Jump to content
IGNORED

Totalna antipreporuka


korindjar

Recommended Posts

  • Replies 373
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • Lancia

    27

  • ToniAdams

    20

  • Ajant23

    19

  • Miralem

    16

U pravu su psihijatri kad kažu da nedostatak seksa može izazvati fizičku agresivnost. Da je uspeo da kresne nešto, možda ne bi pobio ovolike nesrećnike. cool.gif Gori mu je seksualni život čak i od mog.

Link to comment

I Am Legend sa Vilom SmitomMislila sam prvo da ga stavim na poslednji film koji ste gledali, ko velim, prominentniji topic, ali toliko je gadan da sam ipak odlucila u korist antipreporukeDakle, ako se ipak zeznete pa uzmete da gledate, kako to da:

u gradu u kome nema prezivelih, to jest ima prezivelih, ali nema funkcionalnih ljudksih bica - uredno ima struje i vode i to TRI godine?!? Mislim, kad se kaze naucna fantastika, valjda i ovo naucna nesto znaci, a ne samo stoji kao ukras?!? Ok, mozda je baja razvio sistem agregata, ipak je on super duper mega human being... ali opet

i tako dalje i tako blize. Shit list, hir aj kam.

Link to comment
I Am Legend sa Vilom Smitom
ne diraj mi filmove sa zombijima angry.gif ovaj uopste nije los. dosta akcije, horror scena, zombija, postapokalipticna atmosfera- what more could you ask for?ok, ima logickih rupa, dosta toga je preslikano iz omega mana, etc- ali, to su sitnice na koje ne treba obracati paznju.
Link to comment

meni jedino smeta što je kraj zbrzan. Kada se zaboravi Metisonova knjiga, film je sasvim zabavan.edit: Apotekaričin post me naveo da zaključim da pored filmofila postoje i filmofobi. Vidi, ako ti kažu da je u pitanju "film u kome Vil Smit koka zombije", zar zaista očekuješ čehovljevski scenario? Drugo: čemu cepidlačenje? U gradu u kome su svi mrtvi, to jest u metropoli veličine Njujorka, nema ništa lakše nego obezbediti neograničene količine benzina. Ako ti se agregat pokvari, uzmeš novi. Ni voda nije problem, nikakav: voda koju pijemo stara je dve milijarde godina - voda nema rok trajanja.

Edited by vasudeva418
Link to comment
meni jedino smeta što je kraj zbrzan. Kada se zaboravi Metisonova knjiga, film je sasvim zabavan.edit: Apotekaričin post me naveo da zaključim da pored filmofila postoje i filmofobi. Vidi, ako ti kažu da je u pitanju "film u kome Vil Smit koka zombije", zar zaista očekuješ čehovljevski scenario? Drugo: čemu cepidlačenje? U gradu u kome su svi mrtvi, to jest u metropoli veličine Njujorka, nema ništa lakše nego obezbediti neograničene količine benzina. Ako ti se agregat pokvari, uzmeš novi. Ni voda nije problem, nikakav: voda koju pijemo stara je dve milijarde godina - voda nema rok trajanja.
Ma ne cepidlacim, vec ne volim kad moram mnogo da pretpostavljam (ukljucujuci i deo kad mu ginu zena i cerka - sudar helikoptera ciji je pilot podlegao virusu? umrle u karantinu?) - a pritom je u pola scene mogla da bude razresena citava voda / struja / benzin / zena / dete dilema. Dakle, mnogo pretpostavki za jedan sasvim prosecan film. I da ne bude da sam totalno dzangrizalo - nalazim da je film tu i tamo zabavan (dvd klub, Shrek), dirljiv (kad majkava Samanta) - ali, prosto, nije moja soljica caja. Totalni zanrovski mish mash, a ja volim kad je horor da je horor, kad je apokalipsa da je apokalipsa, kad je SF da je SF + naravno da od ovakvih filmova ne ocekujem spektakularna scenarija dostojna ruskih literarnih gromada, vec pure and simple zabavu. I da se makar malo najezim.
Link to comment
Dakle, mnogo pretpostavki za jedan sasvim prosecan film.
Knjiga, kao i prvi film koji je snimljen po njoj (Omega Man) su mnogo bolji od ovog rimejka. Mislim, nije mi bilo dosadno tih sat i po, ali se slažem sa tobom da ima toliko nelogičnosti da reč "naučna" treba ladno izbaciti iz naziva žanra kome ovaj film pripada.Da ne pominjem neke "nenaučne" nelogičnosti - čovek koji svakodnevno vežba i u top formi je se minutima muči da se na trbušnjacima podigne i preseče kanap kojim mu je vezana noga i na kome visi... Edited by gotivac
Link to comment
Draga koleginice, kada se dva helikoptera čeono sudare na holivudski način*, uz eksploziju, tu ne preživljavaju ni anaerobne bakterije, zar ne poznajete holivudski kanon?*u stvarnosti helikopteri ne padaju uz eksploziju, koliko znam najčešće je dotok goriva fizički odvojen od rotora itd...padaju više kao da baciš bicikl
Link to comment
Totalni zanrovski mish mash, a ja volim kad je horor da je horor, kad je apokalipsa da je apokalipsa, kad je SF da je SF + naravno da od ovakvih filmova ne ocekujem spektakularna scenarija dostojna ruskih literarnih gromada, vec pure and simple zabavu. I da se makar malo najezim.
zanr je survival horror- gde spadaju, izmedju ostalih, sva romerova dela (night of the living dead, dawn of the dead (sa rimejkom iz 2004), day of the dead, land of the dead), 28 days/weeks later, sva 3 residnt evila, 30 days of night etc. i, kao takav, sasvim je pristojan (ne i remek delo, sigurno). nije sam film kriv sto ga "strucnjaci" opisuju kao science fiction, pa si valjda ocekivala svemirske brodove. ili dramu. a ima i nekoliko jezivih scena- npr. kad mu seldzuk utekne u leglo zombija, pa will smith ide za njim.moguce je da ti zanr ne odgovara, al sta sad- tvoj licni ukus. ne gledam ni ja romcomove, pa se posle iscudjavam sto su se opet na kraju svi smuvali.
Knjiga, kao i prvi film koji je snimljen po njoj (Omega Man) su mnogo bolji od ovog rimejka.
vid, nisam ni znao da je remake. jos se cudio koliko lici na omega mana.
Link to comment

