Jump to content
IGNORED

Dobra plata, dobro mesto, jeftin real estate


noskich

Recommended Posts

Ne pratish vesti - onomad je bilo da je dobio all-clear - ne da moze da se vrati u Australiju nego da moze i da se vrati nazad u opstinu da radi.. Pretpostavljam otprilike to sto je i ranije radio...  :ss1:

 

Pa ne pratim, ne gledam TV. A tako znaci, pa ne bi me onda iznenadilo da opet postane gradonacelnik Auburna.

Vidis Karic se vratio u Beograd, ovaj se vratio u Auburn.  :ss1:

Link to comment

Pa ne pratim, ne gledam TV. A tako znaci, pa ne bi me onda iznenadilo da opet postane gradonacelnik Auburna.

Vidis Karic se vratio u Beograd, ovaj se vratio u Auburn.  :ss1:

Ne pratim ni ja TV (crk'o mi onomad) al' je bilo u novinama, na naslovnoj strani...

Link to comment

A noskich bi bas u Chatswood, i to da kupi kucu za gotovinu kao bogati kinezi koje je pomenuo prije nekoliko strana... da mu prve komsije budu advokati, doktori i isti ti bogati kinezi koji dolaze s $5m na racunu.

Aim high!

 

Moracikus, jako mnogo ljudi se iseljava iz Sidneja bas iz nemogucnosti, ne da kupe cetvorosobnu kucu od $1.5m, nego dvosobnog stana od $700k.

Ja danas da se doseljavam u Australiju sigurno ne bi dosao u Sidnej. Do prije nekoliko godina cijene nekretnina u Sidneju su bile za nekih 10% vise nego u Melburnu.

Danas je to vec nekih 25%, dok su zarade slicne, a kvalitet zivota je naravno subjektivna stvar kao sto se vidi iz price. Meni licno ne smeta four seasons in one day i generalno mi Melburn vise odgovara kao mjesto za zivot. Najveci plus u Sidneju u odnosu na Melburn su kvalitet i kvantitet plaza.

 

Pazi nisam ja birao gde ce mi biti posao kancelarija. A prica se o tome da ne moras da putujes sat-dva do posla. A do pola sata od Chatswooda na svim stranama sveta cene su straobalne. Kuce su bile milion do tako neke 2014-e, a sada su dva i po miliona. I jos neki racunaju da ce da raste. Pa ljudi, jeste li vi culi za gravitaciju?

Bogati Kinezi zive uz vodu, ne u Chatswoodu. A vecina populusa su ljudi koji su kupili kuce kada su mogle da se kupe. Samo sto se sada to verovatno menja, prodaju kuce pa profitiraju, ne znam.

Edited by noskich
Link to comment

Bogati Kinezi zive uz vodu, ne u Chatswoodu. A vecina populusa su ljudi koji su kupili kuce kada su mogle da se kupe. Samo sto se sada to verovatno menja, prodaju kuce pa profitiraju, ne znam.

Bogatim Kinezima je to geneCki, uz vodu to odraslo po Kinama i HongKonzima... 

Kinezi/KoreAnci/azijati su preuzeli Chatswood unazad jedno 15ak godina najmanje a i ranije su voleli (oni bogatiji narocito) da kupuju lokacije "uz vodu" - Pymble i taj rad... "Uz vodu" u ovom slucaju iznosi nekih (vidi dole) kilometara:

 

https://www.google.com.au/maps/place/Pymble+NSW+2073/@-33.7532674,151.0815373,12z/data=!4m5!3m4!1s0x6b12a8be398aa259:0x5017d681632c780!8m2!3d-33.7455788!4d151.1374068

Link to comment

Za Pymble znam, tamo stvarno imaju vile. Ali je moj utisak da u Chatswoodu Azijati novopridoslice zive u stanovima. A kuce su pretezno Ozi vlasnici pri cemu ovo Ozi ne podrazumeva rasu, vec to da su u Australiji vec 20 plus godina. Ne bi me zacudilo da se to sad masovno menja zbog cene u opticaju.

