Jump to content
IGNORED

FILMSKA MUZIKA


Pera Zeka

Recommended Posts

koja pesma ide kada perhan odlazi iz sela sa sestrom u italiju?jedna od najboljih scena nase kinematografije
Ederlezi Avela. Ista pesma koja ide kada se sece u kafani, sada vec kao bogat covek bez icega.Stvar je da je napustao selo sa tom pesmom i tu se lomi film i perhanov zivot. Napustio je majku, devojku koju nece zateci istu, ali i detinjstvo, jer odlazi u Italiju posle cega vise nece biti klinac. Tako da Perhan u kafani tuguje bas za timKadar kada otvori secerne jabuke u plehanoj posudi dok psi i deca trce za kolima, a baba nestaje u prasini, cupa suzei kasnije u kafani
Link to comment

Hustler@ Bravo za ovo, ja namerno nisam postavio jer se secem na tu stvar. Intrumental se inace zove Cavatina i napisao je Stanley Myers, mislim da je cak i usla u gradivo muzickih skola, odsek gitara.Bradilko@ I ovo od Vangelisa je nesto sto obozavam, inace taj momenat kad Rutger Hauer pre gasenja izgovara tekst je jedan od najdragocenijih momenata u modernoj filmskoj istoriji, pogotovo sto je recenica "Like tears in rain" porizvod njegove momentalne inpiracije kisom i improvizacija, toga u scenariju uopste nije bilo.E sad, malo 007, meni od svih intro numera, ovo izvodjnje je najdraze

Edited by 3opge
Link to comment
Ovaj film sam gledao tridesetak puta , ali muzika mi je ostala posle prvog odlaska u Kozaru
Svaka cast na izboru.:) Kultna je i ona scena,kad u baru uz bilijar pocnu da pevaju "Can't take my eyes off you " Frenkija Volija.
Link to comment

ima i mnogo mi drazih, ali je ovo pomalo lekovito, nema niceg hladnog u ovoj muziciBeforeTheRain.gifi mozda najmorbidnija kombinacija muzike i slike koju sam videla u poslednje vreme

Link to comment
Hustler@ Bravo za ovo, ja namerno nisam postavio jer se secem na tu stvar. Intrumental se inace zove Cavatina i napisao je Stanley Myers, mislim da je cak i usla u gradivo muzickih skola, odsek gitara.Bradilko@ I ovo od Vangelisa je nesto sto obozavam, inace taj momenat kad Rutger Hauer pre gasenja izgovara tekst je jedan od najdragocenijih momenata u modernoj filmskoj istoriji, pogotovo sto je recenica "Like tears in rain" porizvod njegove momentalne inpiracije kisom i improvizacija, toga u scenariju uopste nije bilo.E sad, malo 007, meni od svih intro numera, ovo izvodjnje je najdraze
samo da te ispravim, ceo monolog Roya u toj sceni je napisao Rutger, dakle nije samo te recenica njegova.
Link to comment
samo da te ispravim, ceo monolog Roya u toj sceni je napisao Rutger, dakle nije samo te recenica njegova.
Nisam znao tu cinjenicu, ja sam samo iskopao negde da je ta recenica njegova momentalna inpsiracija.
Link to comment
  • 2 weeks later...

Nije pesma od nekog izvođača obrađena u filmu, ali ako se raspravlja o muzičkim podlogama po kojima se pamte filmovi i scene, ovo je svakako visoko na top listi

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...