Jump to content
IGNORED

Visa i ostale kartice


Tale

Recommended Posts

Iako je mator post, al to je prvo ubacio efg mislim. Jedina provizija je 5% od ukupne transakcije uz prvu ratu, ostalo se podeli na željene rate i ne ulazi u sumu na koju se obračunava revolcing kamata, pošto ja imam kreditnu. I pošto je VISA u pitanju, dakle bukvalno mogu šta god gde god na rate jer se istra prima svuda. Kupio sam boga oca stvari tako.

5 posto u današnje vreme nije malo plus se banka naplati unapred u celosti, odličan posao. Ima li računice da se digne keš sa kreditne pa da se kupi nešto uz gotovinski popust od recimo 10 odsto?

Link to comment

5 posto u današnje vreme nije malo plus se banka naplati unapred u celosti, odličan posao. Ima li računice da se digne keš sa kreditne pa da se kupi nešto uz gotovinski popust od recimo 10 odsto?

 

Pazi, to je 5% od cene onoga što si kupio, ne kamate (ne kažem da si tako mislio, samo napominjem). Dakle, uzmeš nešto za 12.000, podeliš na 12 rata, prva rata ti je tipa 1200+5% cene tj 600 dinara = 1800. ostale sve po 1200. Da platiš uslugu plaćanja na 12 rata sa 600 dinara kontam da je stvarno zanemarljivo, čak i kada su veći iznosi u pitanju. 

 

Što se tiče tvog pitanja, bem li ga, nisam se bacao u računice.. Sa obzirom da možeš da uzmeš na  12 rata praktično šta god koji posto gore dole kontam da i nije toliko bitan, pogotovu na manje iznose. Ali svakako bi uštedeo nešto u tom scenariju. 

Edited by Mil@n
Link to comment
  • 1 month later...

Sad kad bejah na Islandu, kupio sam neki duks u tax free radnji. Dali su mi onaj formular da popunim i predam na aerodromu, što sam i učinio, tetka me pitala da li ću keš ili da mi se vrati na karticu, ja rekoh na karticu...

Sad, pošto je prošlo 6 dana od tada, para nema, a kreditna kartica je u pitanju, malo me zent u smislu da li mogu da mi vrate pare na kreditnu? Jednom su mi sa Alija vratili jer je bila neka mućka, da li da se nadam da će stigne vremenom ili se pozdravim?

Link to comment

Kad smo već kod protoka vremena jesi "okačio" taj island?

Krenuo sam sa sređivanjem fotki sa aparata, sa obzirom da ih ima oko 850 (posle dva filtriranja, bilo oko 1050), maaaalko će da potraje.
Link to comment

Mogu da ti vrate na karticu naravno. Ume to da potraje po 5-6 radnih dana dok se ne pojavi na kartici, a nekad i duže.

ume i po dvetri nedelje da potraje dok se ne vidi na izvodu

Link to comment

ume i po dvetri nedelje da potraje dok se ne vidi na izvodu

 

E to sa izvodom, ja sam se nervirao , pokazalo se bez poterbe dva puta.

Sa aliekspresa sa 2 puta dobio refund i nema i nema ja kukaj, da bi se ispostavilo da refund nosi datum kada je skinut iznos, ja tamo nisam ni gledao i slucajno kad sam filtrirao da prikaze samo uplate vidim to...

Link to comment

ume i po dvetri nedelje da potraje dok se ne vidi na izvodu

 

Ako mislis na izvod onaj sto ti stize jednom mesecno, onda da, jer moze da ti prodje datum kada se pravi ,,presek" pa da povracaj ,,udje" tek u sledeci izvod, ali to je sasvim normalno. Ukoliko pratis na e-bankingu ili dobijas one SMS izvestaje, trebalo bi brze da vidis kada su ti vracene pare

Link to comment

ma jok, mislim bas na momenat kad ce ti se pojaviti na racunu u vidu priliva.

u mom slucaju je potrajalo sigurno 2 nedelje od momenta kad su navodno zapoceli proceduru, a mislim i koji dan vise.

Link to comment
  • 1 year later...

Jedno pitanjce, ako je neko u toku...Krenem danas do automata da podignem penziju caletu, a greskom ponesem karticu za kevin racun (kartica je moja, ja sam ovlasceno lice, pise moje ime, tako da se razlikuju "samo" po broju racuna), ubacim karticu, ukucam caletov pin kod, pita me sta hocete da radite (dakle, ne izbaci me odmah zbog pogresnog koda), ja ukucam podizanje...itd...i onda pred samu transakciju, trazi ponovo kod. Kartica u automatu, nemam pojma zasto trazi, ukucam, opet naravno caletov, trazi ponovo, ja ne mogu da izvucem karticu, nego moram da ukucam jos jednom, pa jos jednom i onda mi izbaci karticu. Kad je uzmem, vidim da sam greskom poneo kevinu... :isuse:

Odem po caletovu, obavim transakciju, ajd naivno da probam sa kevinom, sada sa tacnim kodom...Pusti me, pita sta hocu, podizanje gotovine, ok, potvrda, hocu...sve kao normalno i onda jednostavno umesto izbacivanja novca, na kraju "transakcije" izbaci samo karticu...

Sad se pitam da li mi je skinuo sa stanja novac, pa udjem u postu, provere, nije skinuo, ja pitam sta da radim, oni mi kazu moze da vam uzme karticu, ne pokusavajte vise danas, ja kazem OK, sta onda, da pokusam sutra, nadlezni nesto u smislu odobravanja, ali ubrzano odlazi i govori da do kartice mogu da dodjem tek u cetvrtak ako mi je automat proguta...

E sad se ja pitam, da li je kartica blokirana ili cu moci sutra da podignem novac...Nadlezni nije imao dovoljno strpljenja (ili znanja) da detaljno objasni sta valja ciniti, pa mi situacija nije bas najjasnija, a kao sam ja taj ko nije umeo da ukuca odgovarajuci kod  :isuse: , nisam ga jurio i insistirao na detaljnom obrazlozenju...

 

Ako je neko bio u slicnoj situaciji ili je mozda upucen u problematiku, molim za razjasnjenje...Do stedionice mi se ne ide ako nije neophodno jer su tamo nesnosne guzve...

Unapred hvala!

Edited by Nesh
Link to comment

Ako je Visa i tri puta otkucaš povrešno gotova je

 

Nije, postanska je, na njoj oznaka Dina card. Nisam tri puta pokusavao da podignem, nego tri puta u toku jedne transakcije, jer nisam mogao nista drugo da uradim posto je kartica bila unutra.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...