Edited by noskich
Link to comment

Je@enti - p au ovoj zemlji posten svet ne moze ni k'o stjuardesa/stjuart da radi ako ima bilo kakav (bilo gde) tatoo... Odbilo neku malu (20+) jer ima nesto na clanku (na nozi) velicine 10 mm u precniku... Lenger ili slicno, nista perverzno. Pa ti posle dodji pa zivi i stedi za stan/hranu/ogrev/edukaciju...

Link to comment

Secas se sta je Yoyogi pisao o stjuardesama. Kako ono beshe, kada letim sa ANA, Singapore Airlines, bilo kojom Asian firmom uvek sve lepe, nasmejane, kao shecer.

A Qantas kako je rekao, babe od 50 godina.  :lolol:

 

U Japanu niko ne obara sedishte. Stvar pristojnosti. A ovi ovde, kao da ce dobiti ko zna sta od tih par milimetara oborenog sedista, obaraju pre nego sto avion poleti.

Edited by noskich
Link to comment

Fašistička država im dozvoljava da rade u tim godinama, i ne diskriminiše na osnovu godina. A u Singapur i Thai Airways dobiju nogu kad dublje zagaze u četvrtu deceniju.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Fašistička država im dozvoljava da rade u tim godinama, i ne diskriminiše na osnovu godina. A u Singapur i Thai Airways dobiju nogu kad dublje zagaze u četvrtu deceniju.

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

 

Ne diskriminise na osnovu godina, a vidis diskriminise na osnovu tetovaza.  :frust:

Link to comment

Ne diskriminise na osnovu godina, a vidis diskriminise na osnovu tetovaza.  :frust:

I to sasvim legalno. Nije unfair dismissal - odnosno ne bi bio jer je uopste nisu ni primili... 

Link to comment

Sve može, al tetka da se pokrije. Ne ona iz Krupe nego na vidljivom mjestu. I sad da ide pod laser, a nije se ni dobro 'ohladila'.

 

“It is illegal for an employer to discriminate against an employee or prospective employee on the basis of race, colour, sex, sexual preference, age, physical or mental disability, marital status, family or carer’s responsibilities, pregnancy, religion, political opinion, national extraction or social origin.''

 

 

 

Sent from my A0001 using Tapatalk

Link to comment

Pazi nisam ja birao gde ce mi biti posao kancelarija. A prica se o tome da ne moras da putujes sat-dva do posla. A do pola sata od Chatswooda na svim stranama sveta cene su straobalne. Kuce su bile milion do tako neke 2014-e, a sada su dva i po miliona. I jos neki racunaju da ce da raste. Pa ljudi, jeste li vi culi za gravitaciju?

Bogati Kinezi zive uz vodu, ne u Chatswoodu. A vecina populusa su ljudi koji su kupili kuce kada su mogle da se kupe. Samo sto se sada to verovatno menja, prodaju kuce pa profitiraju, ne znam.

Ili posao bliži kući ili kuću bližu poslu pitanje je sad... A i ovako iz Obena ti ne treba više od sat vremena vozom, nije to tako strašno. Osim ako ne pljušti kao ovih dana, može i duže da se otegne. Razvukli su grad uzdužni i poprijeko pa je malo teže i skuplje bušenje tunela za podzemnu željeznicu.

 

Ja i da imam neku jaču kintu opet ne bi živio u Chatswoodu. Ne idem često s onu stranu mosta, al mi sve to nešto miriše na bogate bakice koje vodaju cuke okolo. Bolje kod Gojka u hipsteraj kraj uz smashed avokado i šarene grafite.

Link to comment

Zato sto ne moras da se navikavas. Ja sam vegetarijanac i budista od 1999. A zivim sa Thai zenom od 2010. Teze bi mi bilo da se navikavam na Srbiju.

Ma ti si 1 pokondirena tikva, ja da ti kazem. 

Link to comment
  • Hamlet Strašni locked and unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...