Jump to content
IGNORED

Ubice na drumovima i ulicama


SeljačkaSreća

Recommended Posts

Nije mi "moja maloumna misija" uopšte bila poenta jer ne bih navodio putokaze na mesta gde sam nadglasan argumentima.Ja sam ostao pri svome, za sebe.Stoga ne okreći priču na završene razgovore.Ovde sam se (očigledno nedovoljno jasno) nameračio na nešto drugo.Smatram da se adrenalinsko-alkoholni zavisnici oslanjaju na bezbedonosne gedžete koje nove i besne mašine imaju pa voze 500% bezobzirnije nego druge 2 navedene kategorije, i da baš zbog toga usmrćuju više drugih učesnika u sabraćaju uključujući i svoje saputnike u vozilima. Edited by ion
Link to comment

Da li uopšte ima potrebne da kola za regularnu vžnju idu toliko brzo ? Da li bi imalo smisla da se fabrički ograniči na npr 160, a da se samo specijalno označena kola mogu voziti i više na za to predvidjenim mestima.krajem prošle godine jedan moj poznanik iz blizine Pančeva je poginuo kada je vozio bmw-a 200+ km na sat. Bar je bio sam u kolima i nije nikog drugog slupao, ali je tih 200 vozio na putu koji nije ni za 80 ...

Link to comment
Da li uopšte ima potrebne da kola za regularnu vžnju idu toliko brzo ? Da li bi imalo smisla da se fabrički ograniči na npr 160, a da se samo specijalno označena kola mogu voziti i više na za to predvidjenim mestima.
u sustini se slazem s tobom, al mislim da ne bi imalo efekta. kako bi sprecio nekog ko ima dovoljno novca da kupi ta specijalno oznacena vozila i sta bi sprecilo nekog da ta specijalna vozila vozi i van za to predvidjenih mesta?mislim, i sad se divlja kolima po putevima na kojima je ogranicenje 60-80 km/h. Edited by palchica
Link to comment

To mozga nema pa nema...Oduzimanje dozvole nije apsolutno nikakva preventivna radnja, jer će neko takav sesti opet u auto čim se vrati iz SUP-a u kojem je upravo ostavio dozvolu, i to sa stavom da je baš zajebao i pandure i državu i nastaviće po starom, ako ne i gore. Jedino što se oduzimanjem dozvole postiže je onemogućavanje individue da za volanom napusti Srbiju, pošto na granici traže da vide vozačku dozvolu osobe koja upravlja vozilom...Po novom zakonu su najavili i mogućnost trajnog oduzimanja dozvole, vraćanja na ponovnu obuku i još svašta nešto. Imbecili koji ove i ovakve stvari rade će nastaviti da voze po starom, sa dozvolom ili bez nje, sa dodatnom obukom ili bez nje, a obični smrtnici koji svojom krivicom jednom naprave udes u kome neko strada će ionako skoro pa nikad ponovo sesti za volan ili će biti milion puta oprezniji i voziti strogo po ograničenju. Savest je čudo, ko je ima. Obično ide u kombinaciji sa mozgom iz moje prve rečenice u ovom postu...Vozim od svoje osamnaeste godine i imam pristojan broj kilometara na cajgeru. Pizdim na te i takve tipove, u besnim i manje besnim kolima, koji voze i ponašaju se kao da je svet njihov. Koji nisu ni svesni koliko puta sam ja kočio i bežao na bankinu dok me on obilazi da bih mu spasio život, jer uleće u makazice. Ne, ne može njemu niko ništa. On nas je sve zajebao na semaforu prolećući kroz raskrsnicu trakom za suprotan smer. Kako smo mi glupi...Možda treba da odem na speaker's corner i postavim svoju gajbicu sa koje bih nastavio... Nemam pojma. Ali svakom takvom poželim samo da ne ubije još nekog kad najzad pronađe svoju banderu oko koje će da smota svoj auto ili prikolicu pod koju će da se zakuca.

