Jump to content
IGNORED

nasilje u porodici


renne

Recommended Posts

NIje ni razvod garancija. Imam to u komšiluku, i znam kroz šta žena prolazi, iako ne živi sa nasilnikom. Razvela se i nasilnik ima sudsku zabranu prilaska (ili već tako nešto) i ne vredi. Suviše ljudi zna i niko ne sme da mu se zameri. Jedva je i advokata za razvod našla, niko nije hteo protiv nasilnika.To je jedan pakao.
Da li si procitao deo da nasilnika kazni? Ja tu nemam mnogo skrupula tukao si nekog na ulici na utakmici u kuci isto mi qrc posle prve opomene na kopanje kanala vardar morava. Cemu zidanje zatvora kad mogu u barake pored gradilista? Nek potrose snagu i bes na deset sati rada Ovamo cemo da saljemo u zatvor ko naudi zivotinji a necemo onom ko preti i prebija ljude. p.s. za ono laska obicno su ili vrlo ogranicene ili vrlo intelegentne zene u pitanju.
Link to comment
  • Replies 262
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Turnbull

    23

  • JozoMujica

    17

  • Аврам Гојић

    17

  • fragand

    15

Jedan od najvecih problema zena koje trpe nasilje u porodici je to sto dobrom delu njih to laska i to shvataju kao iskaz ljubavi. Stacu ovde posto sam prosli put dobio dvonedeljni ban zbog ovoga.
U je...
Link to comment
Бивши муж избо жену у сигурној кућиЖена је због расекотина по носу, лицу и телу, повреде грудног коша, јер ју је шутирао ногом, и убодне ране у леђа, превезена у болницу(Фото Р. Крстинић)Четрдесетједногодишња Н. К. повређена је јуче око 12 часова, када ју је у сигурној кући бивши муж Саша К. (44) више пута убо ножем. Жена је због расекотина по носу, лицу и телу, повреде грудног коша, јер ју је шутирао ногом, и убодне ране у леђа, превезена у болницу на Одељење хирургије, где јој је указана лекарска помоћ. Повређена жена је ван животне опасности. Осим ње у кући је повређена још једна тридесетпетогодишња М. Ч., која је покушала да одбрани Ј. Д. Она има посекотину по шаци и убодну рану на длану.Саша К. је, како сазнајемо, бившу жену напао пред њиховим једанаестогодишњим сином, који је покушавајући да заштити мајку огребан.– Жена је у сигурну кућу дошла пре два и по месеца бежећи од бившег супруга који јој је услед патолошке љубоморе претио да ће је убити. После доласка код нас успела је да се запосли и радила је на пијаци за тезгом. Бивши муж је јуче дошао пред сигурну кућу, прескочио ограду и искористио тренутак када су деца излазила у двориште. Тада је упао у објекат и ножем насрнуо на Ј. Д. Жене које су се затекле у кући покушале су да је одбране и да га задрже, али нису успеле. Он јој је, онако разјарен, задао више убода. Када је видео да је жена пала на под истрчао је из куће и побегао, прескочивши поново ограду – каже Весна Станојевић, координаторка „Сигурних кућа”.Полиција и Хитна помоћ су испред куће стигли за десетак минута. Полицајци су пружили помоћ лекарима да изведу повређене, а потом су се патроле дале у потрагу за нападачем. Саша К. је врло брзо пронађен на Топчидерском брду у близини Кошутњака и ухапшен је. Нож у том тренутку није био код њега. Али, полиција је пронашла и оружје којим је напао бившу жену.Нападачу, осумњиченом за кривично дело тешко убиство у покушају, одређено је задржавање до 48 сати. Потом ће, како је саопштено из МУП-а, бити приведен истражном судији.Према речима Весне Станојевић, објекат где се напад догодио нема обезбеђење, као ни остале две куће.– Стално потенцирам то да куће немају обезбеђење, ни полицијско ни приватно, а неопходно је 24 сата. До сада сам више пута тражила да куће буду осигуране, али сам увек добијала одговор да нема довољно људи. Постављам питање шта би се догодило да је Саша К. у кућу ушао са пиштољем. У тренутку напада у кући је било и друге деце и жена. Да ли бисмо поново добили Велику Иванчу – пита Станојевићева.У сигурним кућама борави велики број жена и деце. У мају је у једном тренутку било смештено 40 жена и 20 дечака и девојчица, а прошле године средином лета у овом смештају боравило је 60 жена са децом.Б. В.
Edited by Syme
Link to comment

U je, jebite se. Ovaj oce da me banuje zato sto imam drugacije vidjenje situacije od njega. Slobodno, samo onda zakljucajte/obrisite temu o Klipu, a svakog ko kaze da je to dobar film da prodje isto kao ja.

