Jump to content
IGNORED

Trump - hoće li biti impeachment ili 8 godina drugačijeg predsednikovanja?


radisa

Recommended Posts

ti ko da si s marsa pao

 

 

koliko je legitimno bilo bushu jr da napadne irak koji veze nema sa teroristima sa 9/11

pa kissingeru za kambodzu, vijetnam i sve ostalo, mcnamari?

 

sve se moze kad se hoce. prvo bi se to “nelegalno”. brzo u kongresu pretvorilo u legalno i cao djaci. ni jedan kongres, bar se ja ne secam, nije stopirao ikakve napade. svi su tu videli, ukljucijuci na primer i sandersa koji je za milosevica rekao da je diktator, svi su videli korist i profit.

Link to comment

to je potpuno druga stvar tada je i bivši đeneral pauel lagao pred savetom bezbednosti un o oružiju za masovno uništenje, dakle postojao je konsenzus u vladi da se napadne irak ili mi + su to bili konvencionalni ratovi gde protivnik nije mogao da adekvatno uzvrati...

Link to comment

pa sta mislis da se to nece ovde desiti? lepo covek rekao nelegalan napad nece poslusati dok god se ne pronadje resenje za legalan. koji je to problem?! i sve u ime demokratije. jasno je da general moze da popuje otkaz brze od comey-ja ionako nam je rapsad sistema u vojsci.

 

ma niko ne moze trampu nista, proslo godinu dana od glasanja a on i dalje tvituje gore od tajlandske kurve. ekonomija nije otisla u qrc kao sto je najavljeno. sve tece po planu svemocnih

Edited by mustang
Link to comment

pa sta mislis da se to nece ovde desiti? lepo covek rekao nelegalan napad nece poslusati dok god se ne pronadje resenje za legalan.

Nisi ti ni citala sta je tu pisalo. General polazi od scenarija gde predsednik ne zna sta je legalno a sta nije, i preuzima ulogu nastavnika koji ga uci sta se sme a sta ne sme.

 

To je sasvim realan scenario, jer Tramp misli da predsednik moze sve, jer je predsednik.

Link to comment

Nisi ti ni citala sta je tu pisalo. General polazi od scenarija gde predsednik ne zna sta je legalno a sta nije, i preuzima ulogu nastavnika koji ga uci sta se sme a sta ne sme.

 

To je sasvim realan scenario, jer Tramp misli da predsednik moze sve, jer je predsednik.

Dok ne skrene priča na ćevape - general nije plaćen da brine o tome šta je legalno a šta nije nego da izvršava naređenje "vrhovnog" komandanta (što u ratu potus svakako jeste)... ne znači da ne može da odbije naređenje - to je ok - al' može ili odma' ili odma' posle odbijanja da podnese ostavku... ako bude ček'o duže ima da je dobije anywayz (istu ostavku).

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

to je potpuno druga stvar tada je i bivši đeneral pauel lagao pred savetom bezbednosti un o oružiju za masovno uništenje, dakle postojao je konsenzus u vladi da se napadne irak ili mi + su to bili konvencionalni ratovi gde protivnik nije mogao da adekvatno uzvrati...

Pauel (najverovatnije) nije lagao nego je mislio to sto je rekao - a njega je neko slagao... onaj što je često bio kalif umesto kalifa u to vreme.

 

Onaj isti što su mu razni "slobodni" novinari našli da je prvo imao sastanke sa glavešinama naftnih kompanija #onokad su gledali kartu Iraka i crtali po njoj - a tek drugo - i manje bitno - brifovanja sa "obaveštajnim službama" na temu "šta Irak ima i čemu to služi a uz to i ne radi"...

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

Link to comment

Dok ne skrene priča na ćevape - general nije plaćen da brine o tome šta je legalno a šta nije nego da izvršava naređenje "vrhovnog" komandanta (što u ratu potus svakako jeste)... ne znači da ne može da odbije naređenje - to je ok - al' može ili odma' ili odma' posle odbijanja da podnese ostavku... ako bude ček'o duže ima da je dobije anywayz (istu ostavku).

 

Sent from my SM-G900I using Tapatalk

U kom si tu filmu gledao da americki predsednik ustane iz kreveta i da naredjenje generalu? Predsednik uvek konsultuje generale, Karter i Obama su cak bili poznati po micromanagementu.  Tramp je hands off, ali ih slusa za misljenje. General je rekao da bi mu dao svoje misljenje, ako smatra da je to sto mu naredjuje nelegalno.

Link to comment

U kom si tu filmu gledao da americki predsednik ustane iz kreveta i da naredjenje generalu? Predsednik uvek konsultuje generale, Karter i Obama su cak bili poznati po micromanagementu.  Tramp je hands off, ali ih slusa za misljenje. General je rekao da bi mu dao svoje misljenje, ako smatra da je to sto mu naredjuje nelegalno.

 

https://www.law.cornell.edu/wex/commander_in_chief_powers

 

 

 

Article II Section 2 of the U.S. Constitution, the Commander in Chief clause, states that "[t]he President shall be Commander in Chief of the Army and Navy of the United States, and of the Militia of the several States, when called into the actual Service of the United States."

 

Mozes da se vadis na fine print, nemam nista protiv.

Link to comment

Fine print je da ja znam jednog jedinog predsednika drzave koji je ignorisao savete generala jer je umeo bolje, pa je skoncao u bunkeru dok su mu Rusi peglali prestonicu.

 

Mozda ti mislis da je Tramp kalibar tog harizmicnog brke? 

Fine print je da se ti zajebavash sa savetovanjem a ja ti govorim da je u ratnoj situaciji on licno (POTUS, pa i ovaj danas i ovde) vrhovni komandant, ne? 

I to ne zato sto ja to mislim nego zato sto tako pise u "Article II Section 2 of the U.S. Constitution".

Link to comment

Fine print je da se ti zajebavash sa savetovanjem a ja ti govorim da je u ratnoj situaciji on licno (POTUS, pa i ovaj danas i ovde) vrhovni komandant, ne? 

I to ne zato sto ja to mislim nego zato sto tako pise u "Article II Section 2 of the U.S. Constitution".

 

I ti si nekako iz toga zakljucio da mu general ne bi smeo da kaze da je njegova naredba nelegalna?

Link to comment

I ti si nekako iz toga zakljucio da mu general ne bi smeo da kaze da je njegova naredba nelegalna?

Uvek moze da mu kaze da je njegova (POTUS) naredba nelegalna - kao njegovo (General) privatno misljenje - to sto ce posle da zavrsi na twiteru i u penziji je sasvim ok, ne? 

Link to comment
  • James Marshall locked this topic
  • James Marshall unpinned this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...