Link to comment
Da li uopšte ima potrebne da kola za regularnu vžnju idu toliko brzo ? Da li bi imalo smisla da se fabrički ograniči na npr 160, a da se samo specijalno označena kola mogu voziti i više na za to predvidjenim mestima.krajem prošle godine jedan moj poznanik iz blizine Pančeva je poginuo kada je vozio bmw-a 200+ km na sat. Bar je bio sam u kolima i nije nikog drugog slupao, ali je tih 200 vozio na putu koji nije ni za 80 ...
Nema smisla, ne treba ograničavati automobile nego zatvarati retarde.
Link to comment

ovaj debil nije bio pijan (0.36), meni je tu najzalije nesrecnika u yugu koji je krenuo na zeleno da predje raskrsnicu.meni se pre par meseci desilo na autoputu kod arene da je majmun sa audijem obilazio u desnoj zaustavnoj traci vozeci oko 150km/h, a ja sam se ukljucivao na autoput. sva sreca pa sam pogledao i malo prikocio, da sam se ukljucio samo bi prosao kroz mene. to se desilo oko 19h

Link to comment

Bezim iz grada, do daske gasfuram na more, tamo je spasbenzin u krvi uzburk'o senagazi jace, manijaceVozac bez mane ne zna za strahulica duga, totalni mrakstisni do daske, pretekni svenagazi jace, manijaceRef. 2xDvesta na sat, u krivinudvesta na sat, obozavam tu brzinudvesta na sat, ko ce brze, ko ce boljedvesta na sat, ludujemo sve do zore90te.jpgznas brte, ludilo, ovo, ono...

Link to comment

Klinac iz Amerike koga upoznah na studijama prica mi da je tek sto je polozio napravio udes..pa ga sada dalje osiguranje kosta 200 dolara mesecno..naravno,on kola vise voziti nece zato sto nema para za bacanje. Dosao u Evropu na master i ostace ovde najverovatnije a jedan od razloga je i taj sto mu ta kazna ovde ne vazi. Treba nam nesto..uzasno striktno..ne sa vremenskim ogranicenjem voznje vec ovako,da te prati stalno.

Link to comment
Klinac iz Amerike koga upoznah na studijama prica mi da je tek sto je polozio napravio udes..pa ga sada dalje osiguranje kosta 200 dolara mesecno..naravno,on kola vise voziti nece zato sto nema para za bacanje. Dosao u Evropu na master i ostace ovde najverovatnije a jedan od razloga je i taj sto mu ta kazna ovde ne vazi. Treba nam nesto..uzasno striktno..ne sa vremenskim ogranicenjem voznje vec ovako,da te prati stalno.
serijat je zakon.
Link to comment
ja ne kritikujem.ustvari, bas suprotno. izrazavam sumnju da je on, cak i sa 17god, bio podjednako lud kao ovaj sa 34. 200km/h je brzina kojom vecina ljudi nije nikad vozila, cak ni kad su imala mnogo bolje uslove za to (auto put i sl)
Ja nisam al drug sa kojim sam se vozio jeste. Zapravo najzajebanije je bilo kad smo se vozili nekim kadetom 160 na seoskom putu. Svi pijani, put pun dzombi a bila je i jedna krivina gde umalo nismo odleteli. Sad iz ove perspektive to jeste glupo i ne bi mi palo na pamet da to radim (nit me privlaci) al tada smo svasta zeleli da probamo. Zato i mislim da je ovaj tipicni saban - covek od 35 godina koji se pokazuje pred curicama vozeci 200 na sat.
Link to comment

Curica od 27 godina? Mene je čovek kojeg poznajem 20 godina 1. put vozio, išli smo u NS, ušao je u grad sa 150 nešto na sat. Otero sam ga u kurac, u povratku seo pozadi (da sam imao drugi prevoz ne bih se ni vraćao sa njim) i od tada ga nisam video.Kao što neko reče, možeš birati i ko će da te vozi.

Link to comment
Kako piše "Blic", na mesto udesa došao je prijatelj stradalih devojaka i rekao da je reč o dve sestre iz Pančeva, M. R. i Lj. R. stare 27 i 23 godine, od kojih je starija upravo diplomirala na Pravnom fakultetu, što su pošli da proslave u Beogradu.
Sad nesto razmisljam, ne secam se kad sam nesto tuznije ili gore procitao. Neka im je laka zemlja. A pre 10 minuta pomislih kakav dojajan dan...
Link to comment

Nije problem u automobilima nego u ljudima. Znaš i sam da ne voze svi maksimalnom brzinom kroz crvena svetla, naprotiv. 1 drakonska kazna bi puno značila, umesto toga svi znaju za primer tatinog sina iz NSa što je pijan ubio i nikom ništa.Koristim priliku da pozdravim pokretača topića Seljačku sreću, autora meni nezaboravnog posta koji je imao link na valjda holandski sajt sa fotkama žrtava sudara sa lica mesta.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...