Jump to content
IGNORED

Oskari 2017


Ajant23

Recommended Posts

  • Replies 204
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    28

  • Ajant23

    24

  • Leia

    21

  • mustang

    14

Top Posters In This Topic

ja sam porazavajuce gledala samo jedan film od svih nominovanih....mislim da mi se to nije desilo zadnjih 30 godina!

 

hell or high water...uzivala ali sada dal je za oskara, pa ne bih rekla. melov moram da gledam i manchester i moonlight.

 

la la land nije moj fazon, a pogotovu bilo sta sa meril strip.

Link to comment

Priča o Florens Foster Dž. je zanimljiva kao crtica, da ispričaš štos na nekoj večeri sa nekom od njenih anegdota, da okačiš na FB snimak kao meme, ali praviti film od toga - mnjah.

Link to comment

Da ponovim ovde ono što sam napisao kao utisak na Poslednjem filmu:

 

 

Florence Foster Jenkins (2016)

 

FFJ je baš onakva priča kakvu, čini mi se, Frears voli i kakva mu pristaje. Prilično uspeo film. Ovo je pod obavezno svakome ko voli ovog reditelja.

 

 

Naravno, mogao sam da dodam i da meni lično Frears baš i nije najomiljeniji reditelj...

Link to comment

Meni deluje da si probrao u Frearsovoj filmografiji tri filma koja su tebi dragi zato što ti naprosto leže kao filmovi, ali da pritom to što su ti dragi nisi uopšte našao u tome što su to upravo Frearsovi filmovi.

 

Čini mi se da se tu tvoj komentar povodom mog posta upliće u izvesnu trivijalizaciju onoga što sam napisao. Frears ima svojih izrazitih osobenosti i naravno da će skoro svako, bez obzira na svoje afinitete ili odnos prema Frearsu, među dvadeset filmova tog reditelja vrlo lako naći poneki koji mu se dopada. Ti ćeš ta tri, ja ću neke druge (svakako neću Hornbyja, i to bez obzira na Frearsa :D), neko treći će neke treće.

 

Ono o čemu sam pisao je da se u FFJ oseća jači sklad Frearsa i drame koju radi, i da je jako i vitalno došao do izražaja u tom filmu na svoj način i da i dalje uspeva da bude svoj i prisutan. Barem se meni tako čini, kao što sam se ogradio. A, sad, to što meni to Frearsovsko baš i nije mnogo blisko, to nije razlog da smatram da film nije uspeo i da ostanem bez ikakvog ugođaja prilikom percepcije, a kamoli da film ocenim loše.

Link to comment

La La Land mi, na osnovu trejlera, deluje kao jedan od onih filmova koje izbegavam u širokom luku (mjuzikl + romantika). Mada ko zna, možda ima tu nečeg, čim su takav fetiš napravili od njega, samo me ne vuče baš da odgledam i proverim.

hehe, cim sam videla poster u gradu na kom se zbori da ovaj film ne moze da vam se ne dopadne, spremila sam kesu za povracanje.

mada ipak gosling, zato sto gosling, i tako... zna se zasto se gledaju filmovi s goslingom, nema tu puno filozofije.

gledace se, nema druge.

 

inace sinoc gledala arrival, joj... sta se desilo sa filmom, sta se desilo sa ovim svetom... cemu toliki hajp oko filma u kom se malo toga uopste i desava, a i to malo sto se desava je glupavo i puno stereotipa. i sto je najgore, ne ide nikuda.

VAGUE SPOILER ON mislim samo cu reci alieni dzinovske lignje s pipcima, koji odmah razumeju koncept pisma i to engleskog i sve covece totalno su pametnice jedne, a jos su i dobrice koji su dosli da covecanstvu podare smisao i onda samo nestanu, hrk, bljuc...VAGUE SPOILER OFF

 

ajd sinematografi je ok, a ja sam cesto meka srca pa padnem na lepo pakovanje. tako da za neki chill out posle teskog i dugog radnog dana moze da uradi posao, smotas nesto i zaplovis...al nesto bas za nezaborav nikako ne treba ocekivati.

Link to comment

Možda se nisu najsrećnije izrazili, mislim da je bolji izraz nepotrebno razvučen. Nisam bio oduševljen i ne vidim čemu hajp™

Čak bi se usudio da proglasim Matura (2016)Bacalaurea / Graduation kao bolji spori™ film koji govori o sličnoj temi mešanja oca u životu ćerke samo u rumunskom, uloga oca nije toliko lucidna već više odgovara nekom našem zabrinutom™ ocu ove teške naše svakodnevice...

moram se sloziti da su se kriterijumi o tome sta je sporo drasticno promenili, da ne kazem izvitoperili. fast food, fast fashion, a sad i fast filmovi, sve mi je to kao neki suplement za pravu stvar. smara vec samim tim agresivnim insistiranjem na svojoj kuloci (coolochi), a zna se kakav je onaj ko za sebe tvdi da je cool, jelte...

 

meni je bacalaurea bio mozda too close to home da bih u njemu uzivala, ili to ili su likovi prosto ostali malo nedoreceni i previse simplifikovani. kao neki srpski grim dokumentarac, prilog iz jutarnjeg programa, recimo. onaj film istog reditelja, polozaj deteta ili kako su ga vec preveli na shj, mi je mnogo mnogo bolji, ta patoloska veza izmedju majke i sina daleko bolje, dublje i emotivnije predstavljena.

u iskusenju sam da kazem da s obzirom na ne bezrazlozno ukorenjen stereotip balkanskih sinova tu mozda prosto ima vise inspirativnog materijala za obradu, al ok bolje da tamo ne idemo..

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...