Jump to content
IGNORED

Better Call Saul


Ajant23

Recommended Posts

  • 3 months later...

Jbni Vini, moram da čitam topik 3 sata, umesto 15 minuta da je samo malo manje flejmovao. :D

 

Upravo sam završio treću sezonu, utisci su mi podeljeni. Tačnije, krajnji je zaista pozitivan, ali daleko je od nekog top kvaliteta. Niko se slovom nije osvrnuo na odnos njega i Kim koji je meni fantastično odrađen i predstavlja glavnu sponu serije osim sjajnog Odenkirka koji je stvorio beskrajno šarmantnog i dopadljivog lika. Ona je jedino što njega sprečava da postane Saul malo ranije, dok ona trpi i prelazi preko svih njegovih sranja koja mogu da imaj udaleko sežne loše posledice po nju, karijere im, sve. Rekao bih čista, platonska ljubav, bez bilo kakve patetike i presladunjavih momenata. 

Scenario je krajnje upitan jer serija ima očigledne manjkove kreativnosti u pisanju koji su rezultovali predugim i na momente dosadnim scenama, monolozima i sl. Sa tehničke strane, serija je naravno preslikana estetika Breaking Bada što mi svakako prija. U svakoj epizodi ima po barem pet fenomenalnih kadrova za plakat serije ili kao poster na zid fanova. I pored toga, zanimljivo je i zabavno što je jedino bitno.

Dadoh 8/10.

 

Link to comment

Manje više isto, tumara on tu negde ali mi je nepronađen, tačnije, nekako mi je nekompletiran lik, sve nešto na pola.. Scene sa njim su predugačke (montiranje onog gps-a u čep trajalo u beskonačnost). On mi je nekako najviše ostario od svih u odnosu na BB... Ima moralne dileme i probleme gde ne bi trebao a nema gde bi trebao..  Dobar je Mike sve u svemu. :)

Link to comment
Just now, *edited by mod said:

Meni on vuce pola serije tj daje dinamiku, bez njega bi sve to vise vuklo na Boston Legal za siromasne nego li na BB


Tu se svakako slažem, sigurno mi je zanimljiviji od pomahnitalog brata. Sa njihovim odnosom su ipak malo otišli u neki extrem,i u jednom momentu je sav taj njihov sukob izgubio smisao. Kao što rekoh meni prija sve što ima veze sa BB, kao da gledam nastavak. Kome je serija nedostajala ovo je dovoljna doza da se priseti. :)

Link to comment
  • 7 months later...
  • 4 weeks later...

Konaco stugao da odgledam prve dve. Prva standardni uvod i razresenje situacije iz prosle sezone a u drugoj Kim blago receno pokidala u sceni sa Howardom. Samo nek nastave ovako i ima se sta gledati.

Link to comment
Konaco stugao da odgledam prve dve. Prva standardni uvod i razresenje situacije iz prosle sezone a u drugoj Kim blago receno pokidala u sceni sa Howardom. Samo nek nastave ovako i ima se sta gledati.
U buduci zaplet se uvode polako vec i drugi sporedni likovi iz BB i nazire se senka Heidenberga (bese se tako zvao?) mislim da ce do kraja ove da se pojavi i napravi boom. bukvalno [emoji41]

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk

Link to comment
3 minutes ago, mlatko said:

U buduci zaplet se uvode polako vec i drugi sporedni likovi iz BB i nazire se senka Heidenberga (bese se tako zvao?) mislim da ce do kraja ove da se pojavi i napravi boom. bukvalno emoji41.png

Inviato dal mio Redmi 4 utilizzando Tapatalk
 

 

Mislim da je u nekom intervju i rekao da mu je plan da Sola odvede i u pricu nakon BB finala. Kontam da tome sluze oni crno beli flas forwardi.

 

A za Hajzenberga i Dzesija je rekao da hoce da h uvede ali da zeli da bude smisleno a ne neki nepotrebni cameo.

Link to comment
  • 3 weeks later...
1 hour ago, *edited by mod said:

Dobro vozi Saul pogotovo kada je Chuck samo daleka uspomena iz flashbacka. 

 

A da ne spojlujem u sedmoj se pojavilo i poznato lice (ne iz Breaking Bad Univerzuma) :) 

Eto nama malo i sirotinjskog jet set-a:rolleyes:

Link to comment
On 19.12.2017. at 9:41, *edited by mod said:

Aj sad reci koliku bi ocenu dao da u seriji nema Majka? :D

 

Better Call Mike... mada, Majkova prica iz BCS je u stvari je 1 breaking bad (sto je, donekle, i Jimmijeva prica... Mada je kod njega vise neka spirala, Slippin' Jimmy --> Jimmy --> Saul --> Gene.)

Link to comment
On 21.9.2018. at 18:31, *edited by mod said:

Dobro vozi Saul pogotovo kada je Chuck samo daleka uspomena iz flashbacka. 

 

A da ne spojlujem u sedmoj se pojavilo i poznato lice (ne iz Breaking Bad Univerzuma) :) 

 

Na koga mislis sad sam pogledao sedmu

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...