Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

meni se cini da je prica iz prve sezone zanimljivija nego iz ove druge sezone. jeste da je tek 1 epizoda prosla ali takav utisak imam. gresim?
druga sezona je nesto najbolje sto je snimljeno. ikada. Edited by holden kolfild
Link to comment
meni se cini da je prica iz prve sezone zanimljivija nego iz ove druge sezone. jeste da je tek 1 epizoda prosla ali takav utisak imam. gresim?
Grešiš. Frenk Sabotka je jedan od najjačih karaktera ikad. Klej Dejvis, Valčak. Kako beše onaj quote o dva Poljaka koji zapišavaju jedan drugom nogu? Fenomenalna sezona.
Link to comment
Druga sezona je standardno najlosija na prvo gledanje, na drugo vec bude medju omiljenim sezonama.
Plus jedan. Prvi put kad sam gledao, djelovalo je da je prespora, da treba jedno 4-5 epizoda da se uopste nesto desi. Na ponovna gledanja, druga sezona je fenomenalna, skoro savrsena.
Link to comment

Imam je'nu primjedbu na epizodu 4. Logika čista, tzv. razum.Dakle, 5 robijaša skvikne zbog mišomora u dopu koji im je dopeljao čuvar. How the fuck, for fuck's sake, sljedećeg dana ufate tog čuvara-šanera sa dopom u automobilu? Hello?!

Link to comment
Mozda svaki dan donosi novi package?
Pa dobro, možda je mogao prestati na tren. Recimo, prvi razlog, jučerašnjim mušterijama nije baš dobro i to bi se vjerojatno pročulo u reštu i smanilo potražnu na njegovom retail channelu. Drugo, recimo, scenarist koji se mozgovno uživi u tu ulogu pišući ju mogao bi pretpostaviti da bi čuvar kojem piše skript, ako ima mozga više od pileta, mogao pretpostaviti da će se postavljati neka pitanja (ko što se i jesu), i da bi bilo promućurno da neko vrijeme pritvori butigu. Ili bar sutradan.Treće, ako mu je dobavljač prodao mišomorčeka, od koga je tako brzo nabavio novi dop? Ako dop nije bio novi, što mu je radio i dalje u autu?
Link to comment

Pa ne zna se. On je uneo drogu i dao je jednom lokalnom liku koji je diler. Cisto sumnjam da je stavio GPS na paketice niti da ga je zanimalo do koga je dosla roba pa da posle moze raditi ispitivanje o kvalitetu. Sve sto je on znao u trenutku dolaska na posao je da se nekoliko zatvorenika potrovalo. Ako je i znao da je od droge verovatno je mislio "Tako im i treba kada kupuju krsh robu i nece da se otvore za moj krem."

Link to comment

I don't think the game's played that way. biggrin.gifAl nema veze. Malo se sjeku rubovi, rade prečice. Što ćemo, drama, minute idu, deus ex...ne brini se, i dalje u mene prevladava wub.gif

Link to comment

Znam, ali valjda si vidio dovoljno Žice da vidiš da se pazi na cijeli lanac retail channela. On zna kome je predao dop. Njegov distributer zna od koga je dobio. Reputacija je važna, kvaliteta. Informacije se šire, like shit. Tu su i pitanja povjerenja, vjerodostojnosti, boniteta. Vidiš valjda Stringera kako to splajsa sa ekonomskom teorijom ko iz pičke.

Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...