Jump to content
IGNORED

savremena umetnost


kim_philby

Recommended Posts

podseti me na : When Faith Moves Mountains

 

 

 

izuzetan rad, zaista. mnogo hvala za ovo, krampa. 

 

ovaj mu je, po meni, isto odlican:

 

Link to comment

drugari, ne znam da li je ovo dobro mesto za ovakvu molbu i da li je uopste ukusno ovako nesto traziti od nepoznatih ljudi za nepoznatu organizaciju /a mozda i nije dozvoljeno propozicijama foruma, ako je tako skinite ovu moje molbu/, ali kako se od ove godine ocenjivanje projekata od strane sire javnosti na NIS-ovom konkursu vodi kao deo opsteg bodovanja projakata /prvi deo, klarifikaciju tj administrativnu procenu projekata je uradila TRAG fondacija iz beograda, sada  je u toku to javno glasanje na web strani Zajednici zajedno, a potom sledi konacan odabir projekata na lokalu, od strane experta i politicara /sa naravno najvecim uticajem politike, tj SNS politicara/. e, pa posto se plasim da ce glasanje ''odraditi'' sns botovi za ''njihove  projekte'', morala sam da i ja animiram moje fb prijatelje, a sada i vas da glasate za nas projekat :-)

evo, ovo je sazetak naseg projekta, pa ako mislite da je ok projekat, a i nije vam tesko da se cimate, molim vas da glasate za nas!

 

''ЦРНИ КВАДРАТ – предавања о историји идеја и друштвених промена током двадесетог века из перспективе уметности и теорије'' - пројекат који намеравамо да спроведемо, планиран је као серија предавања са панел дискусијама и радионицама са темама из области визуелних уметности. Радионице и предавања одржавале би се у просторијама Културног центра и премда смо их замислили као отворене за сву заинтересовану јавност, настојаћемо да сарадњом са професорицама ликовне културе и филозофије из Зрењанинске гимназије, са професором ликовне културе из Економско-трговинске школе, професорицом ликовне културе из средње школе ''Урош Предић'', професором моделовања и дизајна текстила на факултету ''Михајло Пупин'', са едукаторима из центра за децу и младе ''Машталиште'' и са уметницима из Уметничке асоцијације Зрењанин, обезбедимо да учесници радионица и предавања у великом броју буду ученици зрењанинских средњих школа и студенти. Предавања би држали предавачи савремених визуелних уметности, професор др Мишко Шуваковић, др Никола Дедић, др Бранислав Димитријевић, др Јасна Јованов, Вида Кнежевић, докторант и Свебор Миџић. Панел дискусије и радионице са темама које би биле у складу са одржаним предавањем, подразумевале би гледање и анализу уметничких филмова, репродукције слика, арт филмова, стрипова, фотографија, снимака перформанса и инсталација, а водили би је и модерирали зрењанински професори и уметници.

Главне активности, предавања и радионице, одржавале би се током јесени, октобра и новембра месеца. Припреме за пројекат отпочеле би јула месеца, када планирамо да почнемо договоре са предавачима о редоследу и да прецизирамо теме предавања, након чега бисмо наставили договоре и са професорима, уметницима и едукаторима који ће вршити медијацију на радионицама.

 

link gde se glasa je http://zajednicizajedno.nis.eu/glasanje

grad /пише - одаберите један од понуђених градова/ je Zrenjanin

projekat se zove ЦРНИ КВАДРАТ

 

уколико има неког коме такође треба оваква подршка, а iz nekog drugog grada je /beograd, cacak, nis, pancevo, novi sad..../ nek prijavi za koga jos da glasamo :-)

hvala unapred, puno, puno...

 

done, sa zadovoljstvom. srecno!

 

Izasao genijalan katalog za izlozbu Vlade Miladinovica u narodu poznatog kao Lazni Piki. Kako bi drugacije mogao izgledati nego kao reprint Vecernjih Novosti s pocetka rata u Bosni. Katalog kao produzetak umetnosti drugim sredstvima.

0c39b30d8d731658906fb718b20c60ba.jpg6058e5268a770bf0a92d470f8255e1f3.jpg219b905cb75ee6bad9bb36280b36ad23.jpg

 

ha. odlicna ideja.

Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

sta kaze kauboj. neki debeljuca kinez :D

 

dobar je debeljuca

 

tree1.jpg

odlican! 

 

ovo te doceka u dvoristu - bez njega - al sednes u onu fotelju u pozadini i tripujes. redak majstor. citava izlozba je fenomenalna. 

150917-ai-weiwei.jpg?itok=d1s65DmA

Link to comment

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...