Jump to content
IGNORED

žestina


henrik larsson

Recommended Posts

Martini bianco s ledom i limunom. šta ću, "učila da pijem" u Italiji, u tamošnjim barovima se time pune čaše od 2,5 dl, u samoposluzi u ono vreme flaša od 1l bila oko 3DM. Nekako nam se više isplatilo da pijemo to nego da teglimo flaširanu vodu na četvrti sprat bez lifta. Kad sam se vratila u majčicu, naručim, kad ono, sipali mi pola prsta na dnu čaše, ko strejt votku. <_< U svakom slučaju, sentimentalno sam vezana za to piće, miriše na leto i na mladost i na Firencu.

Link to comment

uh...grubo gledano, volim sve :blush: preciznije gledano, izdvojila bih:- dobru rakiju (pre svega kajsiju, pa onda višnjevaču, pa dunju, pa šljivu i viljamovku)- votku- rum- džin- tekilu- određene tipove viskija- absint

Link to comment

1. domaca (sama sam gazala ) rakija. kruska, odlezala par godina. za posebne svrhe, ona koja je odlezala par desetina godina2. dzin. nazalost zabranio sam sebi da ga pijem, nakon sto sam popio flasu istog brljajuci ga s ledom i limunom (razblazivanje sokicima je za pickice - ionako mi ide niz grlo ko voda). posledice su bile...3. kampari. opet cist. ne znam zasto al oni razblazeni su mi gorki u pm4. rakije od grozdja u svim oblicima5. aromatizovane: uzo, beherovkaviski ne volim uopste. tekila mi par godina uopste ne prija. rum ni solo a pogotovo ne u koktelu (ubije mi sve ostale arome i mirise). mada u rum stanglicama mi ne smeta uopste :)

Link to comment
Martini bianco s ledom i limunom. šta ću, "učila da pijem" u Italiji, u tamošnjim barovima se time pune čaše od 2,5 dl...
a jel se i martini racuna u zestinu?meni je takodje martini bianco odlicno pice, al nekako ga nisam racunala u zestoko :blush: uglavnom, vise pijem koktele (baza: gin, votka, tekila, rum, kampari) nego ciste zestine. mojito je moje pice, jednom recju. Edited by sta dalje
Link to comment

Ja sam na pivu, znači žestina retko, ako nešto, onda ovako:Metaxa 5*Whiskey, pošto se malo pije, onda bar 12YO, a radije 18YO, jeste razlika, oseti seBecherovka povremeno, kad me boli stomak

Link to comment

Rakija, uglavnom iz porodicne manufakture (interno je zovemo dzedajka); votka, i burbon.(Nije mi jasno zasto ljudi ovde stavljaju Jack Daniels u kategoriju viskija, kada Ameri to smatraju burbonom?)

Link to comment

Prema wiki, ne smatraju ga burbonom, nego kao Tennessee whiskey. Mada kažu da ima sličnosti u sastavu.

Tennessee whiskey is a type of American whiskey. This whiskey is generally similar to bourbon, in that it is composed of a mash of at least 51% corn (maize) and is aged in new, charred oak barrels, typically for four or more years.But unlike bourbon, Tennessee whiskey undergoes a filtering stage called the Lincoln County Process, in which the whiskey is filtered through a thick layer of maple charcoal before it is put into casks for aging. This step gives the whiskey a distinctive flavor.
Edited by henrik larsson
Link to comment

Da malo produbim temu (jbg, ima toliko toga za razglabati™ oko nje): kakvi su vaši cenjeni stavovi oko nekih konvencionalno dozvoljenih metoda mešanja pića, tipa žest i vops, žest i vino itd?Ranije (dok sam bio mlad, bahat i lood) mi je bilo najnormalnije da kombinujem obojene varijante sa pivom (u smislu krene se sa žestinom, pa se posle zaliva hmeljom). Znači, viskiji, radže, konjaci i vinjaci, sve je to išlo manje više ok.Međutim, to ne radim već kojih 10 godina, jerbo je prestalo da mi prija. Em što me pivo umara, em se druge čudne stvari dešavaju.Sada mi je ok kombinacija (na nekim akcijama tipa svadba ili tako nešto masovno) da se krene sa žestom (juče sam baš tukao viljamovku na svadbi), i to dokle može, i onda padne recimo neko belo vino i voda. Sasvim ok varijanta, pogotovo kada krene ždranje. Po onom sistemu - baja ti prve 3 čašice donosi solo, i onda (ako je dobar i iskusan keša, ako ne, moraš sam da mu tražiš) obavezno pada bokalče, da se ne bi jurili pogledima po masi i mahali rukama :)

Edited by henrik larsson
Link to comment

Uz pivo pijem pelinkovac, kajsijevaču ili tekilu (tim redom). Ostala kratka pića mi uz pivo ne idu nikako. To se, naravno, odnosi na istovremeno ispijanje. Kada pijem "slojevito", pre piva mogu sve, pre vina samo bezbojna pića, pre svega votku ili džin (i onako crno vino samo izazove dovoljno zastrašujuću glavobolju day after).Sinoć spletom okolnosti otkrih fantastičnu kompatibilnost dunjevače i kuvanog vina.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...