Jump to content
IGNORED

Ideologija & Arhitektura


MayDay

Recommended Posts

@neraimali smo diskusiju o toj zgradi na topiku o landmarkovima beograda. tu je i link ka blogu na kome se vidi originalna zgrada, na koju su kasnije dodate kolonade i fasada čime je dobila na monumentalnosti. projektant je rus, izbeglica nakon revolucije.što se gabarita tiče, ova trijumfalna kapija sa vapadove slike je trebalo da bude 100m, a mislim da je ovo ispod nje sadašnaj brandenburška kapija.

Edited by McCabe
Link to comment
palata kulture i nauke u varsavi, sestra im :)450px-PKiN_widziany_z_WFC.jpg
meni su rekli da su poljaci to zvali staljinova svadbena torta :)Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
Ma jednom kad je Hitler tražio da mu donesu nešto sučim će pred Musolinija i Hess mu doneo neke iskopane kašike i noževe starih Germana i ovaj sve to pobacao i rekao mu - otprilike - jesi ti normalan, on mi tamo pokazuje Forum, a ja njemu ovo sranje :lol: ** pročitao upravo kod Špera, sad dal u Dnevnicima ili u Sećanjima, ne mogu se setim.
a hess je verovatno tiho jecao sto firer ne vidi vrednost votivnih votanistickih predmeta. taj je bio a piece of work.Sent from Bender's iPad using Tapatalk
Link to comment
@neraimali smo diskusiju o toj zgradi na topiku o landmarkovima beograda. tu je i link ka blogu na kome se vidi originalna zgrada, na koju su kasnije dodate kolonade i fasada čime je dobila na monumentalnosti. projektant je rus, izbeglica nakon revolucije.što se gabarita tiče, ova trijumfalna kapija sa vapadove slike je trebalo da bude 100m, a mislim da je ovo ispod nje sadašnaj brandenburška kapija.
Hvala potrazicu taj link. Znam da je projektant rus ali je isla prica da je on uzeo neciji projekta. Inace, za dosta projekata se tvrdi da su uzeti od nekog drugog pa potpisani tudjim imenom. Zato me i zanimaju neke sigurnije informacije
Link to comment
@neraimali smo diskusiju o toj zgradi na topiku o landmarkovima beograda. tu je i link ka blogu na kome se vidi originalna zgrada, na koju su kasnije dodate kolonade i fasada čime je dobila na monumentalnosti. projektant je rus, izbeglica nakon revolucije.
jeste, Vasilij Androsov. na konkursu je najpre pobedio rad mladog zagrebackog arhitekte Picmana, ali ga navodno vlasti nisu prihvatile pa ga je Androsov unapredio :s_c: Mislim da je Rus projektovao i zgradu gimnazije u pristini izmedju dva rata.
Link to comment
što se gabarita tiče, ova trijumfalna kapija sa vapadove slike je trebalo da bude 100m, a mislim da je ovo ispod nje sadašnaj brandenburška kapija.
ne znam da li je robert heris istrazivao ili lupetao, ali plan koji je dat u knjizi brandenbursku kapiju pozicionira na desnu stranu avanije kad gledamo u vapadovu sliku. negde iza reichstaga i potpuno je zanemarljiva.
Link to comment
palata kulture i nauke u varsavi, sestra im :)450px-PKiN_widziany_z_WFC.jpg
Da, jedna sestra van Rusije ;) Jos nekoliko sestara u Moskvi:Hotel Lenjingrad(?)11515039.jpgmoskwa_040919_9540_2.jpgKotelniceskaja(?)apartment-complex-te.jpgKudrinskaja(?)liverkudrinskayasquarebis2.jpgCrvena kapija(Ministarstvo gradjevine i industrijiskog razvoja)(?)7.+The+Red+Gates+Administrative+Building+1.jpg7.+The+Red+Gates+Administrative+Building+2.jpgMislim da su to sve sestre u Moskvi :)
Link to comment

Ovo je bolja slika rumunskog parlamenta da se vidi u pravoj perspektivi. Trebalo je jesenas da idem da je posetim kad sam isao do Bukuresta ali nismo stigli :(Da ne pricamo koliko jos ima pod zemljom.CasaPoporului.jpg

Link to comment

ja sam bio unutra. čudovište. sravnejno je pola staaarog bukurešta da bi legla.i nije na kraju grada. tu im je šanzelize. strogi centar.

Edited by McCabe
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...