Jump to content
IGNORED

Kriza banaka u Srbiji - zatvaranje filijala, otpuštanja..


ajgor

Recommended Posts

Jurili su već duže vreme da je zavale, ali im nešto nije išlo...

Znaće drugi ovde, ali meni ovaj fond deluje "sumnjivo"...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment
  • 4 weeks later...

Koja je ovo Direktna banka što je krenula u kampanju ? Video sam i da ima ekspozitura u A bloku na NBGu

 

edit: ex findomestic kaže kratkotrajno guglanje

Edited by Lezilebovich
Link to comment

Koja je ovo Direktna banka što je krenula u kampanju ? Video sam i da ima ekspozitura u A bloku na NBGu

Bivša Findomestik. Kupio A.Jovanović (ex Marbo).

 

Poslato sa HUAWEI SCL-L01 uz pomoć Tapatoka

Link to comment

Ali kakvo pilićarenje sam video juče u Erste banci...

Ortak diže kredit za stan i kažu mu da ako obrade do 5-og u mesecu nema neku taksu/kamatu štagod u vrednosti od 300€.

On predao sve papire pre prvog i ova kaže: ok, krećemo sve ok, uplaćujemo 3-4-og na račun.

Onda mu se javlja 4. u 13h : Izvinite nije dovoljno ovo iz katastra moraju još jedan papir inače ne mogu da odobrim kredit!

Naravno nema šanse da katastar to završi i on onda prebacuje 5. i mora da plati dodatnu taksu/kamatu....

Ja mu kažem:Pa brate reci im onda vidimo se 01.10. i ne moraš da platiš tu pljačku, tebi se isplati da ostaneš u renti još metar dana, manje će da te košta...

Koje cigančenje jbte...

 

....shit has hit the fan...

Link to comment

Ali kakvo pilićarenje sam video juče u Erste banci...

Ortak diže kredit za stan i kažu mu da ako obrade do 5-og u mesecu nema neku taksu/kamatu štagod u vrednosti od 300€.

On predao sve papire pre prvog i ova kaže: ok, krećemo sve ok, uplaćujemo 3-4-og na račun.

Onda mu se javlja 4. u 13h : Izvinite nije dovoljno ovo iz katastra moraju još jedan papir inače ne mogu da odobrim kredit!

Naravno nema šanse da katastar to završi i on onda prebacuje 5. i mora da plati dodatnu taksu/kamatu....

Ja mu kažem:Pa brate reci im onda vidimo se 01.10. i ne moraš da platiš tu pljačku, tebi se isplati da ostaneš u renti još metar dana, manje će da te košta...

Koje cigančenje jbte...

 

....shit has hit the fan...

To je nama naša borba dala, da se meri doprinos šalterskog radnika...

 

Jedna od imbecilnijih stvari u bankama...

Link to comment

I KBM=Kredybanka=Jugobanka Kragujevac

Tako je, nju su Jovanović&Milovanović prvo  kupili od slovenac( Kreditna banka Maribor) i preimenovali u Direktna. Pa je onda ta Direktna progutala Findomestik.

Link to comment

Ali kakvo pilićarenje sam video juče u Erste banci...

Ortak diže kredit za stan i kažu mu da ako obrade do 5-og u mesecu nema neku taksu/kamatu štagod u vrednosti od 300€.

On predao sve papire pre prvog i ova kaže: ok, krećemo sve ok, uplaćujemo 3-4-og na račun.

Onda mu se javlja 4. u 13h : Izvinite nije dovoljno ovo iz katastra moraju još jedan papir inače ne mogu da odobrim kredit!

Naravno nema šanse da katastar to završi i on onda prebacuje 5. i mora da plati dodatnu taksu/kamatu....

Ja mu kažem:Pa brate reci im onda vidimo se 01.10. i ne moraš da platiš tu pljačku, tebi se isplati da ostaneš u renti još metar dana, manje će da te košta...

Koje cigančenje jbte...

 

....shit has hit the fan...

Ne razumem, o čemu se radi?

Link to comment

Ako sam ja dobro razumeo, prica o interkalarnoj kamati.

 

Interkalarna kamata je kamata koja se obračunava i naplaćuje samo od momenta kada vam se odobri kredit do momenta kada počnete da ga otplaćujete, tj. do naplate prve rate.

U principu, mehanizam da ti banka uzme jos neke parice u tih (skoro) mesec dana od kad ti je odobre kredit i dana kad ti s racuna skinu prvu rata. Obicno zs iznos uzimaju proporciju, broj dana do prve naplate u odnosu na ceo mesec. Mora da se definise ugovorom koji potpises.

 

Meni u Societe banci to nisu naplatili kod stambenog kredita. Raiffeisen mislim da ima tu stavku.

Edited by Svarog
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...