Jump to content
IGNORED

torrenti


Кристофер Лумумбо

Recommended Posts

Skoro sam nabavio ADSL i zelim da okusim cari torrenta. Jel moze neko da mi objasni sta je seed, a sta leach i kakve to veze ima sa brzinom downloadovanja? Takodje bi mogli da preporucite torrent search siteove.

Link to comment
Skoro sam nabavio ADSL i zelim da okusim cari torrenta. Jel moze neko da mi objasni sta je seed, a sta leach i kakve to veze ima sa brzinom downloadovanja? Takodje bi mogli da preporucite torrent search siteove.
Ne bih umeo da objasnim najpreciznije, ali znam da radi :) Brzina zavisi od broja seedova, odnosno kolicine izvora, ali ipak vise zavisi od ADSLa :( (ako si na beotelu, ima fora za bolji protok)Sto se sajtova tice, ima nekoliko razlicitih izvora:www.torrentspy.comwww.mininova.comwww.isohunt.comwww.demonoid.com (ali ne moze svako da se registruje)www.mybittorrent.comSve sto je potrebno jeste bilo koji od torrent softwarea i to je sve... Search & Enjoy.
Link to comment

Seed - šerovanje. Seeder - onaj ko ima ceo fajl i šeruje ga. Leecher - koristi se kao izraz za one koji imaju deo fajla, i dalje skidaju ali i dele drugima. Izvorno u torrent terminologiji predstavlja onog ko samo vuče a ne deli ništa.Brzina DL ti između ostalog zavisi i od broja seedera i leechera. što više seedera, tim bolje, pošto oni imaju ceo fajl kod sebe. Naravno, igra ulogu i njihov protok, tj. na koliko su pustili svoj UL.O samom protokolu i kako to funkcioniše.

Edited by henrik larsson
Link to comment

Takođe, bitno je da ti bude dostupan port preko kojeg program "osluškuje" konekcije da bi mogao da skidaš punom brzinom, najčešće je potrebno da uradiš port forward na ruteru (ukoliko ima tu opciju).

Link to comment
Sto se sajtova tice, ima nekoliko razlicitih izvora:www.torrentspy.comwww.mininova.comwww.isohunt.comwww.demonoid.com (ali ne moze svako da se registruje)www.mybittorrent.com
Dodao bih torrentz.com. On pretrazuje sve ostale sajtove.
Link to comment
Dodao bih torrentz.com. On pretrazuje sve ostale sajtove.
isohunt pokrije sve, ali ponekad, taj torrentz, na ne znam koju foru, skupi vise seedera u 1 torentu :unsure:
Link to comment
Isohunt je nepouzdan za nove torrente - ima dosta lažnjaka.Za starije stvari je zakon.Za nove torrente Mininova ruleZ! (a i novi aXXo-vi se tu odma' pojavljuju :D)
axxove gledam na darkside :] tamo su uvek pravi, pa nema brige. samo nevolja kod axxoa je sto uglavnom nove stvari ripuje, a mene cesto interesuje nesto staro (pa to se nadje preko isohunta tj torrentza)
Link to comment
Isohunt je nepouzdan za nove torrente - ima dosta lažnjaka.Za starije stvari je zakon.Za nove torrente Mininova ruleZ! (a i novi aXXo-vi se tu odma' pojavljuju :D)
Slažem se za Мininovu. Najbolja za serije i filmove. Pre neko veče sam skinuo Prison Break sat vremena nakon što je emitovana epizoda u USA.Dоbro je što ima komentare tako da već po njima možeš da pročitaš kvalitet fajla, da li je lažnjak, da li je sinhronizovan na francuski ili španski pošto takvih ima dosta i žešća je ispala ako skineš u toj verziji.Inače, i ja sam tek od ovog meseca na FLATu i trebao mi je koji dan da sve pohvatam. Elem, koliko sam ja razumeo SEED(er) je onaj koji deli, tj uploaduje fajl, i ne mora da ima ceo fajl već kako ga skidaš - ako ga istovremeno u uploaduješ (taj deo koji si skinuo) onda si seeder istovremeno. Leechersi su oni koji samo skidaju a ne uploaduju i zato jebu brzinu svima. (leech=pijavica). U principu se sve svodi na odnos seed/leech, što je veći količnik to je veća šansa da postigneš maximalnu brzinu pri skidanju i da imaš stabilnu vezu. Znači što više seeda to bolje!!!Prostudiraj malo i www.elitesecurity.org forum, tamo ćeš sve saznati. U delu za filesahre.Meni je ovo recimo pomoglo da podesim preferencije, (ovo je za 256kbs vezu, ako ti je veća prilagodi se):http://www.johntp.com/2006/04/19/how-to-in...ds-of-utorrent/ Edited by ducca
Link to comment

Dajte ljudi kakva crna mininova, jest` da ima milion stvari, ali je ratio ocajan, i daunoloudi se najblaze receno vuku.Koristite neke trackere za koje treba registracija (a ne trebaju pozivnice). Moja preporuka je www.powerbits.org ( jes` da je na svedskom, ali nije neki problem da se snadjes, a nema sta nema, brzo dodaju nove stvari, i sto je najbitnije ratio s/l je odlican sto vam omogucava najbrzi download. ) Takodje vredi se registrovati i na www.torrentsforall.net, isto dosta dobar tracker.

Link to comment

Preporučujem ti program uTorrent.Free trackeri: Mininova, Isohunt i BTJunkie.Seederi su računari koji imaju 100% fajl. Od njih skidaš.Leecheri su računari koji imaju još uvek nepotpun fajl. Od njih takođe skidaš deo ciljnog fajla, a i oni od tebe.Kad skineš 100%, možeš odmah stopirati upload, ili (što je humano) ga ostaviti još neki sat na seedu ("na izvolte") da još poneko skine od tebe, jer ti si sada seeder.Filmovi najčešće imaju oznaku jezika u naslovu ako su sinhronizovani (SWE, ITA, FR..), ali to nije pravilo, postoje i video fajlovi sa dva audio streama (npr.engleski+još neki).Potrudi se da izabereš fajl sa što više peerova (peers=seeders+leechers, od svakog skidaš pomalo), što je koliko toliko garancija da fajl nije neko totalno šit. Ovo ne mora da važi za vruće torente (najnovije epizode neke hit serije itd) jer čim vide svi se obruše,a li za starije fajlove - da.Ukoliko je npr film okačen u vidu 20-30 rar-ova, postaviš high priority (u uTorrentu) da se skinu prvo part1, part2, pa ih otpakuješ proveriš (da nije neko s**nje) sa VLC playerom ( http://filehippo.com/download_vlc/ ) koji može da pušta nepotpune ili oštećene filmove. Tako ne moraš downloadovati ceo film ako nije ono što hoćeš.Edit: ducca je već dao link za podešavanja.

Edited by ion
Link to comment
  • אַף אֶחָד locked this topic
  • renne unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...