Link to comment
Da li si procitao deo da nasilnika kazni? Ja tu nemam mnogo skrupula tukao si nekog na ulici na utakmici u kuci isto mi qrc posle prve opomene na kopanje kanala vardar morava. Cemu zidanje zatvora kad mogu u barake pored gradilista? Nek potrose snagu i bes na deset sati rada Ovamo cemo da saljemo u zatvor ko naudi zivotinji a necemo onom ko preti i prebija ljude. p.s. za ono laska obicno su ili vrlo ogranicene ili vrlo intelegentne zene u pitanju.
Ja ti kažem da realno nema ko nasilnika da kazni, niti bi to, u ovom mom slučaju bilo moguće. Bude da policija neće ni da reaguje na poziv. A i kad dođu, bolje da ne dođu.Žena, koja je bila normalna, ima normalan posao i skroz je OK, sad ima gomilu problema jer joj se muž pretvorio u čudovište, iz čista mira. A dete se boji svakog muškarca. Ja to u životu nisam video. Kad malu muškarac pogleda, ona odmah plače. Užas jedan.Tvoj predlog o sudu i kartonima bi bio OK da živimo u Skandinaviji, a ne u Stradiji.I ajde, molim ta, batali deo o laskanju, nema smisla. To ne postoji. Postoji nešto kao racionalizacija nasilja, kao kod mobinga i sličnih stvari. To nije laskanje.
Link to comment
U je, jebite se. Ovaj oce da me banuje zato sto imam drugacije vidjenje situacije od njega. Slobodno, samo onda zakljucajte/obrisite temu o Klipu, a svakog ko kaze da je to dobar film da prodje isto kao ja.
Ne, hoću da te banujem jer pravdaš nasilništvo.To nije drugačije viđenje, to je u nivou "nosila je minić". Tj. žena je kriva.Takav stav o laskanju, samo pospešuje one koji su na granici, da pređu tu granicu, dajući im opravdanje za sve što im urade.
Link to comment
Ne, hoću da te banujem jer pravdaš nasilništvo.To nije drugačije viđenje, to je u nivou "nosila je minić". Tj. žena je kriva.
Ne pravdam nasilje, konstatujem cinjenicu. Da kazem da je jedan od cestih problema u oslobadjanju taoca Stokholmski sindrom, da li bi me i onda banovao zbog pravdanja nasilja?
Link to comment

Ja ne mislim da Vertera treba banovati, ali mi prosto nije jasno zašto misli to što misli, i zašto usred priče o čoveku koji je izbo ženu koja je od njega pobegla, ima potrebe da naglasi kako žene to vole i kako im to laska.

Link to comment
Ne pravdam nasilje, konstatujem cinjenicu. Da kazem da je jedan od cestih problema u oslobadjanju taoca Stokholmski sindrom, da li bi me i onda banovao zbog pravdanja nasilja?
Ali svakako vidiš razliku između tvrdnje da taoci trpe od Stokholmskog sindroma i tvrdnje da ženi laska kad je muž tuče.
Link to comment
Ja ne mislim da Vertera treba banovati, ali mi prosto nije jasno zašto misli to što misli, i zašto usred priče o čoveku koji je izbo ženu koja je od njega pobegla, ima potrebe da naglasi kako žene to vole i kako im to laska.
Pa to, čak i da je u pravu (a nije, bar ne da ja znam, a igrom slučaja upoznao sam par žena koje su to trpela ili trpe i nijednoj to nije laskalo), nije ni mesto ni vreme da se priča o tome.
Link to comment

Ne znam zašto se razmatra opcija zatvora u takvim slučajevima. Kad se sve sagleda pravo mesto je ludara, pošto tu teoretski možeš i da ostaneš mimo amnestije ili vremenskog limita. Pokazivao bih mu fotografije njegove žrtve na godinu dana uz merač pritiska i produžavao period. Takav sklop ličnosti nije kriminalan već bolestan

Link to comment
Takve treba nalupati jednom dobro i vise nece.(e ovo je pravdanje nasilja)
Ne, to prosto nije nikakvo rešenje.
I ne samo to, sledeći put će biti još krvoločniji prema žrtvi, jer time što je nasilnik nalupan, samo se povećava stepen nasilja prema žrtvi.Nasilnik, za to što je nalupan krivi žrtvu i postaje još agresivniji.
Link to comment

to je ta odvratna teza o sindromu naučene bespomoćnosti, koja je u struci bila prevaziđena tri milisekunda nakon što je nastala, ali se široj javnosti baš onako dopala, a pomogle su i određene feministkinje* koje su je obilato propovedale. sećam se nekog ogleda sa mišem gde se valjda jedan stalno klepa po glavi kada proba da ispliva pa onda mučenik zaboravi da zna da pliva, ili tako nešto (zaboravila sam detalje te gluposti jer nikada nisam razumela implikacije tog davljenja miša po ponašanje žene koju neko konstantno bije). dakle, laprdanje o tome kako su se one navikle pa vole postalo je sindrom eo ipso. a za ono laskanje - mislim da je verter pogrešno upotrebio reč, pa sad neće da je povuče. više mi se čini da i on spada u ove što sindromatski misle da je problem u ženi jer ona ne odgovara adekvatno na nasilje.*znaće šime jednu <_<

Edited by gagorder
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...