Jump to content
IGNORED

Foto-aparat izbora


Indy

Vaš omiljeni tip foto-aparata  

62 members have voted

  1. 1. Ako možete da izaberete samo jedan, šta biste najradije koristili?

    • Kompaktni (point & shoot) digitalac
    • Kompaktni (point & shoot) 35mm film
    • Rangefinder digitalni
    • Rangefinder 35mm film
    • dSLR
    • SLR 35mm film
    • SLR srednji format film
    • TLR srednji format film
    • Veliki format (film tj. ploča)
      0
    • Neki deseti tip (mob. telefon, pinhole, itd).


Recommended Posts

To pitanje jedino ima nekog smisla ako 1) imas dugogodisnje iskustvo sa proizvodima jedne od te 2 firme ili 2) vec posedujes (skupu) optiku koja moze da se koristi na novim aparatima.
aha, ti si nindza, pa te moja glupa konstatacija bocnula u srce.ma moja preferencija prema Canonu je iskljucivo posledica interesantne cinjenice da 90% fotoreportera iz moje okoline koristi Canon i kaze da je bolji. a postoje i fotografske ekipe koje se kunu u Nikon, samo nisu u mojoj blizini. Toliko su me ozracili da sam razvio automatsku reakciju koju necu ni pokusavati da branim. Kada kazem "Uvek Canon pre nego Nikon", to znaci da bih sada, da mi kaze deda Mraz "os' Canon ili Nikon", lako doneo odluku.Naravno da su zveri i jedni i drugi. Edited by vasudeva418
Link to comment
aha, ti si nindza, pa te moja glupa konstatacija bocnula u srce.
Ma ne, nije glupa konstatacija, ako ti vise odgovara Canon, onda se drzi njega. Nisam ja neki nikondzija, ja sam u to slucajno dosao (bio je neki dobar deal na e-bay pre sad vec puno godina, onda sam nakupovao nikon-mount objektive, i ostalo je sto kazu istorija).
Link to comment
pentax_k7.gifi/iliricoh_grdigital3.gifSviđa mi se i kako napreduje E.V.I.L. priča, ali meni ne bi smetao ni jedan malecni aparat sa velikim senzorom i brzim, fiksnim, širokim objektivom. Do tada, balavim na ova dva gore.
Link to comment
У ствари ту би требао посебан баазенн, на тему: коју технику изоштравања волите:- одокативну- на жуту мрљу- на она два полукруга а около Френелово сочиво- на млечно стакло- аутофикус на ултразвук- аутофикус на контраст (дигитални)- аутофикус ал' да може да се искључи- фикс фокус (ака идиотматик)
Zaboravio si ono najbolje phase-detection autofokus.
Link to comment
izvinjavam se za diskretni oftopić, ne bih da se učlanjujem na foto forume da razrešim jedan problem koji imam sa G9 - jel ima neko ideju gde ovde da postavim to pitanje ?
na foto-tehnike?
Link to comment
То већ има? Никад нисам имао у рукама. Како то ради?
To je ono sto koriste DSLR-ovi ako ne koristis live preview. Zbog toga mogu da fokusiraju pri slabom svetlu i to rade mnogo brze - mogu da proracunaju koliko su udaljeni od ispravnog autofokusa i na koju stranu (znaci mogu iz samo jednog merenja da odrede koliko objektiv treba da se uvuce ili izvuce). Autofokus na kontrast krene na jednu stranu, pa ako se povecava kontrast, nastavi na tu stranu, ako ne krene na drugu stranu i sve to radi u malim koracima izmedju kojih proverava kako se menja kontrast.
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...