Jump to content
IGNORED

Muški fetiši


Аврам Гојић

Recommended Posts

pa dobro, svako ima svoju omiljenu klasu predmeta. tako i ti verovatno imas neku klasu predmeta gde uzimas/kupujes samo kvalitetne i lepe primerke, moze to biti nakit, odeca, obuca, parfem, komad namestaja, sta vec. neki ljudi vole lepe metalne teske upaljace, neki ne vole, stvar izbora i navika

Link to comment
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Pontijak

    17

  • wall

    7

  • aram

    6

  • Аврам Гојић

    4

Top Posters In This Topic

Pa pitam jer moje ambicije ne sežu dalje od plastikanera sa pijace.A pri tom ja nisam full blown žensko.
Uf, ja bas volim dobar upaljac, a i generalno sve spravice koje necemu sluze a jos su i lepe. Sad ste me podsetili da potrazim ovaj Dunhill upaljac mecu caletovim stvarima, to mi je bio jedan od omiljenih gadgeta kad sam bila mala. Sad, ako me pitate da objasnim ne znam.
Link to comment
pa dobro, svako ima svoju omiljenu klasu predmeta. tako i ti verovatno imas neku klasu predmeta gde uzimas/kupujes samo kvalitetne i lepe primerke, moze to biti nakit, odeca, obuca, parfem, komad namestaja, sta vec. neki ljudi vole lepe metalne teske upaljace, neki ne vole, stvar izbora i navika
Pa dobro, svi volimo fine cipele i torbe. Parfeme tretiram ko pastu za zube, necessity, ništa dalje od toga.Za upaljače i satove, mora da je ovo racionalizacija. Mi se kitimo ogrlicama, mindjušama, trt mrt, a vi tu strast usmerite na ovo.
Link to comment
Možda zadovoljstvo u korišćenju lepih a funkcionalnih stvari.Kod nas je ta funkcionalnost, mislim, jako bitna. Ništa ne znači estetika ako nije dobro, udobno, kvalitetno...
+1

Zippo_Aperto.JPG

Link to comment
Pa pitam jer moje ambicije ne sežu dalje od plastikanera sa pijace.A pri tom ja nisam full blown žensko.
ma kul je plastikaner za svaki dan, za na posao i sl.ali sad zamisli da se iz nekog razloga skockas maksimalno, firmirana 'aljinica, cipelice od 500 evrica i sve tako, a u kosu turis kineske plasticne snalice... ne ide nekako.
Link to comment

Jebali vas upaljaci, vec 6 meseci pokusavam da skroz prestanem da pusim (opet poceo), a uvek sa kutijom kupim i novi (plasticni) upaljac. Sad imam veliku kolekkciju.Inace, necu da budem niciji advokat, ali voleo bih da kazem da je ikar veoma dobar covek. Imao sam ogromnu frku kuci, veoma bolno iskustvo, i jedino sam njega mogao pitati za savet i pomoc. Ne samo sto je to uradio, vec mi je i dao snagu da se na pravi nacin sredi situacija. Zato, lakse malo sa kvalifikovanjem necije licnosti. To sto neko pise kako vam/nam se ne svidja, to sto je necije pisanje okarakterisano kao baljezganje, ne znaci da je i osoba takva-primalac ili davalac kvalifikacije.

