Jump to content
IGNORED

Star Trek


Atreid

Recommended Posts

Meni je "The next generation" neprevazidjen. Vidi se po nicku :lol: ! Redovno to pratim na HRT-u. "Deep space nine" mi se nimalo nije dopao tako da nisam nešto posebno to pratio. Niko nema harizmu gospodina sa mog avatara! Voyager sam gledao samo otprilke od momenta kad se pojavila Sedma od Devet pa do kraja i deluje mi gledljivo. Ono poslednje mi se nimalo nije dopalo.
Овој теми недостаје један пооллрж, и то са два питања - које серије, и који филмови су вам најбољи.Моја листа изгледа отприлике овако:1. ДС92. ТНГ3. Воајер :)4. ТОС/ЕнтерпрасеПокушавао сам да гледам прву серију, и не иде. Имају превише баласта из педесетих, све је сувише усиљено. Вади их то што су гомилу епизода писале велике мрге из тог времена, али и они су били под диктатом формата серије - ресет свега на крају сваке епизоде, да би могло да се снима и емитује произвољним редоследом.Војаџер... шгјз, превише рециклираних тема из других серија, да не спомињем ону дупљак епизоду пресликану из Ало, ало... Што је истовремено мана и Ентерпрајса.ДС9 зато носи шњур управо зато што је имао скроз оригиналну поставку, што је пуштао да му ликови расту из године у годину, мењају се, одлазе, долазе, савезништва се склапају и развржу... од свих Старих Дрекова, овај је први на списку за поновно гледање кроз коју годину. И, да, интервенције кроз паралелне свемире и путовање кроз време нису служиле као средство да се смандрља финале и разреше запетљани токови, него да се још горе запетља радња у сред сезоне.
Link to comment

Ne smeta ti što je DS9 krš, treš, sa očajnom pričom, glupostima sa prorocima™, užasnom premisom i jednostavno loš?Ima on neke svoje trenutke, na primer epizodu Empok Nor (maltene Alienolika atmosfera kada sa napuštene stanice kupe rezervne delove, a bude se tri kardasijanska komandosa koji su postali zveri i ne mogu se kontrolisati), ili ona epizoda kada Sisko meće bombu u skute romulanskog ambasadora (ne mogu se setiti imena) ne bi li ih uvukao u rat sa Dominionom, ali generalno, ubedljivo najgori Star Trek je upravo DS9.

Link to comment

Moja lista:1. TNG :Hail: 2. Voyager :D 3. Enterprise i DS9 :P Van liste je Originalana serija, jer sam je odgledala samo jednom kada sam bila jako mala ( u Nedeljnom popodnevu TVZG kod Saše Zalepugina) i ostala mi je u idiličnom sećanju. Nisam se usudila da skinem remasterizovanu verziju, iz jednog jedinog razloga,da se ne razočaram.Sve ostale serije mogu da gledam beskonačno puno puta cool.gif, mada za DS9 nisam sigurna

