Jump to content
IGNORED

'De ima da se pazari?


foto

Recommended Posts

Nema potrebe da kupujes tako skup noz, uzmi neki do 50 evra i na njemu nauci kako se ostri i odrzava. Sad sam pogledao bukmarke, ovaj Hanckels mi je bio kandidat u tom cenovnom rangu. 

 

Bitno kod odrzavanja noza je da ne ide u masinu, da se odmah osusi nakon pranja i da se krupne kosti seku satarom umesto nozem. Ako kupis noz poput ovog Hanckelsa (ili bilo koji noz u evropskom stilu), mozes da koristis onu celicnu sipku za brusenje (procitaj na brzinu na netu razliku izmedju brusenja i ostrenja - honing vs sharpening), a ako kupis japanski noz onda nemoj da brusis nego ostri povremeno. Za povremeno amatersko kuvanje bi ostrica trebalo da traje 6+ meseci, tako da i nije neki cim. 

 

Ja koristim ovaj i odlican je noz ako mozes da ga nadjes po normalnoj ceni. U Americi se prodaje za 60 dolara, tako da bi trebalo da se uklapa u budzet. 

 

Majku mu božju, tražim dobar masat ima 5 godina sigurno. 

Link to comment

 

 

Bitno kod odrzavanja noza je da ne ide u masinu, da se odmah osusi nakon pranja i da se krupne kosti seku satarom steel.html"]sipku za brusenje[/url] (procitaj na brzinu na

 

Ja koristim ovaj i odlican je noz ako mozes da ga nadjes po normalnoj ceni. U Americi se prodaje za 60 dolara, tako da bi trebalo da se uklapa u budzet.

Hoste,kako ostris konvex grind?

Edited by askeladden
Link to comment

Nema potrebe da kupujes tako skup noz, uzmi neki do 50 evra i na njemu nauci kako se ostri i odrzava. Sad sam pogledao bukmarke, ovaj Hanckels mi je bio kandidat u tom cenovnom rangu.

 

Bitno kod odrzavanja noza je da ne ide u masinu, da se odmah osusi nakon pranja i da se krupne kosti seku satarom umesto nozem. Ako kupis noz poput ovog Hanckelsa (ili bilo koji noz u evropskom stilu), mozes da koristis onu celicnu sipku za brusenje (procitaj na brzinu na netu razliku izmedju brusenja i ostrenja - honing vs sharpening), a ako kupis japanski noz onda nemoj da brusis nego ostri povremeno. Za povremeno amatersko kuvanje bi ostrica trebalo da traje 6+ meseci, tako da i nije neki cim.

 

Ja koristim ovaj i odlican je noz ako mozes da ga nadjes po normalnoj ceni. U Americi se prodaje za 60 dolara, tako da bi trebalo da se uklapa u budzet.

No sikiriki, narafno nisam mislio te skupe uzimati jer trenutno nemam pojma o materiji, samo sam spomenuo da imaju u ponudi i skuplje :) fala za sve hintove.
Link to comment

diler suvog voca na zemunskoj. presni nesoljeni. prva tezga do policije.

 

 

edip. mislim, obichno ima.

 

hvala bogu te ostade kafe od prepodneva :ph34r:

Edited by gospa buba
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...