Jump to content
IGNORED

Jasenovac


Recommended Posts

Nije tako izgledalo pitao si ovo;Dakle svesno si pomenuo Jasenovac želeći da ga iskoristiš u diskusiji da bi nešto poentirao - mislim da je to sramotno takvo iskorištavanje mrtvih a to ti upravo i Oxford kaže.
Не бих ја поентирао да ти ниси говно.
Link to comment
Prebrojavanje leševa i davanje legitimiteta "svojim" zločinima i zločincima sve prizivajući neke velike povijesne uzroke za iste je jedan vrlo zastupljeni sport svih nacija na ovim prostorima. Nažalost, ništa novo. Valjda zato je i ovaj topic neminovno morao otić u ovom smjeru.Samo ne znam zašto modovi još toleriraju ovo mučenje. :mellow:
Evo malo glasa razuma od Hannah ali....ne mogu da ti ne postavim pitanje, da li je moguć dijalog (u ovom slučaju Albanaca i Srba) kad se Hašim Tači - legalno izabrani predsednik parlamenta ili Vlada (ne znam točno) protiv kojega nije podignuta optužnica u Hagu (niti postoji presuda protiv njega) proglašava zločincem ? Nisi to primetila u tekstu kojeg si citirala ?

Pre šest godina, 14. februara 2003, a četiri sedmice pre ubistva, u jednom intervju za ?Glas Amerike?, Đinđić je izrazio spremnost da se sretne sa Hašimom Tačijem, kao političarem s kojim može da ostvari ? ono što se može postići dogovorom i kompromisom. Preostaje da se ovaj susret ostvari sa ljudima koji imaju istu hrabrost i viziju kakvu je imao Đinđić.

