Jump to content
IGNORED

THE WIRE (2002)


3opge

Recommended Posts

btw uzasno je vruce pa me mrzi da pisem ali:AKO NESTO TREBA DA POGLEDATE OBAVEZNO TO JE SERIJATHE WIRE!!!ep o prodzektima Baltimora sa neverovantim likovima koji su toliko realni kao da zive u vasem komsiluku

Edited by 3opge
Link to comment

HBOhoće li skoro kraj petog serijala pa da skidam u kompletu? mrzi me da jurim titlove za svaku epizodu, a i bolje je kad imaš odmah sve na raspolaganju.najbolja serija ikad, a naj cool lik je gej crnja omar.

Link to comment
HBOhoće li skoro kraj petog serijala pa da skidam u kompletu? mrzi me da jurim titlove za svaku epizodu, a i bolje je kad imaš odmah sve na raspolaganju.najbolja serija ikad, a naj cool lik je gej crnja omar.
haha, pogodak u oba slucaja, htedoh da napisem nesto vise o Omaru.crni Apolon, peder sa oziljkom preko lica kome bi svaka zena predala gacice na srebrnom pladnju a bogami i poneki muskarac,Omar se kao senka pojavljuje u jointima i oslobadja dilere suvisnog profita, nesto kao kombinacija IRSa i Robin Huda.neverovatno je da su svi likovi u seriji toliko dobro i uravnotezeno uradjeni da je tesko opredeliti se za samo nekoliko.pored kreatora serije, Davida Simona, scenario za nekoliko epizoda je napisao Denis Lehane poznat po romanu Mystic River i ostalim sagama o bostonskim predgradjima. neke epizode su rezirali Milcho Manchevski i Agnieszka Holland.u 4. sezoni serija prerasta okvire u kojima se kretala u prethodne 3, sa dilera po uglovima i policijskih akcija sa prisluskivanjem fokus se polako prebacuje na nekoliko bivsih policajaca koji sada u ulozi vaspitaca i profesora u skolama pokusavaju da deci prodzekata pruze i neki drugi izbor osim 'rada na cosku'. paralelno dobijamo siru socijalno-politicku studiju grada, korupcije na svim nivoima i lokalne predizborne kampanje, inteligentno i nepogresivo rezirane sa odlicno uradjenim likom mladog politicara, councilmana Carcettija koji se nezaustavljivo uspinje politickom lestvicom.sve u svemu sigurno jedna od najboljih 5 serija koje sam ikada gledao i to pri samom vrhu. Edited by 3opge
Link to comment

odgledao 4 sezone, 5. se cekakraj 3. zakljucuje opasna sekvenca sa glavnim junacimaispod ide cica Solomon sa 'fast train'....

Edited by 3opge
Link to comment

emitovana je i peta i to je kraj.skinula je, ali sve cekam i ne pocinjem da gledam jer je kraj.jeste, omar je 1.ali i stringer bell.a mcnulty?a bunk?a cedric?a bubbles?a kima!savrsenstvo od serije. meni kao crime friku strasno zanimljivo da prepoznajem koju je epizodu pisao pelecanos, koju lehane i ostali pisci krimica. i naravno, ne mogu da se odlucim koja mi je sezona najbolja.ne radi mi mozak dovoljno, ali ipak morala da dam pecat :-D

Link to comment
emitovana je i peta i to je kraj.skinula je, ali sve cekam i ne pocinjem da gledam jer je kraj.jeste, omar je 1.ali i stringer bell.a mcnulty?a bunk?a cedric?a bubbles?a kima!savrsenstvo od serije. meni kao crime friku strasno zanimljivo da prepoznajem koju je epizodu pisao pelecanos, koju lehane i ostali pisci krimica. i naravno, ne mogu da se odlucim koja mi je sezona najbolja.ne radi mi mozak dovoljno, ali ipak morala da dam pecat :-D
svi, svi svi!4. mi je ipak najsofisticiranije uradjena
Link to comment
savrsenstvo od serije. meni kao crime friku strasno zanimljivo da prepoznajem koju je epizodu pisao pelecanos, koju lehane i ostali pisci krimica. i naravno, ne mogu da se odlucim koja mi je sezona najbolja.
Kritike se uglavnom slazu da je sezona broj 2 (lucki radnici) najgora, a meni je najbolja jer daje najobuhvatniju kritiku savremenog americkog drustva. U jednoj sceni Frenk Sobotka se obraca detektivima i kaze "mi (misli na americko drustvo) smo nekada proizvodili i izvozili.... a danas moramo da krademo....". Savrsen opis kako se srozao jedan segment drustva usled globalizacije.Sezona broj 5 je malo smusena, kao uostalom i svaka "laku noc, dovidjenja" sezona jedne uspesne serije. Kao i Sopranos, autori su pozurili da navrat nanos poubijaju likove koji su preziveli prve 4 sezone, i usput su napravili par brljotina koje su srozale kvalitet. Srecom, sam kraj je daleko bolji nego kod Sopranos.
Link to comment

meni je odlicna 2. sa Sobotkom ali je najangazovanija ipak 4.Lost je macji kasalj koji ne moze ni da se poredi sa Zicom a Sopranose ne podnosim zato sto sam skoro iz prve ruke upoznat sa zivotom u famigliamabtw, izgleda da na IMDB nije naveden Manchevski kao jedan od reditelja sto je greska

Edited by 3opge
Link to comment

Jebote, izgleda da sam ja jedini kome se ova serija ne svidja. Skinuo sam prve 4 sezone i jedva ih odgledao, 5. sezonu nisam ni pomislio da gledam. Meni je Shield, recimo - duplo bolji.

Link to comment

Mandingo, ti nisi normalan :)The Wire je, by far, nešto najbolje što sam gledao na TVu još od Homicide - Life on the Streets. Šije čak i Sopranose i Deadwood.To zna čak i Barak Obama.edit: signature izmenjen radi eliminacije spoilera :)

Edited by kovik
Link to comment

Ja sam odgledao i The Shield i The Wire. Sviđaju mi se obe. Ne bih mogao da kažem da je jedna bolja od druge. Nekako mi nisu uporedive iako je generalno tematika ista. Sad se čeka poslednja sezona Shielda da se zaokruži celina. :)

Link to comment
Mandingo, ti nisi normalan :)The Wire je, by far, nešto najbolje što sam gledao na TVu još od Homicide - Life on the Streets. šije čak i Sopranose i Deadwood.To zna čak i Barak Obama.edit: signature izmenjen radi eliminacije spoilera :)
Ovde se radi o dijametralno suprotnim ukusima, ja Sopranose (Gandolfini :puke::piggy: mafija do yaya) i Deadwood (western, no thanx) nisam ni pokusavao da gledam, a ti ih smatras reperima za dobru seriju. :D
Link to comment
Mandingo, ti nisi normalan :)The Wire je, by far, nešto najbolje što sam gledao na TVu još od Homicide - Life on the Streets. šije čak i Sopranose i Deadwood.To zna čak i Barak Obama.edit: signature izmenjen radi eliminacije spoilera :)
apropos mog ljubimca, Omara:jebote ona scena kad objasnjavaju Stringer Bellu on i brother Mouzon, nesto neshvatljivo dobro
Link to comment
  • 3opge changed the title to THE WIRE (2002)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...