Edited by Arkadija
Link to comment

Uff nije lako napraviti ovu listu jer svi imaju neke prednosti i neke mane al ajde:1. TOS - Sjajna glumacka ekipa, ceste logicke greske ali dobro zamisljene price + pogled u 60te. Rasejanom to mozda smeta a meni je kao avangardna umetnost and yes, we like :D Odgledao sam samo pola epizoda dosad ali sam zaista uzivao.2. Enterprise - Los kapetan, placljivi oruzar, playboy inzenjer, jbt koja komedija od glumacke ekipe :blink: S druge strane ima jako dobrih prica, odlicna vulkanka :wub: i deluje najrealnije od svih ST + pravljenje cele istorije naspram drugih ST koji samo jure od planete do planete, za to jedan :Hail: Stavljam ga na 2. mesto jer mi se konceptualno najvise dopada, steta sto su ga totalno zasrali izborom glumaca.3. Voyager - Iako mi kapetanica nenormalno ide na q nekako cela ekipa skupa je ok, u seriji ima koncepata koji se meni dopadaju (igranje sa vremenom, (pre)mocna bica, borgovi etc..) i cela ta klaustrofobicna atmosfera izgubljenosti i trazenje nacina za povratak kuci je sjajna.4. TNG - Najbolji kapetan :Hail: Bzvz je sto deluje najdetinjastije od svih - isuvise umiveno, isuvise idealizovano. Ljudsko drustvo je resilo sve probleme i sad ide da druge nauci kako da zive savrseno ^_^ S druge strane toliko dugo je trajalo da se zapatilo gomila zanimljivih stvari.5. DS9 - Previse staticno, previse svakodnevno al svidja mi se uvodna spica :P Lose jednom recju.Prica se da je DS9 nastao samo kao pandam Babylon 5. Ne znam koliko je to istina ali bi mozda objasnilo sto je cela serija lose postavljena.

Edited by Shan Jan
Link to comment
Prica se da je DS9 nastao samo kao pandam Babylon 5. Ne znam koliko je to istina ali bi mozda objasnilo sto je cela serija lose postavljena.
DS9 je startovao godinu dana ranije u odnosu na B5.
Link to comment

DS9 je proizvod dvojice likova koji su, što je potpuno skandalozno, mrzeli TOS i TNG, ali su se dočepali narednog Star Treka i rešili da naprave nešto što Star Trek nije, sve suprotno u odnosu na do tada viđeno. Umesto svetla, dominirala je tama, umesto broda koji proživljava avanture u svemiru ukopali su ga u svemirsku stanicu, umesto nauke dobili smo proroke i religiju. Sve kako ne treba.292px-Ira_Steven_Behr.jpgZa to je odgovoran ovaj "čovek" - Ira Steven Behr, koga je Šetner javno isprozivao u svom dokumentarcu da je uništio Star Trek, da je retard i da je "kreten, sa mnoštvom pirsinga po telu od čega sasvim sigurno dosta i u mozgu" (tim rečima bukvalno), a ovaj ništa od toga nije poricao, naprotiv, ponosio se time što je "zauvek uništio mitologiju Star Treka i nevino razmišljanje o budućnosti". Treba odgledati Šetnerov dokumentarac How William Shatner Changed the World i još par komada koji se mogu naći, čini mi se, i na YouTube servisu.Za mene je potpuno zapanjenje bilo da se izvršni producent ponosi time što je "uništio dotadašnji Star Trek imidž", da priča kako je prezirao TOS i TNG i da je hteo da ga učini "more filthy". Budaletina. :isuse:

Link to comment

Star Trek: Deep Space Nine: Original run January 3, 1993 – June 2, 1999Babylon 5: Original run February 22, 1993 (1993-02-22) – November 25, 1998

Star Trek: Deep Space Nine controversyThe pilot episode of Star Trek: Deep Space Nine (DS9) aired just weeks before the debut of Babylon 5. Babylon 5 creator J. Michael Straczynski indicated that Paramount was aware of his concept as early as 1989, when he attempted to sell the show to the studio, and provided them with the series bible, pilot script, artwork, lengthy character background histories, and plot synopses for the first 22 episodes. Paramount passed on Babylon 5, but later announced Deep Space Nine was in development after Warner Bros. announced its plans for Babylon 5
wiki
Link to comment

Iskreno, ne verujem da je Ber pokrao Stražinjskog. Istina je da je Majkl Stražinjski, kao vrhunski SF autor, pokušavao da proda koncept Babylon-a 5 velikim studijima dosta pre snimanja prve epizode, ali Ber je jednostavno kreten koji je išao filozofijom da pravi Star Trek suprotan onome što je ST do tada bio. Uostalom, ne vidim puno sličnosti osim u tome da se sve dešava oko svemirske stanice. Što opet ne mora ništa da znači, jer Ber, Brenon i Braga nikada nisu imali taj kapacitet da razviju koncept i priču, za razliku od genija kakav je Majkl Džej Stražinjski.

