Jump to content
IGNORED

Laici vs Pravnici


bergasa19

Recommended Posts

  • 1 year later...

:rolf:

 

Milan Parivodić

Rođen je 23. januara 1966. u Beogradu. Maturirao je s odličnim uspehom u sedamnaestoj godini kao najmlađi maturant XIV beogradske gimnazije i stekao zvanje tehničara za toplotnu fiziku. Nakon odslužene vojske počeo je studije na Pravnom fakultetu Univerziteta u Beogradu. U toku studija bio je stipendista Republičke fondacije za stipendiranje naučnog i umetničkog podmlatka, a dobijao je nagrade za postignut uspeh. Studije je završio sa prosečnom ocenom 9,38. Sada je student postiplomskih studija Građansko-pravnog smera.

Objavio je prikaz u časopisu „Anali Pravnog fakulteta" posvećen monografiji dr Nikole Gavele Posjed stvari i prava.

U zvanje asistenta-pripravnika izabran je 14. januara 1991. godine za predmet Uvod u građansko i Stvarno pravo sa grupe predmeta Građanske katedre. Potpisao je indekse prvoj generaciji svojih studenata kao rukovodilac vežbi iz gore pomenutog predmeta. Ministarstvo pravde Repu-blike Srbije postavilo ga je za sudskog tuimača za engleski jezik.

 

 Davno postavljena biografija čuva sećanje na potpisivanje indeksa u svojstvu rukovodioca vežbi.

 

 

http://www.ius.bg.ac.rs/Biografije/bivsi/parmil.htm

Link to comment
  • 2 months later...

Podnesak Ustavnom sudu, za ocenu ustavnosti i zakonitosti:

 

- tri primerka podneska

- kopije priloga (u pitanju su zakoni)*

 

Na šta da obratim pažnju kod priloga? Da li može obična kopija (print) stranice određenog zakona, odnosno odluke, ili treba da jurim službeni list u kome je objavljeno pa to da kopiram i overavam?

Link to comment

Koliko ja kapiram, prilažeš opšte akte koji nisu objavljivani u službenim glasilima. Besmisleno bi bilo da sud traži kopije propisa iz službenog glasila.

 

Doduše, mislio sam da ni ovo što je bilo pre neki dan na adm odboru ipak ne može da se desi...

Link to comment

Pitao sam je da li stvarno treba da prilažem zakone jer samo to i jeste predmet žalbe.

 

Ona reče da da, ali samo delove koje sam naveo.. Zato pitam ovde za praksu, ukoliko je neko ima.

Link to comment

Ne postoji obaveza prilaganja zakona niti bilo kog propisa koji se objavljuje u službenim glasilima, nikad i nigde. Pogotovo ne Ustavnom sudu.

 

Prilažu se samo kopije onih propisa koji se inače javno ne objavljuju (statuti, odluke pravnih lica itd.), i to u overenom prepisu.

 

I sve to lepo piše u zakonu (član 51. ZUS).

 

Što se tiče tih sa pisarnice, kad bi svaka buba med brala, bumbar bi najviše.

 

via CZ-M53 TT

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...