Link to comment
Pa dobro, svi volimo fine cipele i torbe. Parfeme tretiram ko pastu za zube, necessity, ništa dalje od toga.Za upaljače i satove, mora da je ovo racionalizacija. Mi se kitimo ogrlicama, mindjušama, trt mrt, a vi tu strast usmerite na ovo.
upravo tako :)
Link to comment
marketing je na vama ispunio svoju svrhu.
i sta je tu lose? mislim u marketingu koji je na kupcima skupih upaljaca ispunio svoju svrhu? ispunio je marketing svrhu i na ljubiteljima paraglajdinga jer je i to konstruisana potreba i prodaja paraglajdera dobro ide u svetu plus ostali troskovi koji uz to idu sto je dobro za lokalni turizam i tako dalje, na isti nacin je konstruisana potreba koriscenja skupih upaljaca umesto jednokratnih plasticnih. pa sta onda? lep je osecaj drzati u ruci i koristiti tezak metalni upaljac, stvar izbora na sta ce covek da daje svoj novac@dragancepa ne znam da li ovde ljudi karakterisu coveka kao licnost ili coveka kao forumsku pojavu. iskreno se nadam da je u pitanju ovo drugo a meni je van pameti da karakterisem forumase kao licnosti jer osim par ljudi nikoga i ne znam na ovom forumu kao licnost a i to sto ih znam ne znaci da se druzimo i verujem, sudeci po pisanju forumasa, da su svi ovde na ovaj ili onaj nacin ok ljudi ali eto svako ima neke svoje bubice kao forumaska pojava. meni je recimo dogadjaj godine bila humanitarna akcija forumasa za pomoc onoj siromasnoj porodici sa decom, nasli se na istom humanom poslu forumasi koji bi, sudeci po diskusijama, morali da se pobiju u prvih par minuta zajednicke akcije kad ono, odradili ljudi sjajan i postovanja vredan posao. Edited by Pontijak
Link to comment
marketing je na vama ispunio svoju svrhu.
ma kakav marketing...upaljaci su poseban fetis, ja ih volim od kad sam prvi put uzeo u ruke zipo. hladan, cvrst predmet, pravilnih kontura, izvanredno solidan, pravi fantastican zvuk pri zatvaranju...pa ronsoni, oni sa kapicom i ovi po dizajnu Slovenca... kod tih predmeta, koji su susret ciste forme i cistge funkcije, koje mozemo, uslovno zvati, "muske sitnice", postoji sveobuhvatni culni kvalitet na koji reaguju i oni koji se nikada nisu sreli sa marketinskim projektom iza njih - mala deca, na primer, koja mogu da satima skljocaju prazan tatin upaljac.sve na kvalitetnom upaljacu, penkalu, svajcarskom nozicu, satu, vristi: trajnost i secanje. secanje, pa makar i tudje. osecaj da postoje stvari koje sporo propadaju, koje prkose vremenu i daju nadu da ce nesto ostati posle nas. i ja sam polako poceo da formiram svoju zbirku muskih sitnica. jedna srebrna kutijica iz XIX veka, a u njoj, za sada, monblan penkalo, jedan zipo i jedan ronson upaljac. volim da otvorim tu kutijicu. nista u njoj i na njoj se nece pokvariti jos decenijama, za razliku od onog koji tu kutiju puni i otvara.
Link to comment
mala deca, na primer, koja mogu da satima skljocaju prazan tatin upaljac.sve na kvalitetnom upaljacu, penkalu, svajcarskom nozicu, satu, vristi: trajnost i secanje. secanje, pa makar i tudje. osecaj da postoje stvari koje sporo propadaju, koje prkose vremenu i daju nadu da ce nesto ostati posle nas. i ja sam polako poceo da formiram svoju zbirku muskih sitnica. jedna srebrna kutijica iz XIX veka, a u njoj, za sada, monblan penkalo, jedan zipo i jedan ronson upaljac. volim da otvorim tu kutijicu. nista u njoj i na njoj se nece pokvariti jos decenijama, za razliku od onog koji tu kutiju puni i otvara.
cista poezija u definisanju predmeta :thumbsup:da, kao sto sam pre bukvalno pola veka bio decje fasciniran ocevim zipo upaljacima i pomenutim danhilom tako sam bio svedok fascinacije mojim zipo upaljacem od strane mog sina pre nekih 14-ak godina. treba sacuvati u sebi ono nesto decje a ne postati infantilan u tim procesima cuvanja
Link to comment
ma kakav marketing...upaljaci su poseban fetis, ja ih volim od kad sam prvi put uzeo u ruke zipo. hladan, cvrst predmet, pravilnih kontura, izvanredno solidan, pravi fantastican zvuk pri zatvaranju...pa ronsoni, oni sa kapicom i ovi po dizajnu Slovenca... kod tih predmeta, koji su susret ciste forme i cistge funkcije, koje mozemo, uslovno zvati, "muske sitnice", postoji sveobuhvatni culni kvalitet na koji reaguju i oni koji se nikada nisu sreli sa marketinskim projektom iza njih - mala deca, na primer, koja mogu da satima skljocaju prazan tatin upaljac.sve na kvalitetnom upaljacu, penkalu, svajcarskom nozicu, satu, vristi: trajnost i secanje. secanje, pa makar i tudje. osecaj da postoje stvari koje sporo propadaju, koje prkose vremenu i daju nadu da ce nesto ostati posle nas. i ja sam polako poceo da formiram svoju zbirku muskih sitnica. jedna srebrna kutijica iz XIX veka, a u njoj, za sada, monblan penkalo, jedan zipo i jedan ronson upaljac. volim da otvorim tu kutijicu. nista u njoj i na njoj se nece pokvariti jos decenijama, za razliku od onog koji tu kutiju puni i otvara.
:(Zippo nekih 15-16 godina star. Na njemu inicijali darodavca. Uspomene.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...