Jump to content
IGNORED

Gotivni gradovi koji nisu na Top listama


Muwan

Recommended Posts

  • Replies 126
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • ToniAdams

    12

  • Deda Drda

    11

  • noskich

    6

  • kud u maglu Simoviću

    6

Bergen, verovatno najlepsi grad u Norveskoj. Trenutno mozda i kulturna prestonica zemlja. Blaga klima, uz mnogo mnogo kise. Imaju cak i automate za prodaju kisobrana na ulicama, ako vas kisa uhvati nespremne na ulici.24.jpgbergen-cable_1298871c.jpg

Link to comment
Monterey :wub: u neka mesta se zaljubiš samo čitajući Steinbecka
khm, nije to taj monterey (mislim, taj steinbeckov (kalifornija) je lepsi ali ni ovaj meksicki sigurno nije za bacanje).
Link to comment

bas lepa temaIzmir-Selcuk%20Turkey%201254556904(www.brodyaga.com).jpgSelcuk (Seldžuk).Na pišomet (15 minuta vožnje dolmušem) od Efesa, u koji se ipak uglavnom ide iz Kušadasija. Pitoma varošica sa lepim i prostranim parkovima i veoma jeftinim smeštajem, jer su cene prilagođene hodočasnicima (dolazi veliki broj azijskih hrišćana...) koji žele da vide kuću djeve Marije i pećinu efeskih spavača. Turisti prolaze kroz grad, ali on nikako nije pravo turističko mesto niti može biti, budući da ne leži na morskoj obali. Neobično i simpatično mesto sa dobrim vajbom.

Edited by Marko M. Dabovic
Link to comment
King%20St-Charleston.JPG703808_f520.jpgcharleston-sc-brick-house.jpg12451-charleston-charleston_sc8.jpg81_charleston.jpggarden-in-residential-home-charleston-sc.jpgcharleston-520.jpgЧарлстон у Јужној Каролини је место које туристи који нису Американци јако ретко обилазе, јер је поприлично удаљен од свих већих градова, осим Атланте. Пре Револуције је био највећи град у 13 колонија, имао је највећу јеврејску популацију у Америци до последње две деценије 19 века, највећу популацију Хугенота на континенту. Град величине Ниша, са стотинама цркава, први који је заштићен у Америци. Феноменални ресторани,јефтинији него у Београду, шетње које транспортују директно у време које је описала Маргарет Мичел у свом познатом роману. Моја боља половина и ја смо одсели у хотелу подигнутом 1853., паркирали кола и наредних пар дана шетали. Експлозија боја, мириса, звукова, најевропскији и најкарибскији од свих градова у САД.
Link to comment
Bergen, verovatno najlepsi grad u Norveskoj. Trenutno mozda i kulturna prestonica zemlja. Blaga klima, uz mnogo mnogo kise. Imaju cak i automate za prodaju kisobrana na ulicama, ako vas kisa uhvati nespremne na ulici.24.jpgbergen-cable_1298871c.jpg
To si se batke malo zayebo. Bergen nije autsajder nego jedno od najlepsih mesta na Zemlji.Dubrovnik Norveske, rekao bih.Ziveo i radio tamo (na zalost, samo) godinu dana. Taman sam krenuo na spavanje pa si mi potpirio secanja.Otici cu ja tamo opet, samo da mi cerka malo poraste pa da shvati lepotu.
Link to comment
Bergen, verovatno najlepsi grad u Norveskoj. Trenutno mozda i kulturna prestonica zemlja.
Nisam bio u Bergenu, ali jesam u Trondhajmu. Skijaliste u blizini grada, fjordovi, odlican pogled ma gde se nalazili, centar grada je na velikom ostrvu koje je sa predgradjima povezano mostovima, mislim da im je i katedrala najstarija u Norveskoj.Sve u svemu - vredi videti, mada zimi vetar koji otkida moze biti problem kao i cinjenica da ne ciste led na zaledjenim ulicama.
Link to comment
@beowl:Ja sam bio par puta tamo i ostao prilicno razocaran. Zadnji put sam bio kad smo igrali Davis-cup. Znam da smo bili na nekoj veceri u gradu i da sam brojao inute dok nisam dosao u Bec da se posteno najedem. Inace ako neko ide iz Beca u Bratislavu preporucujem voznju sa twin city liner . Jeste skuplje nego voz ali je i zanimljivije. ;)
+1 za Bratislavu. Dva put sam bio primoran da idem tamo i definitivno spada u najdosadnija mesta na kojima sam bio. Ali doduse jeste jeftin i lokalci ce te pre razumeti na srpsko-hrvatskom nego li na engleskom.Sto se Soluna tice tamo sam bio samo na jedan dan i na mene je ostavio jako dobar utisak. Pogotovu ona pesacka zona koja izlazi na more kao i najbolji giros koji sam u zivotu pojeo. Ako bi se vracao u Grcku to je jedno od 3 mesta gde bih voleo da odem.Riga je skroz fino mesto i bas me je prijatno iznenadila. Mali je grad u poredjenju sa ostalim prestonicama ali cenim da imaju vise mesta za izlaske po m2 nego li Beograd. Plus im je hrana prilicno zanimljiva. Nema nekih velikih znamenitosti (nekoliko crkava, orgulje, macka na krovu, itd.) ali je skroz prijatno za setnju pogotovu kada otopli. Jedini zbun je to sto im je valuta jaca od evra pa svaki put kada menjam pare imam osecaj kao da su me pokrali :DOsim toga jedan od retkih gradova koji ne prelaze u uzas ruznih stambenih blokova cim se proviiri malo dalje van centra. A i ribe su im male i slatke :wub:
Link to comment
Необично би ме занимало да ми објасниш разлику између Цинцара и Влаха. Успут, заборавио си Грке и Србе. А све што си о граду рекао стоји, и још више. Мада је и Кавала зајебана.
+1
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...