavamo sa nigeru.  :fantom:

 

al to je bas tako kako sam napisala, teretane su povlasceni muski odnosno muzjacki prostori, kad zakoracis u teretanu na odjel s tegovima, otprilike je ko da si usla na hilandar. za njih tamo ti nisi covek, nego si zena.

 

inace, toni stalno pise ljudi i zene, i nas zene boli kurac.  

Edited by darling
Link to comment

mi crnci imamo pravo da jedni druge oslovljavamo sa nigeru.  :fantom:

 

al to je bas tako kako sam napisala, teretane su povlasceni muski odnosno muzjacki prostori, kad zakoracis u teretanu na odjel s tegovima, otprilike je ko da si usla na hilandar. za njih tamo ti nisi covek, nego si zena.

 

inace, toni stalno pise ljudi i zene, i nas zene boli kurac.  

 

Pogresan utisak imas..kad udje zensko, pa jos kad je nalik cemu..odjednom se vise stenje, jace se drmusuaju tegovi, postaju frajeri glasniji, izmuceniji i ambiciozniji. 

Gledaj pazljivije :)

Link to comment

utisak je licni dozivljaj, ne moze biti pogresan.

inace, nisam nalik nicemu i zabole me za frajere u teretani koji postaju gasniji, izmuceniji i ambiciozniji.

a kad zelim da sam u drustvu frajera, dodjem na forum :D

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...