Jump to content
IGNORED

Peti oktobar na bliskom istoku i arapskom svetu


Gandalf

Recommended Posts

Mi da imamo mesto i okruzenje kao Izrael, nestali bi sa lica zemlje bar deset puta.

 

pa nismo ni mi Island, nestajali smo i vaskrsavali više puta

Edited by slow
Link to comment

arabija kao pijanac u kafani koji bi da se bije redom. nije se jos ni slegla akcija sa katarom, vec su zapoceli novu u libanu.

 

edit. jemen vise niko i ni pominje.

 

E to, udaraju gde stignu (a sve izgleda nekako kilavo)

Meni, kao laiku, razlika izmedju KSA ili Irana je ta što Iran ne napada sunitske zemlja da bi zatro sunitsku vlast i stanovništvo.

MOžda i grešim zbog nedostatka informacija, ali to mi je generalni utisak.

Edited by Filozof manijak
Link to comment

E to, udaraju gde stignu (a sve izgleda nekako kilavo)

Meni, kao laiku, razlika izmedju KSA ili Irana je ta što Iran ne napada sunitske zemlja da bi zatro sunitsku vlast i stanovništvo.

MOžda i grešim zbog nedostatka informacija, ali to mi je generalni utisak.

 

mozda ne direktno ali preko svojih milicija podstakli su sektarijansko naselje po komsiluku, npr njihove milicije masakrirali su i proterali sunite iz svojih naselja u bagdadu posle bushove invazije

Link to comment

mozda ne direktno ali preko svojih milicija podstakli su sektarijansko naselje po komsiluku, npr njihove milicije masakrirali su i proterali sunite iz svojih naselja u bagdadu posle bushove invazije

 

Obe zemlje finansiraju raznorazne milicije, poluteroriste i deklarisane teroriste koji vršljaju po regionu i kasape koga stignu. Iran je otišao korak dalje u smislu da ima posebno krilo revolucionarne garde (Quds) koje je direktno angažovano na terenu, bilo kroz komandni kadar ili topovsko meso. Saudijska Arabija je, pak, otišla najdalje u smislu direktnih vojnih intervencija poput one u Bahreinu, odnosno planskog zatiranja civila iz vazduha kao u Jemenu. Možda bi se Iran ponašao slično da ima onoliko gvožđurije nabavljene od SAD i UK, srećom pa nemaju ništa slično. Saudijske milijarde petrodolara definitivno kreiraju najveći soft uticaj u regionu.

Link to comment
  • 2 weeks later...

nista mi nije jasno, ako je hariri saudijski covek zasto bi reklamirali tu cinjenicu!? ili saudijci bas zele da pokazu svoj status u regionu?  :blink:

 

 

The Lebanese know they don’t have the military and political power to fight foreign influence. It is unlikely Hariri is a free man even after his return

 

ovo je fascinantno:

 

This nation of six million has welcomed 1.5 million Syrian refugees. These refugees come from a nation that was an occupying force in Lebanon for 29 years.

Edited by Takeshi
Link to comment
  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • James Marshall locked this topic
  • Redoran unlocked this topic
×
×
  • Create New...