Jump to content
IGNORED

Najbolje preporuke


Marvin (Paranoid Android)

Recommended Posts

Pa, drugovi & kolege, sto ne pricate?? Je l' bi to moglo nekako da se izorganizuje?? Imam trenutno nesto familije u zavicaju™. 

 

Moja gospodja ima(la) sve u papirnom formatu al' je to ostalo kod kuce™ pre nekih 20ak godina.

Nikad nije doslo na red da se prenese™... 

 

da stavim negde u oblake, pa pošaljem link, da li bi to funkcionisalo?

Link to comment
  • 8 months later...
  • 1 month later...

Pricali smo skoro o njemu na sta citate? topiku. Bas citam drugi tom. Dobar mi je kao i prvi, ubaci te u tu turobnost, recimo da ne pozelis nikad decu da imas citajuci delove koji se bave porodicom :D

 

A brzo se cita, iako je obimno (ovaj drugi tom ima 600 strana). I to kazem ja koji sam inace spor citac. Mislim da bih mogao da je zavrsim za 6-7 dana kad bih citao svaki dan po par sati recimo. Oni koji inace citaju brze od mene bi mogli i pre da zavrse. 

Link to comment

Fora je sto ta atmosfera iz njega samog izbija, kako bih rekao. Kada bi ti neko prepricao to sto je on napisao, bio bi to opis jednog sasvim normalnog, banalnog, svakodnevnog zivota. Nigde on ne kaze nista ni protiv braka, ni protiv dece, naprotiv, cak na mnogo mesta eksplicitno kaze koliko voli i zenu i decu i koliko mu je u pojednim trenucima sa njima lepo i koliko mu prija i verujem da je tu apsolutno iskren. Ali prosto njegova priroda, karakter, sta god, boje knjigu tim nekim tmurnim bojama. U sustini vrlo uspesno on tu svoju unutrasnju 'borbu' prenosi na citaoca, preko slova na papiru. 

 

Spacifican knjizevni dogadjaj su ti romani, zaista. Neko ce reci da je dosadan, neko da je skriboman, neko da je pretenciozni dosadni skriboman i mozda ce biti u pravu. S druge strane, ja jedva cekam da prevedu i ostala cetiri toma. Zanimljivo je da je prodao toliko knjiga po Norveskoj i po svetu, to su stotine hiljada primeraka, ako ne i vise sada. Znaci da ipak pogadja nesto u ljudima. A mislim i da je dobro pogodio 1 cajtgajst™ i da tu leze uspeh i vrednost Moje borbe

Link to comment

poslednje sto sam citala , a mogla bih da opisem kao `turobno` je Upraznjeno mesto Dz. Rouling 

i posle toga Korekcije od Frenzena, koji mi se priznajem nije dopao onoliko koliko sam ocekivala, a osecaj teskobe i otudjenosti u oba slucaja je bio prisutan

 

javicu sta sam odlucila da citam na kraju :)

Link to comment
  • 3 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...