Ko može biti naš partner na Kosovu?, pitao me je Zoran Đinđić,

Link to comment
Evo malo glasa razuma od Hannah ali....ne mogu da ti ne postavim pitanje, da li je moguć dijalog (u ovom slučaju Albanaca i Srba) kad se Hašim Tači - legalno izabrani predsednik parlamenta ili Vlada (ne znam točno) protiv kojega nije podignuta optužnica u Hagu (niti postoji presuda protiv njega) proglašava zločincem ? Nisi to primetila u tekstu kojeg si citirala ?
Dokle li si ti spreman ici ? Sad ces jos i da zabranjujes ljudima da Tacija nazivaju zlocincem. Opet trazis neke javne isprave a bio ti je dovoljan sms da ti se prividjaju srpski teroristi u Hrvatskoj. Znas, tvoji stavovi bi imali vise sansi da se ozbiljno razmatraju kada ne bi bila ocigledna namera da provociras svakoj temi. Edited by Barrister
Link to comment
Mislim da tu treba biti hladne glave i realan.Mnogo stvari će se u vezi zločina koji su počinili Albanci otkriti kasnije - trebat će da se i vlast možda promeni na sledećim izborima.što prije se utvrdi nezavisnost Kosova i profunkcionira pravosuđe prije će se saznati istina - objektivno teško je očekivati da se pravosuđe na Kosovu bavi sada tim istragama u situaciji kad su poznata dešavanja u Kosovskoj Mitrovici - što pre se situacija normalizuje pre će biti otkrivena istina.Nije se ni u Srbiji znalo ni za hladnjače a ni ostala mesta dok se nije politička garnitura izmenila - pa ni po izmeni te garniture nije se odmah reagovalo i išlo u istrage.Spominjali su se i slučajevi u HR - Hrvatska još uvek vodi preko 1000 lica pod rubrikom "nestali" - a evo sad je 2008 godina - neke stvari sporo idu.
O Boze, kakve li besmisli i licemerja.Upravo si se kandidovao za prvog ljigavca foruma.
Link to comment
Evo malo glasa razuma od Hannah ali....ne mogu da ti ne postavim pitanje, da li je moguć dijalog (u ovom slučaju Albanaca i Srba) kad se Hašim Tači - legalno izabrani predsednik parlamenta ili Vlada (ne znam točno) protiv kojega nije podignuta optužnica u Hagu (niti postoji presuda protiv njega) proglašava zločincem ? Nisi to primetila u tekstu kojeg si citirala ?
Pročitala sam citirani tekst, Angeru, ali u svom komentaru se i nisam osvrtala na samu temu topica, koja je dovoljno mučna i osjetljiva, kamoli da razglabam o blaže rečeno kompliciranim međudržavnim odnosima Srbije i novonastale države, ili o samoj Carlinoj knjizi koju na kraju krajeva nitko ni primirisao nije.edit/ prokletinja od servera Edited by Hannah
Link to comment
Dokle li si ti spreman ici ? Sad ces jos i da zabranjujes ljudima da Tacija nazivaju zlocincem. Opet trazis neke javne isprave a bio ti je dovoljan sms da ti se prividjaju srpski teroristi u Hrvatskoj. Znas, tvoji stavovi bi imali vise sansi da se ozbiljno razmatraju kada ne bi bilo ocigledna namera da provociras svakoj temi.
Uopšte ne razumem zbog čega ste tako opsednuti mojim likom - polemišite sa onim što napišem Nisam ni pokušao nikom ništa zabraniti ali sam ukazao da to jednostavno nije pravi put a na volju svakom da naziva onog drugog kako hoće.Ja samo znam da onog koga smatram zločincem s njime ni ne pokušavam pregovarati niti razgovarati - za zločince postoje drugi načini komunikacije. Edited by St.Anger
Link to comment
Ja samo znam da onog koga smatram zločincem s njime ni ne pokušavam pregovarati niti razgovarati - za zločince postoje drugi načini komunikacije.
Upravo iz tog razloga srpski zvaničnici ne razgovaraju niti će ikada razgovarati sa Zmijom. A ti se pravi naivan koliko ti volja. Jedino što u tvom nastupu definitivno ima mnogo više od puke naivnosti.
Link to comment
Upravo iz tog razloga srpski zvaničnici ne razgovaraju niti će ikada razgovarati sa Zmijom. A ti se pravi naivan koliko ti volja. Jedino što u tvom nastupu definitivno ima mnogo više od puke naivnosti.
Našao sam taj članak gde je Đinđić želeo da razgovara sa Tačijem - Đinđić je bio dobar državnik po mom mišljenju.
Link to comment
....
Čojek eto dobismo topic. Da ne dižemo spomenik nosiocu ideje... :whistle: Barataš sa istorijom solidno pa bi mogo da daš ođe kratak pregled žrtava u Hrvatskoj za WW2. Edited by billadni
Link to comment
Čojek eto dobismo topic. Da ne dižemo spomenik nosiocu ideje... :whistle:
Ako pogledaš čiji je prvi post na ovom topicu videčeš ko nosi zaslugu :) Pošto si mene citirao smatram da je pitanje o istoriji upućeno meni - tu se moram ograditi ne smatram se uopšte čovekom koji barata istorijom već čovekom koji ume da se služi googlom i da u tom moru informacija prepozna relevantne izvore.
Link to comment
ne smatram se uopšte čovekom koji barata istorijom već ćovekom koji ume da se služi googlom i da u tom moru informacija prepozna relevantne izvore.
Odlično, posluži se, porazmisli, i što smatraš relevantnim pukni na ovi topik.
Link to comment
Odlično, posluži se, porazmisli, i što smatraš relevantnim pukni na ovi topik.
A što to da radim ?Pa puknuo sam neke linkove i teze za koje smatram da su dobre - drugi ih nisu osporavali drugim linkovima ili raspravom već napadima ad hominem.Treba raspravljati sa sadržajem onoga što ja napišem u postu a ne pisati da sam ja najveći ljigavac na forumu, ili
Не бих ја поентирао да ти ниси говно.
poprilično si dozvoljavaš druškane.
ti i tebi slični morati svoje argumente da dokazujete na sudovima te da gledate ćelije iznutra i tucate kamen ko u neka sretnija vremena.
Нашли сте се једнак са једнаким, Павелић, Туђман и ти.
Надам се да ће и праунуци да те се стиде.
ова гњида овде нема ни људскости, ни части, ни образа, ни морала.
:rolleyes:Jebote što su me napali na 2 strane topica :s_w:A nijedan da krene sa raspravom o konkretno napisanom <_< Edited by St.Anger
Link to comment
Treba raspravljati sa sadržajem onoga što je u postu..
Naravno. Sadržaj posta otkriva što je u čoveku. Ponekad se post i odnosi na temu. :lol: Problem je u vezivanju. Ljudi se često uvredu kad kritikuješ glupost za koju su vezani. Umesto da kažu hvala.
Link to comment
Naravno. Sadržaj posta otkriva što je u čoveku. Ponekad se post i odnosi na temu. :lol: Problem je u vezivanju. Ljudi se često uvredu kad kritikuješ glupost za koju su vezani. Umesto da kažu hvala.
Vidiš, vidišnešto mi govori da ima ljudi koji razmišljaju - nemoj da me razočaraš. :thumbsup: Na onom gore topicu sam napisao i stvarno sam kopao po netu oko 45 minuta da pronađem bar neki trag o onome u Skoplju što je beowl prenijela iz NIN-a 1999 godine. - nisam uspeo, ali stvarno mislim da bez potvrde iz makedonskih izvora onih informacija ja ne mogu uzeti verodostojnim članak iz NIN-a 1999 godine koji opisuje nekakve delove ljudskog tela po Skoplju koje zločesti KFOR raznosi okolo da bi sakrio nekakve tragove. Edited by St.Anger
Link to comment
...nemoj da me razočaraš. :thumbsup:
Onda bolje da ne pišeš. :lol: Kad si već saosnivač topika postavi neke podatke o žrtvama ww2 u Hrvatskoj. Nikako da iskopam broj stradalih Ustaša, što u Hrvatskoj... što kod Staljingrada. El to neka tajna?
..-zločesti KFOR raznosi okolo da bi sakrio nekakve tragove.
Čisto da ti kažem ovo nije tema o Kosovu i KFORU. Treba da pišeš o WW2 u Hrvatskoj...
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...