Jump to content
IGNORED

I crtani je film...


Chivo D'Arbo

Recommended Posts

Make some room for new classics: Samurai Champloo

The series is a cross-genre work of media, blending the action and samurai genres with elements of non-slapstick comedy. It is also a period piece, taking place during Japan's Edo period. The series is interwoven with revisionist historical facts and anachronistic elements of mise-en-scene, dialogue and soundtrack. The series' most frequent anachronism is its use of elements of hip hop culture, particularly rap and the music it has influenced, break dancing, turntablism, hip hop slang, and graffiti. The show also contains anachronistic elements from the punk subculture and modernism, but less prominently.
Link to comment

Ne razumem taj pasus. Posebno ne razumem čemu uopšte isticanje tih površnih stvari, koje se jedva vide. Jebote, o "elementima hip hopa" seru kao da se radi o Velaskezovom portretu gde će nam drastičan kontrast između komplementarnih jarko plavih i narandžastih boja naglasiti otmenost lika. Iskoristio bih priliku i da se iskenjam po repu i hip hopu, pošastima našeg doba. Obilno.Inače Samurai Champloo je veoma dobra serija i toplo je preporučujem svim ljubiteljima anime serija.

Edited by Filipenko
Link to comment
Ne razumem taj pasus. Posebno ne razumem čemu uopšte isticanje tih površnih stvari, koje se jedva vide. Jebote, o "elementima hip hopa" seru kao da se radi o Velaskezovom portretu gde će nam drastičan kontrast između komplementarnih jarko plavih i narandžastih boja naglasiti otmenost lika. Iskoristio bih priliku i da se iskenjam po repu i hip hopu, pošastima našeg doba. Obilno.Inače Samurai Champloo je veoma dobra serija i toplo je preporučujem svim ljubiteljima anime serija.
Jbg, ono sto ti jedva primecujes nekome itekako upada u oci i prija. Prosto, ljudi su drugacijeg senzibiliteta. Ili drugacije "senzibilisani". Ja sam npr. do Samurai Champloo dosla preko saundtreka, koji rado slusam, tako da su nase startne pozicije ocigledno drugacije. Tebi se navedeni elementi ne obracaju, fine with me. Slazem se da serija sasvim fino moze da se gleda i ako te sve to ne zanima, ali da, oni (izmedju ostalog) koriste sekvence i elemente koji su deo hiphop (i uopste savremene) estetike, kao sto su muzika, tagovi, pokreti...i cak i oni elementi koji se sami po sebi "ne vide" cine da celina bude ono sto jeste. Drago mi je i da si ovde uspeo da se olaksas, mada i nije bilo nesto preterano "produktivno". U svakom slucaju, lepo sto ti se serija dopala.
Link to comment

Alergičan sam na sve što ima veze sa gangsta niggah muzikom i kurtulom™, a prosto mislim da o toj seriji treba pisati iz neke druge perspektive. Totalno suprotstavljeni karakteri, misteriozan i tradicionalan ratnik lepih manira sarađuje sa klasičnim šabanom i vice versa, obojica sjajni u sukobu itd. Odlična priča. Kada bismo išli linijom muzike, za gomilu anime serija bismo dolazili do totalno pogrešnih zaključaka ili bismo napravili da poseduju određene karakteristike kojih u samoj seriji ili nema, ili ih jedva ima, ili jednostavno na njima nije naglasak. Šta znam, možda sam previše gledao anime, ili jednostavno tražim nešto drugo od njih.BTW, iako je bilo obilno, ne znači da je bilo i dovoljno :D Stoga, još jednom apelujem na genocid/deportaciju gangsta niggaha, tupaka, poladolara i ostalih šabanotija.

Link to comment

OK, ali ja nisam ni tvrdila da je to jedino bitno ili najbitnije, pogresno smo se razumeli ako si tako shvatio. Izvini ako sam povredila tvoja uzvisena osecanja i tvoje poimanje estetike/sustine anime, dovodeci ih u vezu sa necim tako prizemnim kao sto su

gangsta niggah muzikom i kurtulom...gangsta niggaha, tupaka, poladolara i ostalih šabanotija.
:DMedju kojima (ako sam te dobro razumela), ubr, ni ja ne nalazim bogznasta za svoju dusu. Srecom, ima drugih stvari koje je 1 hiphop iznedrio. I koji jesu jedan deo cele te price. Lep, sto se mene tice, ali jasno mi je da ga ti ocigledno dozivljavas skoro(?) kao neko skrnavljenje i tu nam se dozivljaju jednostavno razlikuju.off:
misteriozan i tradicionalan ratnik lepih manira
:wub: Edited by Pixie
Link to comment

Ruku na srce, možda je čovek u pravu. Videću kada budem imao vremena da pokrenem neki generalni topik o anime ostvarenjima, ovde smo ipak uljezi. Anime su crtani filmovi samo po svojoj realizaciji, po svemu ostalom su neuporedivo iznad "običnih" filmova, o crtaćima da ne govorimo :)Legend of the Galactic Heroes, Berserk, Cowboy Beebop, Starship Operators, Itazura na Kiss, Samurai Champloo, DragonBall (Z), Glass Fleet, GTO i još stotinak...ima ih baš dosta koji valjaju.

Link to comment

limma me je setio/la sa tex averyem na swing shift cindarelle. bio je odlican clanak o erotici u crtacima pre par meseci u playboyu i dosta prostora je posveceno betty boop i averyevim radovima sa vukom sa reakcijama napaljenog americkog vojnika i sexy devojkom

Edited by Hustler
Link to comment

...Kad je tema vec ovako siroko postavljena, mogao bi da se provuce i ovaj klasik glinanimacije... Nije crtan, ali kao da je tehnika bitna... (Je l' bese tehnika nije bitna?)Avanture Marka Tvena, ili, sto bi na Jutjubu rekli,: very creepy, disturbing children's cartoon, banned from TV. Dovoljno za blizu 7.000.000. gledanja. Indzoj. :blink:

Link to comment
  • 1 month later...

Rad jedne cure (Katy Towell) koji pomalo podseca na Bartona, ali... horor je blaga rec za njene crtace.He was certainly the best friend she'd ever had... but only because she wanted him to be. He did anything she asked... but nothing more.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...