Jump to content
IGNORED

Kardio i teretana


apotekarica

Recommended Posts

Zene mogu da budu jednako dobre kao i muskarci u svemu osim u onome sto je evolucija odredila da je muski deo posla.Udaranje,dizanje velikih tereta.Sampionka u boksu bi popila batina kao kise od boljeg amatera dve kategorije slabijeg.U rvanju bi bili mnogo izjednaceniji,verovatno bi pobedila.Zena treba da se polomi od vezbanja da bi mogla malo vise da ponese od muskarca koji ne radi nista.

 

Ovo ti baš i nije tačno. Ako uzmemo da su i mišići to što je evolucija odredila da pripada muškarcima - više nije tako, bar od pojave steroida. Žena koja je na hemiji može imati mnogo mišićavije telo od muškarca koji nije na steroidima, to je valjda jasno. Neke veće težine ugl. ne može da diže (bar kada je reč o vežbama gornjeg dela tela) ali može da izgleda mnogo jače. I, naravno, takva žena može biti i jeste jača od mnogih muškaraca koji nisu na hemiji. Reći da je besmisleno za ženu da trenira boks je isto kao i da kažeš da je besmisleno za boksere lakših kategorija da se bave boksom.

 

Pre ce biti na osnovu komentara da ti ne vidis da li je zadovoljstvo da ides sa partnerom na pijacu.Nisam pisao o nasilju nad zenama,vec da zene i muskarci u nekim disciplinama borilackih vestina mogu da budu izjednaceniji,dok u drugim evolucija upada u pricu.I da zene u RL vise manje dzabe vezbaju boks i slicne udaracke vestine kao vid samoodbrane

 

I ovo je samo delimično tačno. Mešaš različite nivoe, boks kao vid samoodbrane i boks kao sport. Naravno da je besmisleno da se na takmičenjima bore žene i muškarci, ali u RL boks može pomoći dosta ženama, što se tiče samoodbrane. Prvo, veliki broj muškaraca, pod uslovom da nemaju 120kg i dva metra, jednostavno ne zna da se bije. Čak i mnogi uličari. Dakle, ako nisu neki ogromni likovi, svakako je onaj ko je utreniran (bio on žena ili muškarac) u prednosti. Posle toga, sparing i treninzi stresa omogućuju ženi (kao i muškarcu) da se navikne na psihički stres tokom sukoba i da ga kanališe kako treba.

 

Mnogi ljudi "džabe" treniraju borilačke veštine, zapravo većina, ali tu spadaju i žene i muškarci. Recimo, jedan muškarac koji godinama trenira boks a nikada se ne pobije u RL (ili to radi retko) trenira ga "džaba". Zato su iskustvo i vaspitanje mnogo važniji od borilačkih veština. Neko ko je spreman da grize i da te napadne flašom/nožem (bio on žena ili muškarac) je uvek u ogromnoj prednosti. I biće. Ali to već sve manje ima veze sa ženama i muškarcima.

 

Pa nije očigledno, sorry. Njegova tvrdnja je da žena ne treba da trenira jer će tako valjda izgubiti na ženstvenosti i postati više nalik muškarcu po fizičkom izgledu i psihološkoj/emotivnoj konstituciji, što je naravno nonsens. 

I kako su sad tvoja civilizacija i rodne uloge kontraargument na to? Na stranu što ti je argument loš jer drastično uvećanje rodne i svaka druge nejednakosti počinje sa civilizacijom i holocenom.

 

Jeste očigledno za 99% ljudi sem za autistične "anticivilizacijski" nastrojene pametnjakoviće koji svaku priliku, pa i topik o teretani, koriste da započnu priču o tome kako je lepo i egalitarno društvo bilo pre 2000 godina. Htela je da kaže da su u modernoj civilizaciji biološke razlike sve manje bitne i određujuće što je, siguran sam, teza sa kojom si se susreo bar jednom u životu (sem ako ne živiš u nekom podrumu, izolovano od ostatka sveta).

 

Da, uvećanje rodne (pa i svake druge) nejednakosti počinje sa civilizacijom, ali samo zbog toga što je bilo nužno da ljudsko društvo prođe kroz period takve nejednakosti. Naravno da u lovačko sakupljačkom društvu nije bilo podele rada i akumulacije kada su se ljudi bavili lovom i sakupljanjem plodova. I naravno da će se takva nejednakost pojaviti kada se pređe na poljoprivredu, kada poljoprivreda napreduje iznad onog najprimitivnijeg nivoa i pojave se nekakva sredstva za proizvodnju. Ali to takođe ne znači da čitav taj društveni razvoj nije baš ono što danas omogućuje uspostavljanje jednakosti među ljudima. Današnje društvo se malo razlikuje od onog od pre par hiljada godina i "civilizacija" danas ne može da bude uzrok nejednakosti. Ona je to bila u nekom, veoma davnom trenutku, ali danas to svakako nije. U 2017. godini pričati da je to što ne živimo u primitivnom društvu uzrok nejednakosti malo je onako, znaš...

