Jump to content

Photo

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate

• Please log in to reply
5406 replies to this topic

#5401 noskich

noskich
  • Members
  • 3,428 posts

Posted Today, 05:10:50

Ako je tacno da ni za milku ne mozes nista kupiti na 30km od centra onda ti samo preostaje da napustis SYD.

U Melbourne je izgleda situacija mnogo bolja po tom pitanju sto samo znaci da treba sto prije da uzmem ovu drugu kucu :s_u:

Ti u svemu kreces od sebe pa mislis da je svima tako. Moja specijalizacija ne moze da se 'privatizuje' to jest moze, ali samo na veliko, treba ti veoma ozbiljan novac da bi ovo cime se bavim privatizovao kao neku konsultantsku kucu. A mogu da radim kao kontraktor freelancer, ali ti je to isto kao da si zaposlen, samo sto je plata veca bez beneficija i nemas nikakvu sigurnost.

U mojoj struci 90% poslova su u Sidneju. Verovatnoca da dobijes dobar posao van Sidneja je dosta mala.

A ti samo sipaj u balon, i klanjaj se bogu balonu.

Edited by noskich, Today, 05:13:28.

#5402 noskich

noskich
  • Members
  • 3,428 posts

Posted Today, 05:13:05

Ne pratish vesti - onomad je bilo da je dobio all-clear - ne da moze da se vrati u Australiju nego da moze i da se vrati nazad u opstinu da radi.. Pretpostavljam otprilike to sto je i ranije radio...  :ss1:

Pa ne pratim, ne gledam TV. A tako znaci, pa ne bi me onda iznenadilo da opet postane gradonacelnik Auburna.

Vidis Karic se vratio u Beograd, ovaj se vratio u Auburn.  :ss1:

#5403 iDemo

iDemo

beyond repair

• Members
  • 7,359 posts

Posted Today, 05:14:53

Pa ne pratim, ne gledam TV. A tako znaci, pa ne bi me onda iznenadilo da opet postane gradonacelnik Auburna.

Vidis Karic se vratio u Beograd, ovaj se vratio u Auburn.  :ss1:

Ne pratim ni ja TV (crk'o mi onomad) al' je bilo u novinama, na naslovnoj strani...

#5404 noskich

noskich
  • Members
  • 3,428 posts

Posted Today, 05:19:29

A noskich bi bas u Chatswood, i to da kupi kucu za gotovinu kao bogati kinezi koje je pomenuo prije nekoliko strana... da mu prve komsije budu advokati, doktori i isti ti bogati kinezi koji dolaze s $5m na racunu.

Aim high!

Moracikus, jako mnogo ljudi se iseljava iz Sidneja bas iz nemogucnosti, ne da kupe cetvorosobnu kucu od $1.5m, nego dvosobnog stana od $700k.

Ja danas da se doseljavam u Australiju sigurno ne bi dosao u Sidnej. Do prije nekoliko godina cijene nekretnina u Sidneju su bile za nekih 10% vise nego u Melburnu.

Danas je to vec nekih 25%, dok su zarade slicne, a kvalitet zivota je naravno subjektivna stvar kao sto se vidi iz price. Meni licno ne smeta four seasons in one day i generalno mi Melburn vise odgovara kao mjesto za zivot. Najveci plus u Sidneju u odnosu na Melburn su kvalitet i kvantitet plaza.

Pazi nisam ja birao gde ce mi biti posao kancelarija. A prica se o tome da ne moras da putujes sat-dva do posla.

E pa eto, meni je posao u Chatswoodu. Kuce su bile milion do tako neke 2014-e, a sada su dva i po miliona. I jos neki racunaju da ce da raste. Pa ljudi, jeste li vi culi za gravitaciju?

Bogati Kinezi zive uz vodu, ne u Chatswoodu. A vecina populusa su ljudi koji su kupili kuce kada su mogle da se kupe. Samo sto se sada to verovatno menja, prodaju kuce pa profitiraju, ne znam.

Edited by noskich, Today, 05:22:15.

#5405 iDemo

iDemo

beyond repair

• Members
  • 7,359 posts

Posted Today, 05:25:05

Bogati Kinezi zive uz vodu, ne u Chatswoodu. A vecina populusa su ljudi koji su kupili kuce kada su mogle da se kupe. Samo sto se sada to verovatno menja, prodaju kuce pa profitiraju, ne znam.

Bogatim Kinezima je to geneCki, uz vodu to odraslo po Kinama i HongKonzima... 

Kinezi/KoreAnci/azijati su preuzeli Chatswood unazad jedno 15ak godina najmanje a i ranije su voleli (oni bogatiji narocito) da kupuju lokacije "uz vodu" - Pymble i taj rad... "Uz vodu" u ovom slucaju iznosi nekih (vidi dole) kilometara:

https://www.google.c...8!4d151.1374068

#5406 iDemo

iDemo

beyond repair

• Members
  • 7,359 posts

Posted Today, 05:27:02

Ili - sto bi rekli nasi stari - vas lutajuci reporter™ danas izvestava iz _____ (popuniti po zelji). 

#5407 noskich

noskich
  • Members
  • 3,428 posts

Posted Today, 05:28:05

Za Pymble znam, tamo stvarno imaju vile. Ali je moj utisak da u Chatswoodu Azijati novopridoslice zive u stanovima. A kuce su pretezno Ozi vlasnici pri cemu ovo Ozi ne podrazumeva rasu, vec to da su u Australiji vec 20 plus godina. Ne bi me zacudilo da se to sad masovno menja zbog cene u opticaju.

Edited by noskich, Today, 05:28:58.