Film bi unutar okvira koji mu je nametnut samom idejom bio odlican, samo da nisu drugu polovinu filma morali snimiti za pola sata. Mislim, bar je meni tako izgledalo, kao da je u jednom trenutku neko dosao i rekao "AJ` gotovo, nema vise para, imate jos danas do mraka da spicite kraj i to vam je to...".Ako vec trazite nelogicnosti, onda zajebite struju i vodu - to je toliko jasno da ni ne mora da se objasnjava. Prave rupe u prici su sledece:- Koja je potreba da se juri po stanovima i skupljaju konzerve i pice? Jedan ogroman supermarket moze da bude izvor konzervi godinama. Svakako da bi hrana pokupljena u par najvecih radnji dostajala nasem junaku za koju deceniju, pa ne bi morao k`o pizda da se stekuje za slaninu i da lovi one antilope kao idiot.- Kad smo kod antilopa, u cemu je problem da se popne na soliter i snajperom ih gadja sa visine. Cemu ono majmunisanje i jurenje kolima?- Zasto psa ne drzi na uzici, kad je vec frka od utrcavanja u mracne prostorije, ustvari zasto ga ne dresira k`o covek?- Kako lavovi i antilope prezivljavaju onako opake predatore?- vec pomenuti problem dizanja polovine tela kad ti je vezana noga...Ali najveci problem lezi u cinjenici da je naceta prica o zombiju koji se sveti za ubistvo svoje drage i da nije zavrsena. Kompletna poenta je promasena, Vil Smit je trebalo u ocima "drugih" da izgleda kao doktor Mengele i zlikovac. Oni su imali svako opravdanje da ga ubiju...

Link to comment
vid, nisam ni znao da je remake. jos se cudio koliko lici na omega mana.
Nisam (jos) gledao I Am Legend ali sam gledao The Last Man On Earth sa legendom horor filmova Vinsentom Prajsom iz 1964. godine po romanu Richarda Matesona. Iako se ovaj film smatra kult klasikom mene nije dojmio jer su mi filmovi sa/o zombijima dosadni. Buduci da oba filma imam u kolekciji mozda ih odgledam ovih dana jedan za drugim (i mozda promenim misljenje).
Link to comment

1. Nisu zombiji. 2. Kad ga Nisuzombiji uhvate u 1 Klopku, Fresh Prince je onesveshcen dok ga ne osvesti 1 sumrak, a kad se osvesti u roku od 0,5 sekundi vadi nozh iz shteka, upotrebljava one trbushnjake i seche kanap. Ko ne veruje, nek pogleda scenu opet. Nema dela gde se muchi da dosegne kanap. 3. Will Smith je najbolja stvar u ovom prosechnom filmu. 4. Ko 'oce da gleda film bez nelogicnosti, nek uzme Odiseju 2001. Verovatno jedini film bez nelogicnosti.

Link to comment

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...