Link to comment

imam poznanicu iz teretane koja radi zgibove, a vikendom ide s muzem na pijacu, da bi on nosio. ja se cudim, nosi sama, jaka si ko konj, ona je u fazonu mora muz necemu da sluzi. to je to, cemu ko sluzi, koju ko ulogu igra u patrijarhalnom drustvu. idealna zena: natrcena guzica, mrsave zategnute noge, mlitave suve ruke, slaba ledja i velike sise. sve sto iskace iz sablona izaziva reakcije. mislim da ovoj muz i ne zna koliko snaznu zenu ima.

A šta se tebe to tiče? Nije tvoj dečko. (Ako stvarno daje njemu da nosi samo da mu ne bi urušila samopouzdanje, možda treba da nađe nekog muževnijeg i sigurnijeg momka, ali, opet, to se nas ne tiče.)

 

I da, dizanje tegova i nošenje džakova nije isto. Snaga koja se stiče u teretani nije isto što i prirodna snaga, i nikada neće biti. Bodibilding se bavi estetikom, powerlifting dizanjem tereta na šipci, u teretani i na takmičenju - nijedna od ove dve stvari ti ne garantuje da ćeš biti jači od ljudi van teretane, koji imaju prirodnu snagu.

 

zene ne rade sklekove i zgibove jer treneri s njima to ne rade

 

Brate ovo ne da nije tačno, nego... U većini teretana koje sam posećivao, žene rade sklekove i zgibove sa trenerima, i tu spadaju od najklošarskijih pa do najskupljih teretana u Bg. Naravno, to je glupo za većinu žena, jer sem ako se nisu rodile sa razvijenijim leđima i gornjim delom tela (čega nesumnjivo ima) neće ga ni razviti. Žena ima mnogo manje testosterona u telu od muškarca i to znači da joj je mnogo teže da napreduje, bar u ovakvim vežbama. To ne znači da nema jačih žena, nego da jake žene uglavnom ostaju jake a slabe žene, takođe uglavnom, ostaju slabe. Naravno, hemija rešava sve, ali većina žena neće da je uzme. Opet, žene koje su prirodno jake treba da rade ove vežbe, ali one žene koje to nisu gube vreme.

 

I, većina žena ima cilj da dobije čvrsto, veliko i podignuto dupe a to neće dobiti od zgibova i sklekova. Baš zbog toga je problem što većina trenera ženama daje trening koji se ne razlikuje od onog muškog - a daju im takav trening jer im je to prosto lakše. Dobar trener treba najpre da se upozna sa ciljevima klijenta, i onda po tim ciljevima da trening prilagođava.

 

 

nije to nikakav "muski svet" vec prirodan tok stvari. zena treba da bude negovana i zenstvena (ne kazem da muskarac ne treba, naprotiv, mislim na negu) da pleni svojom figurom, da bude osecajna i nezna, jer treba da bude primecena od strane muskog pola, kako bi dobio priliku da je osvoji. Zena ima tu moc da moze da podari zivot, a sta ces vise od toga. To mogu samo nezna i osecajna bica, zamisli nekog pecinskog coveka da radja...Zato sada imas poremecen tok stvari, momci uopste ne prilaze devojkama, jer su "uplaseni" i ne vide zasto bi osvajali nekog "muskarca" i u fizickom i u emotivnom smislu...

 

Pa ako su ti muškarci "uplašeni" onda oni sami nisu muževni. Ako muškarci ponovo treba da postanu muškarci, to je na muškarcima, žene nemaju veze sa tim što neko nije dovoljno muškarac (ili se ne oseća tako).

 

 

al to je bas tako kako sam napisala, teretane su povlasceni muski odnosno muzjacki prostori, kad zakoracis u teretanu na odjel s tegovima, otprilike je ko da si usla na hilandar. za njih tamo ti nisi covek, nego si zena.

 

Pa to je tako u životu, htela si da očvrsneš, u takvom okruženju se to postiže.

 

 

meni dosta nervira sto vecina prica o treniranju pocinju i zavrsavaju se s koliko imas kila, ko da jedini smisao rekreativnog bavljenja sportom kaliranje odnosno estetika. 