Edited by Filipenko
Link to comment
Star Trek: Deep Space Nine: Original run January 3, 1993 – June 2, 1999Babylon 5: Original run February 22, 1993 (1993-02-22) – November 25, 1998
Na IMDb-u stoji sledeće:Star Trek: Deep Space Nine -- Release Date: 4 January 1993Babylon 5 -- Release Date: 26 January 1994:unsure:
Link to comment

How William Shatner Changed the World, sjajan dokumentarac.Ima on još nekoliko pojavljivanja u raznim dokumentarnim filmovima koji su se prikazivali na Discovery chanelu. Meni je najomiljeniji onaj kada nas provodi kroz sva tehnološka dostignuća koja su nastala posle emitovanja Star Treka. Ne treba reći da su svi izumitelji iz NASE i Apple-a i sl. obožavaoci, tj.Trekiji.

Link to comment

Iskoristicu Shan Jan-ov post, posto se u gotovo u potpunosti slazem sa dozivljajem svakog serijala, samo cu da izmenim redosled:

Uff nije lako napraviti ovu listu jer svi imaju neke prednosti i neke mane al ajde:1. TOS - Sjajna glumacka ekipa, ceste logicke greske ali dobro zamisljene price + pogled u 60te. Rasejanom to mozda smeta a meni je kao avangardna umetnost and yes, we like :D Odgledao sam samo pola epizoda dosad ali sam zaista uzivao. Nisam ni gledao 1. TNG - Najbolji kapetan :Hail: Bzvz je sto deluje najdetinjastije od svih - isuvise umiveno, isuvise idealizovano. Ljudsko drustvo je resilo sve probleme i sad ide da druge nauci kako da zive savrseno ^_^ S druge strane toliko dugo je trajalo da se zapatilo gomila zanimljivih stvari.2. Voyager - Iako mi kapetanica nenormalno ide na q nekako cela ekipa skupa je ok, u seriji ima koncepata koji se meni dopadaju (igranje sa vremenom, (pre)mocna bica, borgovi etc..) i cela ta klaustrofobicna atmosfera izgubljenosti i trazenje nacina za povratak kuci je sjajna.2. Enterprise - Los kapetan, placljivi oruzar, playboy inzenjer, jbt koja komedija od glumacke ekipe :blink: S druge strane ima jako dobrih prica, odlicna vulkanka :wub: i deluje najrealnije od svih ST + pravljenje cele istorije naspram drugih ST koji samo jure od planete do planete, za to jedan :Hail: Stavljam ga na 2. mesto jer mi se konceptualno najvise dopada, steta sto su ga totalno zasrali izborom glumaca.4. DS9 - Previse staticno, previse svakodnevno al svidja mi se uvodna spica :P Lose jednom recju. Previse fantasy elemenata za moj ukus
Link to comment

Pa sto, izumeli su sve one sjajne dizajne :wub: Secam se jednog mog profe koji je pricao kako je xerox dok je jos drzao prakticni monopol pre x godina dao ogromne pare svom istrazivackom timu i pustili ih na volju da rade sta oce. I ovi izmislili krsh stvari koje nemaju nikakve veze sa stampacima ali bez kojih ne bi postojali danasnji kompovi.Evo naso: Xerox PARCizmedju ostalog: * Computer generated bitmap graphics * Graphical user interface featuring windows and icons :Hail: * WYSIWYG text editor * InterPress (a resolution-independent graphical page description language and the precursor to PostScript) * Ethernet local area computer network :Hail: * Fully formed object-oriented programming :Hail: in the Smalltalk programming language and integrated development environment.i misa sa kuglicom.E to se zove istrazivacki rad.A sto se tice applovca:

The first successful commercial GUI product was the Apple Macintosh, which was heavily inspired by PARC's work
:P
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...