Jump to content
IGNORED

Удружење Плус Један


MaryPoppins

Recommended Posts

Kako planirate da koristite taj budući pravni entitet i za neko eksterno prikupljanje sredstava, mislim da treba smisliti neko RL-friendly ali forumski relevantno ime za fond/NGO, pošto Parapsihopatologija (pa samim tim ni PPP™, jer nema šanse da ljudi ne bi pitali šta vam to znači) ne zvuči baš kao nešto čemu bi bilo ko od random privrednika dobrovoljno donirao novac ili robu... Pre bi odmah posle spuštanja slušalice zvali policiju ili psihijatra da prijave neke Soroševe kursiste, budale ili sektaše za uznemiravanje.

 

-_-

Edited by Töölönlahti
Link to comment
  • Replies 618
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • renne

    74

  • MaryPoppins

    42

  • Valkyrie

    34

  • gospa buba

    29

Top Posters In This Topic

Posted Images

i ja sam to tako shvatila, otud i gornji predlog. bilo bi dobro da izbegnemo eventualna pitanja i sumnje trećih lica, te da imamo nešto što je zvanično i na organizaciju. pri tom, ako se registrujemo kao neko udruženje (or sumfink), onda pored toga što ćemo skupljati pare (od naših članova), možemo legitimnije da tražimo i da neko donira nešto (ja sam danas zavrtala ruke deemu za četke i onom čiki za svetiljke), a da ne izaziva sumnju da oće neko da se okoristi o tuđu muku. 

 

možda nije zgoreg da pičimo paralelno, da sad krenemo u osnivanje fondacije ppp, a da vidimo sa ovim dečkom (upravo tražimo još nekog pouzdanog) dal može da se ubrza nešto sa tim ovlašćenjima. nekako. 

 

Potpuno si u pravu. Takodje, dugujem objasnjenje i za racun, on je ziv i zdrav, ali sam ja ovih dana preokupiran privatnim obavezama (brat mi je nicim izazvano resio da emigrira u Nemacku), izgubio sam debitnu karticu, a od petka necu 7 dana biti u Beogradu, pa bi bilo vrlo tesko podizati i usmeravati novac, 

 

Racunajte na mene na apsolutnu svaku vrstu pomoci u vezi sa ovom akcijom.

Link to comment

Kako planirate da koristite taj budući pravni entitet i za neko eksterno prikupljanje sredstava, mislim da treba smisliti neko RL-friendly ali forumski relevantno ime za fond/NGO, pošto Parapsihopatologija (pa samim tim ni PPP™, jer nema šanse da ljudi ne bi pitali šta vam to znači) ne zvuči baš kao nešto čemu bi bilo ko od random privrednika dobrovoljno donirao novac ili robu... Pre bi odmah posle spuštanja slušalice zvali policiju ili psihijatra da prijave neke Soroševe kursiste, budale ili sektaše za uznemiravanje.

 

-_-

 

Za ovu priliku je PPP sasvim adekvatno ime (pomoc protiv poplava) ali posto je dugorocna stvar cenim da cemo morati da pitamo Miralema da nam nesto smisli. ^_^

Link to comment

. bilo bi dobro da izbegnemo eventualna pitanja i sumnje trećih lica, te da imamo nešto što je zvanično i na organizaciju. pri tom, ako se registrujemo kao neko udruženje (or sumfink), onda pored toga što ćemo skupljati pare (od naših članova), možemo legitimnije da tražimo i da neko donira nešto (ja sam danas zavrtala ruke deemu za četke i onom čiki za svetiljke), a da ne izaziva sumnju da oće neko da se okoristi o tuđu muku. 

 

možda nije zgoreg da pičimo paralelno, da sad krenemo u osnivanje fondacije ppp, a da vidimo sa ovim dečkom (upravo tražimo još nekog pouzdanog) dal može da se ubrza nešto sa tim ovlašćenjima. nekako. 

 

+1

Rado bih učestvovao, kako god mogu.

 

I, ne bih se stideo PPP imena, nije valjda baš toliko nefunkcionalno.

 

Link to comment

moderacija se dotakla ovog pitanja ali zbog hitnosti situacije nismo raspravili do kraja. postoje dvije mogućnosti.

 

1. da osnujemo udruženje gradjana PPP koje bi imalo svoj račun

 

2. da se novac uplaćuje na račun nekog privatnog lica od poverenja.

Link to comment

otvorite neki skrill racun za pocetak,

 

Ja imam funkcionalan EUR Skrill racun, sa vezanom Master karticom kojom se regularno placa na POS terminalima (cini mi se da je kurs prilikom obracuna manji za oko 2%), a radi i u bankomatima (premda je gubitak na provizijama i konverzijama valute znacajan).

 

Inace za ideju kao takvu ogroman +.

Link to comment

ok. minimum 3 osnivača, osnivački akt, statut, zapisnik sa osnivačke sednice, fotokopija lične karte zastupnika i taksa. maksimalan rok za registraciju  5 radnih dana od predaje dokumentacije

Link to comment

ok. minimum 3 osnivača, osnivački akt, statut, zapisnik sa osnivačke sednice, fotokopija lične karte zastupnika i taksa. maksimalan rok za registraciju  5 radnih dana od predaje dokumentacije

 

fotokopija lk treba da bude overena u opstini/sudu, preporucujem opstinu Stari grad, tu je najmanja guzva. takodje, treba reci da je za posao pa se ne placa taksa. za udruzenje gradjana APR zavrsava za 1 dan

 

eda, treba i odstampan listing lk

Link to comment

Dobra je ideja da napravimo naše udruženje. A dotle može da se koristi neki drugi račun.

 

Послато са GT-I9100 уз помоћ Тапатока

Link to comment

treba ispitati kako ide pribavljanje/distribuiranje humanitarne pomoci, u cg to nije tako lako, srpski zakon je tu napredniji ali mislim da isto ima ogranicenja

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...