 

Pa i jeste to jedini smisao bavljenja jednim takvim sportom. Naravno da je važno uživati u treningu, ali to ne menja činjenicu da se bodibilding svodi na estetiku. Kao što se i u kafi uživa, ali ipak piješ kafu sa kofeinom umesto one bezkofeinske.

Link to comment

Može li meni neka dobra duša objasniti kako bi to jake ruke i leđa ženama ometali rađanje? (ili kako slaba leđa i ruke pomažu rađanju)

 

Ignorisi sve sto se pise na ovom topiku jer je nivo maloumnosti probijen tako da tesko vise moze da se vrati. Ako smo vec mogli preziveti razlikovanje prave i vestacke snage predstavljene dihotomijom sipka/dzak, mozemo valjda i racionalnost ideje da zena ima biti zakrzljala ne bi li junacki kurcici nekako delovali mocnije.

Link to comment

Koliko para vredi kutija Norditropina 15 mg/1,5 ml?

 

Mislim oko stotinak evra, mada ima nekih valjda i po 70. Svi ti hormoni (jintropin, genotropin, norditropin, hygetropin...) su uglavnom 100 i kusur evra za kutiju, koja inace traje kratak period. Ako sam dobro razumeo ove upucene u materiju, za ceo ciklus hormonima rasta treba bas dosta para + treba da se poseduje i olovka kojom se to uzima, koja takodje nije jeftina, i to je samo za ozbiljne igrace.

Link to comment

Ako smo vec mogli preziveti razlikovanje prave i vestacke snage predstavljene dihotomijom sipka/dzak, mozemo valjda i racionalnost ideje da zena ima biti zakrzljala ne bi li junacki kurcici nekako delovali mocnije.

dosta su to smele tvrdnje, obe, i kapiram da ih moze izreci samo neko ko je video bilderanu samo na slikama.

ono, bulja sam sa tegovima ali zato posedujem sumanutu seljacku snagu, i te fore.

volim ovaj topik!

Link to comment

vidim da nisam jedini koji se otrovao u kontaktu sa tobom

LOL

paaa, delovalo je da ti je potrebna support group... tu sam da učinim.

 

p.s. objasnio fernoux-h sve što sam rekla, nema potrebe da dalje budem na ovom topiku.

Link to comment

LOL

paaa, delovalo je da ti je potrebna support group... tu sam da učinim.

 

p.s. objasnio fernoux-h sve što sam rekla, nema potrebe da dalje budem na ovom topiku.

Vaistinu nema
Link to comment

dosta su to smele tvrdnje, obe, i kapiram da ih moze izreci samo neko ko je video bilderanu samo na slikama.

ono, bulja sam sa tegovima ali zato posedujem sumanutu seljacku snagu, i te fore.

volim ovaj topik!

 

Jak sam, ali na nacin koji ne moze da se meri :D Mada je jos najbolje to sto strongman takmicenja imaju nosenje dzaka kao disciplinu, pa kao nije da ne znamo kako se ta vestina vezba.

Ma, njega kad slusam, bukvalno cujem sve one likove koji su mi kenjali takve stvari po teretanama kad sam bio klinac. Sreca pa me usrao normalan trener koji je zavrsio faks i istovremeno bio strongmen takmicar sa ozbiljnim rezultatima. Da nije bilo toga, verovao bih i ja u to smece koje prodaju jaki ljudi koji su preglupi da bi uopste bili svesni zasto su tacno jaki. Jos gora opcija je ovo kad uz sve to iz svakog slova izbija neiskustvo...

Popizdim kad to cujem, jer zamislim nekog klinca koji se sjebe zato sto poveruje da ljudi koji zvuce samouvereno zaista znaju sta pricaju. Ja bih pre banovao za takva sranja nego kad se ljudi popickaraju.

Link to comment

dosta su to smele tvrdnje, obe, i kapiram da ih moze izreci samo neko ko je video bilderanu samo na slikama.

ono, bulja sam sa tegovima ali zato posedujem sumanutu seljacku snagu, i te fore.

volim ovaj topik!

 

Vise jedan

Link to comment

jaki ljudi koji su preglupi da bi uopste bili svesni zasto su tacno jaki

 

Doduse, imamo primer Tonija, koji je preglup da bi bio svestan da je jak zbog dzenetike i ni zbog ceg drugog

Link to comment

Doduse, imamo primer Tonija, koji je preglup da bi bio svestan da je jak zbog dzenetike i ni zbog ceg drugog

 

Valjda je i Arnold rekao da je prvi korak u uspesnoj karijeri da pravilno izaberes roditelje, tako da tu nema nista lose.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...