Jump to content
IGNORED

Pitanja o svemu i svacemu


andjelija

Recommended Posts

Shto je najgore i jesam ga redovno vozio na zinbe, bar na svakih 300 km plina ja ga prebacim bar dva tri puta, a i kvar mi se i desio nakon shto sam ovoga puta preshao bar 300 km na benzin, nebitno probachu sa tim sredstvom, samo mi reci gde mogu da ga uzmem i da li se sipa u rezervoar ili gde? (mada chu to prochitati na bochici jel da?) ali znash uvek je lakshe pitati :)i tom stilu da sluchajno ne znash koliko koshta servisiranje uredjaja za plin i gde na najbolje da odem sa obzirom da zivim na Karaburmi?hvala unapred matori

Link to comment

Povukao je mulj, naše je gorivo loše i to je to. Dešava se, sve sam ja to prošao, uključujući i pranje rezervoara. što se tečnosti tiče, sipa se u rezervoar, proporcija piše na bočici. U Beogradu su im adrese Vojvode Stepe 211, Bulevar Kralja Aleksandra 542 i Tošin Bunar 110, mada se mogu naći i u dosta prodavnica auto delova, gde inače ima i drugih sredstava te vrste. Cena servisa plinskog uređaja zavisi od toga šta se sve radi. Osnovni servis uključuje čišćenje ventila i rasplinjača i to naplaćuju od 800 do 1500 dinara. Ako menjaju membrane, one su od 15 do 30 laganih evrića, zavisno od uređaja. Ima tu još delova, pa sve to zavisi, ali ovo što sam ti naveo je najčešće. Ne mogu ti nikog tu preporučiti, jer ne živim baš u komšiluku. Ima ih u oglasima dosta.

Link to comment
  • 2 weeks later...

ljudi, kad zapravo treba prominit ljetne u zimske gume? odnosno ne da mi se kampanjski čekat da padne prvi snijeg i nastane prateći mu prometni kaos :štreberica:, al ne znam je li problem ako se stave prerano?

Link to comment
ljudi, kad zapravo treba prominit ljetne u zimske gume? odnosno ne da mi se kampanjski čekat da padne prvi snijeg i nastane prateći mu prometni kaos :štreberica:, al ne znam je li problem ako se stave prerano?
Ma nije problem. Malo se brže troše po suvom, ali to je zanemarljivo. Ionako neće cele zime biti sneg i led, a ne možeš da ih stavljaš i skidaš u zavisnosti od vremenskih prilika. :)Ja svoje zamenio pre mesec i po otprilike. A ne škodi ni ranije.edit: nepismen, pa to ti je Edited by Al-Khwarizmi
Link to comment
  • 1 month later...

Koliko ce mi otprilike trajati nove gume koje sam kupio (letnje tigar auto ne garaziram prelazim 1K km mesecno) ?Greskom mi je sipana mala kolicina supera (oko 10l) u dizelasa, kazu da ovo nije opasno nego kad se dizel sipa u motor koji trosi bezolovni.Rekli su mi da sipam evrodizel, ako ga nema na pumpi da li je problem ako se toci obican dizel?

Link to comment
Koliko ce mi otprilike trajati nove gume koje sam kupio (letnje tigar auto ne garaziram prelazim 1K km mesecno) ?Greskom mi je sipana mala kolicina supera (oko 10l) u dizelasa, kazu da ovo nije opasno nego kad se dizel sipa u motor koji trosi bezolovni.Rekli su mi da sipam evrodizel, ako ga nema na pumpi da li je problem ako se toci obican dizel?
Koliko će trajati gume zavisi od mnogo faktora (vrsta automobila i podešenost, način vožnje, kvalitet puteva). Okvirno prednje do 50.000, a zadnje do 100.000 km.Da li je opasno ili ne opet zavisi od vozila. Mercedes je na starijim modelima dozvoljavao i do 30%, ali normala, a VW recimo nikad preko 5%Ako je motor novije generacije Tdi, Hdi, Cdi, trudi se da obavezno bude euro, a stariji ne moraju. Popravka savremenih sistema za ubrizgavanje goriva je jezivo skupa i uvek se meri u hiljadama evra, pa ti vidi...
Link to comment

Da li vas udara struja iz automobila?Meni se ovo dešava godinama, više zimi kad sedim recimo u jakni u autu, a manje leti, ali ipak redovno dobijam "pecku" od dodira lima. Skoro mi se izgradio refleks, da ne kažem tik, da zatvaram vrata tako što stavim ruku na staklo i gurnem vrata, ili "trzam" nadlanicom na lim da bi se ispraznio el. naboj. U mraku lepo vidim kako preskoči iskra sa auta na mene. Da li sam medijum, ili lud, ili se još nekome ovo dešava?

Link to comment
Dešavalo se i meni dok sam imao krznene presvlake, sada ne. Izgleda da to zavisi od materijala od kog su sedišta, neki trenjem izazivaju elektricitet.
Ma Nešo, bilo kakva da su bila sedišta, uvek isto, i sa raznim automobilima. Sećam se da sam još na Tuga stavljao onu lajsnu, kao uzemljenje. Nema pojma, drmalo i drma stalno.
Link to comment

Onda nosiš neku sintetiku ili vuneni džemper na sebi. :) Ako ništa ne pomaže, dodirni ključem neki lim pre nego što se uhvatiš za nešto, trebalo bi da te "isprazni", ali bez neprijatnog osećaja. :)

Link to comment
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Ma Nešo, bilo kakva da su bila sedišta, uvek isto, i sa raznim automobilima. Sećam se da sam još na Tuga stavljao onu lajsnu, kao uzemljenje. Nema pojma, drmalo i drma stalno.
Imam isti problem ceo život. Na svim automobilima koje sam imao, pa i sad. I strašno je neprijatno. Ako neko ima rešenje..........
Link to comment
  • 4 weeks later...
Imam isti problem ceo život. Na svim automobilima koje sam imao, pa i sad. I strašno je neprijatno. Ako neko ima rešenje..........
Mi smo izgleda oba medijumi :lol:
Link to comment
Imam isti problem ceo život. Na svim automobilima koje sam imao, pa i sad. I strašno je neprijatno. Ako neko ima rešenje..........
I meni se to desava u svim automobilima koje vozim(4) i u bilo kojoj odeci(nisam probao bez iste)Mnogo nervira,a ne znam kako to da resim???
Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...