Jump to content
IGNORED

Apple Macintosh


henrik larsson

Recommended Posts

Ja bih u slučaju developmenta brew koristio samo za određene stvari. Na primer, da dohvatim db server poput monga ili postgresa. Ali za pakete samog jezika bih koristio native package manager tog jezika - u slučaju js bih radio nvm+npm, u slučaju python virtualenv+pip itd.

Link to comment

Da iznesem utiske: trackpad me je momentalno za manje od 24 sata kupio. Da preciziram, to se desilo prekjuče. :D

Postavio sam Mac Fan Control (hvala obojici, dakle ne mora se kupovati na prvoj tezgi na ulazu) - sve je korektno, i nadam se da ce tako ostati.

Po raznim komentarima ispada da je OK sto se lijevi ventilator vrti za 7-10% brze. Ne zanimaju me toliko ventilatori već temperatura oko njih, i smatram da je izmedju 37 i 40 stepeni korektno. Jedino prvo jezgro je za stepen dva iznad ostalih, što mi opet nije nenormalno. Juče mi je radio k'o YT radio pored mene i uz neke sporadicne aktivnosti nije diz'o jezgra preko 44º. Biće da nije dobro držati ga ravno na kauču/jorganu. Naučio sam prvi dan.

Što se tastature tiče, prebacio™ sam mali prst na srednji, ubacio drugu ruku za dodatna modifikovanja i vozim. Jesam li pomen'o trackpad? :)

Nedostajaće mi prva funkcija Delete tipke, jer sam je prirodnije pa i češće koristio od Backspace-a.

Naravno da i dalje radim na staroj masini jer ne mogu da se odvojim od 2 monitora, a nisam još uzeo kablove.

Ne mogu reći da me baterija nije (pozitivno) iznendadila: danas je napunio od 15% do 100% za možda manje od 1:45.

Upravo postavljam VirtualBox i Vagrant za laravel/homestead i ostale zajebancije za PHP.

Prepakov'o sam 120k subscribed-ovanih mejlova. :D

I još će tu biti masa stvari, ali za početak bi' mog'o uzeti dva kabla.

 

U toj kombinaciji tilda dodje gore levo od 1 umesto da je uguzena dole pored levog shifta. 

 

 

Ne postoji li remapping za ovo?

 

Nadam se da ću ostati prezadovoljan. Pomenu' li ja svoje oduševljenje trackpad-om?

Link to comment

Ja bih u slučaju developmenta brew koristio samo za određene stvari. Na primer, da dohvatim db server poput monga ili postgresa. Ali za pakete samog jezika bih koristio native package manager tog jezika - u slučaju js bih radio nvm+npm, u slučaju python virtualenv+pip itd.

 

ili u slučaju svega, vagrant ili docker.

Link to comment

Ne postoji li remapping za ovo?

 

Odes u System Preferences, pa Keyboard, pa Input Sources tab. Tu dodas koji raspored hoces i stikliraj "Show input menu in menu bar" da bi mogao klikom na zastavu da menjas zeljene jezike/rasporede.

 

Nadam se da ću ostati prezadovoljan. Pomenu' li ja svoje oduševljenje trackpad-om?

 

Aha. Vremenom se stvori situacija da niko ne konta kako mozes bez misa, a ti ne mozes vise misem. ;)

Link to comment
  • 3 months later...

Evo ga u Apple mejlu, od 1300 evara za najslabiji 21" model, pa do 2600 evara za 27". Međutim, to su sve quad-core modeli sa 8GB memorije.

Nigde ovog sa 18 jezgara.

Link to comment

Evo ga u Apple mejlu, od 1300 evara za najslabiji 21" model, pa do 2600 evara za 27". Međutim, to su sve quad-core modeli sa 8GB memorije.

Nigde ovog sa 18 jezgara.

 

Da, to je sve iMac, ne Pro.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...